Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DV AVI do ineho fomatu (25i,25p,50i)

dxsi (1)|16.1.2022 07:26
Zdravim mam domace video stiahnuté zo Sony kamere na pasku do AVI nahrate 720x 576 4: 3 ale aj 16:9 25snimkov
Do čoho by ste to odporučili previesť ?
V Coreli mi najrýchlejšie vychadzalo do .m2t 1440x 1080 mpeg2 ale neviem či lepšie použiť 25p alebo 50i

Pripadne mi odporučte uplne iné formátovanie. Kamera SONY nahrávala 1pixel tak na 65palcovke telke to asi zázrak nebude
Saxel (2279)|17.1.2022 09:29
1. doporučuji odstranit prokládání, ideálně metodou QTGMC přes Avisynth.2. překomprimovat video do h.264 (MPEG-4 AVC) a audio do AAC, použít kontejner MP4 nebo MKV
maron (97)|7.2.2022 21:29
Zdravím všechny,
také bych se přidal k původnímu dotazu, pokud jsem jej dobře pochopil... Moc se omlouvám, ale začnu trochu zeširoka.
Asi řeším podobný problém jako DXSI. Rozhodl jsem se svůj archív dovolenkových filmů přesunout z PC na HDD k nové TV. Ale ouha, nová TV některé formáty, nebo kodeky nepodporuje (Xvid, DivX a pod). Musím tedy vše převést na *mkv nebo MPG a jiné, které podporuje. Také bych takto potřeboval dostat obsah z DVD do toho zmíněného *mkv, nebo alespon AVI a to si pak v MovieMakeru převedu na přehratelný formát mého TV

-začal bych tedy dotazem, jakým free sw dostat obsah z mnou vytvořeného DVD například do AVI, nebo *mkv...? Pokud možno bez dalšího zkreslení.
Děkuji za pomoc.
arkij (540)|8.2.2022 13:10
[QUOTE=maron;541175]jakým free sw dostat obsah z mnou vytvořeného DVD například do AVI, nebo *mkv...?[/QUOTE]Pokud jsi dělal DVD Ty, tak by mělo stačit zkopírovat v průzkumníku hlavní soubory .vob do jednoho adresáře, přejmenovat extendr na .mpg a třeba v Total Comanderu je spojit do jednoho souboru. Bude to mpeg a měla by ho TV standardně přečíst, pokud ne, tak to pak převeď na jiný formát.
maron (97)|8.2.2022 13:39
Ahoj, děkuji ti za reakci...
Ano, DVD jsem dělal já. Omlouvám se za svou tupost, ale co je EXTENDR...???
RoPo (6061)|9.2.2022 06:33
"EXTENDERem" má na mysli "extension" = příponu souboru
Saxel (2279)|9.2.2022 08:37
Důležité také je, zda tvá DVD jsou standardní struktury DVD nebo jen datové nosiče, na kterých jsou vypálené video-soubory různých kompresních formátů. Pro standardní DVD s VOBy bude pravděpodobně fungovat postup co poradil arkij, při kterém nedochází k žádné úpravě obsahu, tedy ani ke ztrátě kvality a TV by měla video s příponou .mpg akceptovat.
vivid.sk (11472)|9.2.2022 11:49
Makemkv, vie vyrobit z DVD/BD mkv bez straty kvality. Len zmeni kontajner.
maron (97)|10.2.2022 07:55
[QUOTE=arkij;541176]mělo stačit zkopírovat v průzkumníku hlavní soubory .vob do jednoho adresáře, přejmenovat extendr na .mpg [/QUOTE]

V hlavní části disku (VIDEO_TS )....mám tedy kromě jiného tyto soubory : VTS_01_1 až VTS_01_3 (jsou to 3 malé filmy)

- zkopíruji si je do adresáře na hdd
- pokud na ně najedu myší, ukáže se informace, že jde o VOB Video File
- přes F2 jej přejmenuji -např. 01pokus.mpg... 02, 03 atd
- ale stále se mi ukazuje ve vlastnostech, že jde o VOB Video File...

Co prosím dělám špatně?
RoPo (6061)|10.2.2022 10:00
[QUOTE=maron;541187]Co prosím dělám špatně?[/QUOTE]Nemáš zobrazeny přípony (extensions), proto je skrytá. Provádíš tedy přejmenování souboru ve jménu, ale přípona je netknutá. Musíš si zobrazit přípony. Pak na konci uvidíš reálnou příponu souboru a tu přepiš. Nebo vše udělat z příkazového řádku.
maron (97)|10.2.2022 14:12
Já hlava dubová... Supééér už to funguje.
Ted ještě najít v čem to jednoduše bez úprav rozstříhám na krátké filmy. To by mohl zvládnout MovieMaker...
Moooc díky za rady a trpělivost.
RoPo (6061)|10.2.2022 14:30
Zkus VideoReDo
maron (97)|10.2.2022 16:32
OK, podívám se na to... MovieMaker to nebere.

