Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 3 z 3 PrvníPrvní 123
Zobrazené výsledky: 31 až 40 z 40

Téma: DV AVI do ineho fomatu (25i,25p,50i)

Je tu pořád Avatar uživatele Saxel
    Registrace
    Jan 2005

Vzorek jsem stáhnul. Video má sice prokládané snímky, ale špatně - oba půlsnímky jsou vytvořené ve stejném čase z jednoho snímku - zřejmě po špatně provedené předchozí deinterlaci. Raději bych viděl přímo nějaký VOB, jestli je to špatně už v něm.
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček Avatar uživatele maron
    Registrace
    May 2005

V AVD jsem nastavil všude copy a myslím že jsem dal jen export do mkv. Tvé rady -nastavení AVD jsem na to schválně neuplatnil, aby jsi viděl zdroj jak je na DVD.

Nedaří se mi vystřihnout krátký vzorek... VLC mi to stále ukládá celé.
    -1 V čem bych to měl střihnout, aby to zůstalo VOB tak jak potřebuješ?
    -2 Nebo to mám udělat znovu a uplatnit na to ten tvůj postup nastavení AVIDEMUXU?

Nakonec jsem to udělal znovu přes AVIDEMUX a nastavil to tak, jak jsi mi doporučil i tím filtrem Yadif, jen jsem neměnil velikost... odkaz:
    https://uloz.to/file/shz8G75ZU9dw/02...EFM2ccLJZ3LD==

???
    Naposledy upraveno uživatelem maron: 28-02-2022 v 15:56

Registrace
    Jan 2005

OK, pokud jsi nastavil všude Copy, v pořádku, tím pádem je to pokažené už na tom DVD (nechtěl jsem napsat "zprasené", pardon). Na toto už nemůžeš použít filtr Yadif. Bohužel se nedá přesně poznat, jak bylo video upravené před vytvořením DVD, ale odhaduji, že z prokládaného originálu se vzal každý druhý půlsnímek, ten se roztáhl na na dvojnásobnou výšku a následně se z něj vytvořily 2 nové půlsnímky - jeden z lichých a druhý ze sudých řádků. Tím došlo k velké ztrátě obrazové a časové informace. Bohužel.

Edit: Jestli máš zájem, pošli vzorek materiálu, co máš na páskách. Řeknu ti, jestli je ten v pořádku (prokládaný 50i).
    Naposledy upraveno uživatelem Saxel: 01-03-2022 v 07:57

Registrace
    May 2005

Citace Původně odesláno od Saxel Zobrazit příspěvek
    Edit: Jestli máš zájem, pošli vzorek materiálu, co máš na páskách. Řeknu ti, jestli je ten v pořádku (prokládaný 50i).
    Rád ti to pošlu k posouzení, děkuji. Bude to takto správně?
    1- natáhnu z kamery
    2- a ze zdrojového materiálu vystřihnu v AVD vzorek.
    3- pro uložení nastavím v AVD "copy" jak na video tak audio... a muxer dám AVI
    ???

Dle horního popisu jsem to udělal...
    https://uloz.to/file/he0CFm3tdske/vz...1Go2D3LzD5Zj==
    Naposledy upraveno uživatelem maron: 01-03-2022 v 15:04

Registrace
    Jan 2005

Vzorek z pásku je v pořádku - prokládaných 50 půlsnímků za sekundu. Je dobře, že jsi vybral pasáž, kde je jak švenk, tak i statický záběr. Zkusil jsem, jak si s deinterlací do "50p" poradí filtr Yadif (Field: temporal & spatial), a popravdě - trochu mě zklamal. Dává sice nejlepší výsledek z dostupných filtrů v Avidemuxu, ale když jsem ho porovnal s výstupem deinterlace QTGMC, je patrná horší ostrost a vykreslení detailů u metody Yadif a to zejména při pohybu ve videu. Pro názornost přikládám 2 animované gify, ve kterých se po sekundě střídají frejmy vytvořené Yadif a Qtgmc. Bohužel, metodu Qtgmc nelze použít v Avidemuxu, ale je potřeba Avisynth. Výstup Yadif je samozřejmě také použitelný, záleží tedy jen na tobě, jestli se s ním spokojíš nebo to "zkusíš" s Avisynthem.

Registrace
    May 2005

Ahoj, předně ti chci poděkovat za trpělivost s jakou se mi věnuješ...

Ano metoda QTGMC se mi líbí více. Ale o Avisynthu nic nevím. O Avidemuxu (AVD) jen to nastavení, které jsi mi ukázal. Pokud by jsi mi byl ochoten pomoci i s AVS, rád bych se to naučil...

-AVS půjde pod W10...?
    -Stahování z kamery by se dělalo jako dosud- přes můj střihový sftw Pinnacle Studio 9 ???

Registrace
    Jan 2005

OK, to je dobré rozhodnutí. Připravím základ toho co je potřeba na rozjetí Avisynth+. Windows 10 máš 64-bit? Pro stažení z kamery můžeš klidně použít ten Pinnacle - je to jen kopírování dat.

Registrace
    May 2005

Ano mám W10-64bit..... Díky

Registrace
    Jan 2005

Stáhni si obsah z tohoto odkazu: https://drive.google.com/drive/folde...y4?usp=sharing. Je tam i soubor "!navod.txt", kde jsem popsal, co je potřeba udělat. Až se s tím popereš, uvidíme jak se zadaří a budeme pokračovat. Když něco bude drhnout, ptej se...

Registrace
    May 2005

Ahoj Saxel, zdravím a omlouvám se za odmlku... V rodině leháme na Covid jeden za druhým- tedy všichni 3 a tak není čas ani chut se něčím zabývat.
    Určitě se ale k tomu vrátím. Tady asi něco jako posílání soukromé zprávy nelze, co? Nebo jsem to neobjevil...
    Tak se všici opatrujte...

Strana 3 z 3 PrvníPrvní 123

Podobná témata

1. Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 06-11-2012, 16:43
  2. Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 02-06-2007, 15:37
  3. Jak zálohovat jiná data než DV na DV pásek?
    Od Fuzy v sekci Editace videa
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 08-06-2006, 15:10
  4. TV a grabovani z ineho zdroje
    Od exact v sekci SW pro TV karty
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 30-04-2004, 16:00