Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 40

Téma: DV AVI do ineho fomatu (25i,25p,50i)

Nováček
    Registrace
    Nov 2021

Zdravim mam domace video stiahnuté zo Sony kamere na pasku do AVI nahrate 720x 576 4: 3 ale aj 16:9 25snimkov
    Do čoho by ste to odporučili previesť ?
    V Coreli mi najrýchlejšie vychadzalo do .m2t 1440x 1080 mpeg2 ale neviem či lepšie použiť 25p alebo 50i

Pripadne mi odporučte uplne iné formátovanie. Kamera SONY nahrávala 1pixel tak na 65palcovke telke to asi zázrak nebude
    Naposledy upraveno uživatelem dxsi: 16-01-2022 v 19:00
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád Avatar uživatele Saxel
    Registrace
    Jan 2005

1. doporučuji odstranit prokládání, ideálně metodou QTGMC přes Avisynth.2. překomprimovat video do h.264 (MPEG-4 AVC) a audio do AAC, použít kontejner MP4 nebo MKV

Nováček Avatar uživatele maron
    Registrace
    May 2005

Zdravím všechny,
    také bych se přidal k původnímu dotazu, pokud jsem jej dobře pochopil... Moc se omlouvám, ale začnu trochu zeširoka.
    Asi řeším podobný problém jako DXSI. Rozhodl jsem se svůj archív dovolenkových filmů přesunout z PC na HDD k nové TV. Ale ouha, nová TV některé formáty, nebo kodeky nepodporuje (Xvid, DivX a pod). Musím tedy vše převést na *mkv nebo MPG a jiné, které podporuje. Také bych takto potřeboval dostat obsah z DVD do toho zmíněného *mkv, nebo alespon AVI a to si pak v MovieMakeru převedu na přehratelný formát mého TV

-začal bych tedy dotazem, jakým free sw dostat obsah z mnou vytvořeného DVD například do AVI, nebo *mkv...? Pokud možno bez dalšího zkreslení.
    Děkuji za pomoc.
    Naposledy upraveno uživatelem maron: 07-02-2022 v 20:42

Je tu pravidelně Avatar uživatele arkij
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od maron Zobrazit příspěvek
    jakým free sw dostat obsah z mnou vytvořeného DVD například do AVI, nebo *mkv...?
    Pokud jsi dělal DVD Ty, tak by mělo stačit zkopírovat v průzkumníku hlavní soubory .vob do jednoho adresáře, přejmenovat extendr na .mpg a třeba v Total Comanderu je spojit do jednoho souboru. Bude to mpeg a měla by ho TV standardně přečíst, pokud ne, tak to pak převeď na jiný formát.

Registrace
    May 2005

Ahoj, děkuji ti za reakci...
    Ano, DVD jsem dělal já. Omlouvám se za svou tupost, ale co je EXTENDR...???

Je tu pořád Avatar uživatele RoPo
    Registrace
    Feb 2007

"EXTENDERem" má na mysli "extension" = příponu souboru

Registrace
    Jan 2005

Důležité také je, zda tvá DVD jsou standardní struktury DVD nebo jen datové nosiče, na kterých jsou vypálené video-soubory různých kompresních formátů. Pro standardní DVD s VOBy bude pravděpodobně fungovat postup co poradil arkij, při kterém nedochází k žádné úpravě obsahu, tedy ani ke ztrátě kvality a TV by měla video s příponou .mpg akceptovat.

Je tu pořád Avatar uživatele vivid.sk
    Registrace
    May 2009

Makemkv, vie vyrobit z DVD/BD mkv bez straty kvality. Len zmeni kontajner.

Registrace
    May 2005

Citace Původně odesláno od arkij Zobrazit příspěvek
    mělo stačit zkopírovat v průzkumníku hlavní soubory .vob do jednoho adresáře, přejmenovat extendr na .mpg
    V hlavní části disku (VIDEO_TS )....mám tedy kromě jiného tyto soubory : VTS_01_1 až VTS_01_3 (jsou to 3 malé filmy)

- zkopíruji si je do adresáře na hdd
    - pokud na ně najedu myší, ukáže se informace, že jde o VOB Video File
    - přes F2 jej přejmenuji -např. 01pokus.mpg... 02, 03 atd
    - ale stále se mi ukazuje ve vlastnostech, že jde o VOB Video File...

Co prosím dělám špatně?
    Naposledy upraveno uživatelem maron: 10-02-2022 v 07:45

Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od maron Zobrazit příspěvek
    Co prosím dělám špatně?
    Nemáš zobrazeny přípony (extensions), proto je skrytá. Provádíš tedy přejmenování souboru ve jménu, ale přípona je netknutá. Musíš si zobrazit přípony. Pak na konci uvidíš reálnou příponu souboru a tu přepiš. Nebo vše udělat z příkazového řádku.

Registrace
    May 2005

Já hlava dubová... Supééér už to funguje.
    Ted ještě najít v čem to jednoduše bez úprav rozstříhám na krátké filmy. To by mohl zvládnout MovieMaker...
    Moooc díky za rady a trpělivost.

Registrace
    Feb 2007

Zkus VideoReDo

Registrace
    May 2005

OK, podívám se na to... MovieMaker to nebere.

1.EDIT: aha ten VideoReDo je placený- tak nic. Pro pár DVD se to nevyplatí- jsem čerstvý důchodce. Něco free by nebylo? Jde opravdu jen o roztřižení sloučené *mpg nahrávky na víc dílů- prosím...?

2.EDIT: tak jsem se zaseknul na tom rozstříhání převedeného materiálu do *mpg. Můj střihový program (Pinnacle Studio 9) to přejmenované mpg sice načte, ale nedá se s ním nic dělat. Vždy se zasekne. Něco se mu na tom nelíbí...
    Ted zkouším OPENSHOT, ale nevím si rady s výstupem... Zdroj je 4:3, 720x576 *mpg a at nastavím cokoliv, tak je to zubaté na hranách objektu a mnohdy protažené vzhůru. Je tam hrozně moc nastavení a kombinací a já nevím jak správně nastavit ten výstup. Máte s tím OpenShotem někdo zkušenost? Děkuji za trpělivost.
    Naposledy upraveno uživatelem maron: 10-02-2022 v 22:24

Registrace
    Jan 2005

@maron: Zkus Avidemux, ten je free a myslím, že by měl umět i mpeg2. Střihy můžeš dělat jenom na klíčových snímcích, ale zas to jde bez jakékoliv ztráty, když nastavíš video výstup i audio výstup na "copy", výstupní formát na "mkv muxer". Myslím, že Avisynth umí načíst přímo VOBy, teď to nemám jak vyzkoušet.

Registrace
    Jan 2005

... ještě poznámka: Avidemux samozřejmě umí i rekompresi do novějších videoformátů včetně možnosti odstranění prokládání. Dělá se to tak, že zvolíš videovýstup např. Mpeg4 AVC (x264) a přidáš filtr pro odstranění prokládání (z nabízených je nejlepší Yadif). Důležité je zvolit správné pořadí půlsnímků. Audiovýstup je pak vhodné vybrat např. AAC.

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 06-11-2012, 16:43
  2. Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 02-06-2007, 15:37
  3. Jak zálohovat jiná data než DV na DV pásek?
    Od Fuzy v sekci Editace videa
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 08-06-2006, 15:10
  4. TV a grabovani z ineho zdroje
    Od exact v sekci SW pro TV karty
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 30-04-2004, 16:00