1.EDIT: aha ten VideoReDo je placený- tak nic. Pro pár DVD se to nevyplatí- jsem čerstvý důchodce. Něco free by nebylo? Jde opravdu jen o roztřižení sloučené *mpg nahrávky na víc dílů- prosím...?

2.EDIT: tak jsem se zaseknul na tom rozstříhání převedeného materiálu do *mpg. Můj střihový program (Pinnacle Studio 9) to přejmenované mpg sice načte, ale nedá se s ním nic dělat. Vždy se zasekne. Něco se mu na tom nelíbí...
Ted zkouším OPENSHOT, ale nevím si rady s výstupem... Zdroj je 4:3, 720x576 *mpg a at nastavím cokoliv, tak je to zubaté na hranách objektu a mnohdy protažené vzhůru. Je tam hrozně moc nastavení a kombinací a já nevím jak správně nastavit ten výstup. Máte s tím OpenShotem někdo zkušenost? Děkuji za trpělivost.
Saxel (2279)|14.2.2022 08:27
@maron: Zkus Avidemux, ten je free a myslím, že by měl umět i mpeg2. Střihy můžeš dělat jenom na klíčových snímcích, ale zas to jde bez jakékoliv ztráty, když nastavíš video výstup i audio výstup na "copy", výstupní formát na "mkv muxer". Myslím, že Avisynth umí načíst přímo VOBy, teď to nemám jak vyzkoušet.
Saxel (2279)|14.2.2022 08:43
... ještě poznámka: Avidemux samozřejmě umí i rekompresi do novějších videoformátů včetně možnosti odstranění prokládání. Dělá se to tak, že zvolíš videovýstup např. Mpeg4 AVC (x264) a přidáš filtr pro odstranění prokládání (z nabízených je nejlepší Yadif). Důležité je zvolit správné pořadí půlsnímků. Audiovýstup je pak vhodné vybrat např. AAC.
maron (97)|14.2.2022 09:07
To Saxel: Zatím to vypadá, že se v tom asi utopím. Netuším, k čemu je dobré to odstranění prokládání a jak správně zvolit pořadí půlsnímků. Děkuji ti za informaci- hledám nějaký obsáhlejší návod k tomu Avidemuxu...
Saxel (2279)|15.2.2022 08:43
Něco o prokládaném videu je třeba tady: https://www.tvfreak.cz/prokladani-jeste-jednou-a-snad-naposledy/456. Dříve všechny kamery natáčely prokládané video. Dnešní TV si s prokládáním poradí dobře, horší stav je při přehrávání prokládaného videa na PC, kde ne všechny přehrávače to zvládají. Někdy proto může být výhodné starší prokládaný materiál zbavit prokládání a převést do novějších kompresních formátů. Pro zjištění pořadí půlsnímků a mnoha dalších informací o videu je nejjednodušší nainstalovat si malý bezplatný prográmek Mediainfo.
maron (97)|15.2.2022 13:53
Díky za ten článek a cituji jeho závěr. Ten se myslím, týká mého případu- pokud jsem to pochopil správně:

...Na závěr je nutné poznamenat, že tento problém vzniká pouze u TV karet a netýká se záznamu z digitálních kamer, které používají záznam do kodeku DV - tedy miniDV kamery, DVCPRO, D8 atd. Platí to i pro tzv. DV převodníky. Všechna tato zařízení skládají snímky od spodních půlsnímků (sudých řádků).
Saxel (2279)|15.2.2022 15:00
Zkus ten Mediainfo, ten ti dá přesné informace.
maron (97)|15.2.2022 15:51
Bohužel mi sem nejde vložit fotku- stále nemohu přijít na to, jak to udělat. Tak jen stručný výpis toho asi podstatného:
"SCAN TYPE: INTERLACED"
"SCAN ORDER: BFF/ Bottom Field First"
???
Saxel (2279)|16.2.2022 11:54
Takže máš jasno - video je prokládané, první je dolní půlsnímek. Zkus si ten avidemux, nastav výstup "Mpeg4 AVC (x264)", v nastavení kodeku zatím není potřeba nic měnit, přidej filtr "Prokládání" - "Yadif", zvol režim "Bob, časová a prostorová kontrola" a pořadí "Nejdřív spodní půlsnímek". Zvukový výstup vyber "AAC (lav)", výstupní formát "MKV Muxer". Po uložení (rekompresi) načti video do Mediainfo a měl bys vidět "Scan type: Progressive" a "Frame rate: 50 FPS". Potom se můžeme posunout dál.

Edit: výstup z mediainfo si můžeš zobrazit jako Text, a ten text sem pak vložit do příspěvku.
maron (97)|16.2.2022 18:57
Moc díky, večer vyzkouším... VYZKOUŠENO-ALE:

1-CITUJI TĚ:... zvol režim "Bob, časová a prostorová kontrola"...
......... Po rozkliknutí "yadif" nemám "Bob, ale " Frame- časová a prostorová kontrola" nebo "Field-časová a prostorová kontrola" ......... CO MÁM VYBRAT ?

2- výstupní formát "MKV Muxer"... JAKÝ VÝSTUPNÍ FORMÁT MÁ NEJLEPŠÍ QV...? (zdrojové DVD bylo uděláno dost neuměle a QV je pod psa)

3- "Scan type"...tak to se opravdu předělalo na "Progressive", ale Fram R. není 50FPS ale zůstalo na původních 25 FPS

4- Potřebuji si ujasnit postup: Mám na DVD soubory (01VOB a 02VOB), které obsahují 5 krátkých filmů, které potřebuji rozstříhat a převézt do formátu pro TV (MKV, MP4 nebo MPEG...)
Jak mám postupovat?
A- sloučit (TotalCMDR), rozstříhat (VLC) a nakonec převod např. na MKV (Avidemux)...
B- sloučit (TotalCMDR) převod např. na MKV (Avidemux) a nakonec rozstříhat (VLC)
???
Saxel (2279)|17.2.2022 12:52
1. Tak jsem si nainstaloval novou verzi Avidemux 2.8 VC++ 64bits a máš pravdu, výběr režimů pro Yadif se pozměnil, už tam není "Bob...". Použij tedy "Field: Temporal & spatial"

2. MKV je pouze kontejner, do kterého se určitým způsobem vloží (muxne) video a audio. Kontejner nemá vliv na výslednou kvalitu. Klidně můžeš použít MP4 muxer, z mého pohledu je zajímavější MKV. Pokud chceš měnit kvalitu enkódování, to se dělá v Nastavení video výstupu. Defaultně je pro x264 nastaven enkodér jako CRF (constant rate factor), což je Avidemuxu trochu divně přeloženo jako "Faktor konstantního toku". Režim CRF se při enkódování snaží průběžně upravovat datový tok (bitrate) aby udržel stálou kvalitu výstupu a má přednastavenou hodnotu na "20", což dává dobrou kvalitu. Jinak čím je to číslo nižší, tím preciznější je enkóding a naopak. V tom nastavení se dá měnit spousta parametrů, ale zatím bych to nechal být.

3. Těch 50 FPS dostaneš viz odstavec 1. Pokud prokládané video na DVD obsahuje 50 půlsnímků za sekundu, je lepší z něj při procesu deinterlace dopočítat plných 50 snímků. Pohyb ve videu tak zůstane plynulý. Při výstupu 25 fps se může pohyb jevit jako trhaný.

4. Já si myslím, že Avidemux je schopný načíst přímo to DVD a zároveň si vše pospojovat. Teď ale nemám jak to ověřit, žádné DVD video tady nemám.

5. Další věc, kterou je potřeba dořešit, je poměr stran videa. DVD video totiž pracuje s pixely, které nemají poměr stran 1:1, říká se tomu PAR (pixel aspect ratio). Video DVD v rozlišení 720x576 pixelů, tedy s poměrem stran 5:4 se při přehrávání automaticky roztahuje na šířku na poměr stran 4:3, tedy cca. 768x576. Při překódování DVD do nového formátu je tedy vhodné video roztáhnou, aby ve výsledku mělo tzv. čtvercové pixely (1:1). Podobně, pokud bys měl na DVD video 16:9, je potřeba ho roztáhnout na rozměr 1024x576. Pro roztažení přidej filtr "Fit To Size" ze sekce Transformace s parametry podle obrázku níže.

maron (97)|17.2.2022 15:33
Moooc ti děkuji- večer budu testovat...

22:30...Otestováno:
Ano Avidemux umí načíst rovnou VOB soubory z DVD. Pozná, že jich je více a zeptá se zda načíst i ty ostatní. Video se pak ukáže v celé stopáži.
Tak jsem to vyzkoušel znovu a je to jak jsi psal 50 FPS vč Transformace na 768x576... Dokonce jsem přišel na to, jak to v Avidemuxu rozstříhat.
Potud díky tvé trpělivosti super.

Trochu jsem si prohlížel možnosti nastavení- je toho fakt vela.
Ten můj zdroj z DVD je fakt hrůza. Ani nevím, jak jsem to tak mohl dobastlit. Taková lepší S-VHS. No je to spíše pro vzpomínky. Těch DVD mám naštěstí jen několik, protože jsem to raději po editaci nahrál zpět na pásky D8 do kamery.
Možná by se to dalo trochu vylepšit nějakým filtrem? Ale třeba předbíhám a máš pro mne ještě nějaký další postup...
???
Saxel (2279)|18.2.2022 09:56
Jestli to máš i na páskách D8, proč chceš stříhat z DVD? Stáhni si do PC videa z pásek, to bude mít určitě lepší kvalitu, než z DVD. A pokud máš něco jen na DVD ve špatné kvalitě, moc se s tím dělat nedá. Drobná vylepšení ano, ale spíš záleží na stavu toho materiálu. Digitalizoval jsem svůj rodinný archiv z VHS, tak vím o čem mluvím.
maron (97)|18.2.2022 14:39
No právě, že také digitalizuji rodinný archív. Martýrium s diapozitivy už mám za sebou a tak přišla na řadu filmotéka a potom bude na řadě třídění fotek. Zároveň si lámu hlavu kam to dám- jestli drahé NAS, nebo nějaký externí hdd.
Ohledně filmů:
- minimum toho mám na DVD, protože jsem neuměl udělat slušnou kvalitu, tak jsem to začal dávat zpět na pásku do kamery. Ty budu asi znovu nahrávat do PC jako AVI a převádět na MKV, protože nová TV nepodporuje AVI. To bych taky asi mohl udělat podle tvého návodu v Avidemuxu, že ???
- přemýšlím, jak ti zpřístupnit 1 minut. vzorek na posouzení, co by se dalo udělat s tím matrošem na DVD? Že by přes "uložto"...?
Saxel (2279)|20.2.2022 11:36
Vhodné uložení a vytvoření zálohy jsou důležitým tématem. Ideální je přechovávat zálohu na jiné adrese. Rodinnému archivu člověk obvykle věnuje spoustu času, proto by mělo být samozřejmostí vytváření kvalitních záloh.
Pokud máš v PC nainstalovaný DV kodek, měl by Avidemux pracovat i s videem staženým ze tvých pásek D8. Jestli máš v úmyslu nějak video z kamer prostřihávat, je výhodnější to udělat v některém střihovém programu. Já to třeba s DV-videem dělám tak, že video sestřihám ve Vegas Pro, prokládání odstraňuji přes Avisynth skript QTGMC, pro enkódování a mux používám MeGui (x264).
Tvůj vzorek můžeš uložit třeba na "leteckaposta.cz" nebo "uschovna.cz" nebo jiné podobné.
maron (97)|26.2.2022 20:24
Ahoj, tak jsem ten vzorek uložil na leteckposta.cz... http://leteckaposta.cz/462554453
Pokud by tě napadlo, jak by se to dalo vylepšit, budu ti vděčný. Některé nahrávky dopadly převodem na DVD fakt bídně...
Díky moc
Saxel (2279)|27.2.2022 18:14
Nějak se mi nedaří ten soubor stáhnout. Že by leteckaposta nefungovala?
maron (97)|27.2.2022 19:57
Zajímavé, taky mi to nejde stáhnout.
Dal jsem druhý pokus na uložto a tohle je odkaz:

https://uloz.to/file/1n4yJ7Xu0WHI/vzorek-snezka-mkv#!ZGNjAmR2ZwEuMGAxAwyyLwxkATIvBRyVImOTIzAwIQEzD2V1BN==
Saxel (2279)|28.2.2022 10:44
Vzorek jsem stáhnul. Video má sice prokládané snímky, ale špatně - oba půlsnímky jsou vytvořené ve stejném čase z jednoho snímku - zřejmě po špatně provedené předchozí deinterlaci. Raději bych viděl přímo nějaký VOB, jestli je to špatně už v něm.
maron (97)|28.2.2022 15:55
V AVD jsem nastavil všude copy a myslím že jsem dal jen export do mkv. Tvé rady -nastavení AVD jsem na to schválně neuplatnil, aby jsi viděl zdroj jak je na DVD.

Nedaří se mi vystřihnout krátký vzorek... VLC mi to stále ukládá celé.
-1 V čem bych to měl střihnout, aby to zůstalo VOB tak jak potřebuješ?
-2 Nebo to mám udělat znovu a uplatnit na to ten tvůj postup nastavení AVIDEMUXU?


Nakonec jsem to udělal znovu přes AVIDEMUX a nastavil to tak, jak jsi mi doporučil i tím filtrem Yadif, jen jsem neměnil velikost... odkaz:
https://uloz.to/file/shz8G75ZU9dw/02vzorek-snezka-mkv#!ZJDkAwR2A2WwAwEuL2L2BQWwZwD4BKqxBIIXLHEFM2ccLJZ3LD==

???
Saxel (2279)|1.3.2022 08:48
OK, pokud jsi nastavil všude Copy, v pořádku, tím pádem je to pokažené už na tom DVD (nechtěl jsem napsat "zprasené", pardon). Na toto už nemůžeš použít filtr Yadif. Bohužel se nedá přesně poznat, jak bylo video upravené před vytvořením DVD, ale odhaduji, že z prokládaného originálu se vzal každý druhý půlsnímek, ten se roztáhl na na dvojnásobnou výšku a následně se z něj vytvořily 2 nové půlsnímky - jeden z lichých a druhý ze sudých řádků. Tím došlo k velké ztrátě obrazové a časové informace. Bohužel.

Edit: Jestli máš zájem, pošli vzorek materiálu, co máš na páskách. Řeknu ti, jestli je ten v pořádku (prokládaný 50i).
maron (97)|1.3.2022 15:33
[QUOTE=Saxel;541237]Edit: Jestli máš zájem, pošli vzorek materiálu, co máš na páskách. Řeknu ti, jestli je ten v pořádku (prokládaný 50i).[/QUOTE]

Rád ti to pošlu k posouzení, děkuji. Bude to takto správně?
1- natáhnu z kamery
2- a ze zdrojového materiálu vystřihnu v AVD vzorek.
3- pro uložení nastavím v AVD "copy" jak na video tak audio... a muxer dám AVI
???

Dle horního popisu jsem to udělal...
https://uloz.to/file/he0CFm3tdske/vzorek-nadvori-avi#!ZGR5MGR2ZJH0MGpjZzMwMwAwLwV5MTIep2DmYF1Go2D3LzD5Zj==
Saxel (2279)|2.3.2022 10:51
Vzorek z pásku je v pořádku - prokládaných 50 půlsnímků za sekundu. Je dobře, že jsi vybral pasáž, kde je jak švenk, tak i statický záběr. Zkusil jsem, jak si s deinterlací do "50p" poradí filtr Yadif (Field: temporal & spatial), a popravdě - trochu mě zklamal. Dává sice nejlepší výsledek z dostupných filtrů v Avidemuxu, ale když jsem ho porovnal s výstupem deinterlace QTGMC, je patrná horší ostrost a vykreslení detailů u metody Yadif a to zejména při pohybu ve videu. Pro názornost přikládám 2 animované gify, ve kterých se po sekundě střídají frejmy vytvořené Yadif a Qtgmc. Bohužel, metodu Qtgmc nelze použít v Avidemuxu, ale je potřeba Avisynth. Výstup Yadif je samozřejmě také použitelný, záleží tedy jen na tobě, jestli se s ním spokojíš nebo to "zkusíš" s Avisynthem.


maron (97)|2.3.2022 12:49
Ahoj, předně ti chci poděkovat za trpělivost s jakou se mi věnuješ...

Ano metoda QTGMC se mi líbí více. Ale o Avisynthu nic nevím. O Avidemuxu (AVD) jen to nastavení, které jsi mi ukázal. Pokud by jsi mi byl ochoten pomoci i s AVS, rád bych se to naučil...

-AVS půjde pod W10...?
-Stahování z kamery by se dělalo jako dosud- přes můj střihový sftw Pinnacle Studio 9 ???
Saxel (2279)|3.3.2022 18:20
OK, to je dobré rozhodnutí. Připravím základ toho co je potřeba na rozjetí Avisynth+. Windows 10 máš 64-bit? Pro stažení z kamery můžeš klidně použít ten Pinnacle - je to jen kopírování dat.
maron (97)|3.3.2022 23:58
Ano mám W10-64bit..... Díky
Saxel (2279)|4.3.2022 19:21
Stáhni si obsah z tohoto odkazu: https://drive.google.com/drive/folders/1CTw_WHcrVyVaj1fi5A6mNHxivbPXI1y4?usp=sharing. Je tam i soubor "!navod.txt", kde jsem popsal, co je potřeba udělat. Až se s tím popereš, uvidíme jak se zadaří a budeme pokračovat. Když něco bude drhnout, ptej se...
maron (97)|5.4.2022 13:07
Ahoj Saxel, zdravím a omlouvám se za odmlku... V rodině leháme na Covid jeden za druhým- tedy všichni 3 a tak není čas ani chut se něčím zabývat.
Určitě se ale k tomu vrátím. Tady asi něco jako posílání soukromé zprávy nelze, co? Nebo jsem to neobjevil...
Tak se všici opatrujte... :-)
imrich.obert (2)|21.8.2022 18:17
Ahoj. Zdravím všetkých a zvlášť marona a saxela.
Dnes som si prečítal toto vlákno a pustil som sa do práce podľa Saxelovho návodu na odstránenia prekladania.Z toho odkazu som všetko stiahol, podľa návodu všetko spravil podľa pokynov - všetko prebehlo v poriadku.V skripte som prepísal cestu k súboru.avi a pri spúštaní vo virtualdube mi to postoji na pluginoch.Pokiaľ vo virtualdube dam načítat iba subor.avi - normálne načíta a môžem ho pozerat.Teraz potrebujem pomoc, ak sem do tohoto vlákna zavítate, ozvite sa a potom popíšem podrobnosti.A čo maron skúšal si saxelov návod? fungovalo ti to?Zatial ahoj.
Saxel (2279)|22.8.2022 09:20
Postupoval jsi opravdu podle navodu.txt? Teď jsem zkusil stáhnout to z mého odkazu do čistého PC (Win10 64bit) a při postupu podle návodu všechno fungovalo. Zkusil jsi otevřít AVI v programu AvsPmod? Popiš konkrétně kde ses zadrhnul.
imrich.obert (2)|23.8.2022 00:58
Ahoj všetkým.Zdar Saxel - len teraz neskoro v noci som zistil, že ráno si reagoval na môj dotaz.Hneď na úvod píšem všetko je v PORIADKU všetko FUNGUJE PERFEKTNE!!!!!
Tak ja som si predstavoval, že to tam jednoducho urobím podľa tvojho návodu a že to pôjde na prvý šup.Urobil som chybu - vysvetlím akú.Tak že mám dva PC - jeden používam na internetovanie a druhý na spracovávanie videa.V druhom PC mám osadenú digitalizačnú kartu od Blackmagicdesign "Intensity Pro 4K".Touto kartou a príslušným programom čo som dostal s kartou nahrávam analógové video a aj digitálne video do PC.(composit,copmponent,s-video,HDMI - vstup aj výstup).Najviac samozrejme staré VHS, S-VHS, sem tam video-8, a Hi8.Tak a teraz keď už mám vytvorené súbory v tom druhom PC môžem v strihacom programe vystrihávať chyby.Karta "Intensity Pro 4K" vytvára avi súbory a môžem si vybrať nekomprimované 8bit,10bit,alebo komrimované MJPEG.Samozrejme vždy používam MJPEG lebo tie nekomprimované sú neskutočne veľké.No a jeden takýto súbor(15min.) som nakopíroval do prvého PC.Nechcel som to skúšať na (nazvime ho strihacie PC) aby som si niečo nepokazil.Skúšal som to podľa tvojho návodu - všetko bez problémov až pokiaľ som nepoužil skript, prepísal som cestu k súboru, ale hned ako sa majú načítať pluginy ma to ďalej nepustilo, tearz už viem 32bit, 64bit, a potom keď som pluginy vyradil nevedelo načítať avi súbor, problém s codecom.A skončil som.Nevedel som ako ďalej, tak som písal a vidím, že nie nadarmo.No ale som sa nevzdával a riskol som a všetko som zase vyskúšal v tom strihacom PC.A tu predstav si som to taktiež bez chyby všetko spravil podľa návodu, spustil som skript a všetko funguje tak ako má.Celý deň som študoval všetko okolo AviSynthu a niečo sa na mňa nalepilo.(preto som nezbadal že už ráno si mi písal)No a keď som už bol múdrejší, tak som si to zopakoval aj v tom prvom PC čo mám na internet a už aj tu mi to funguje.Som si vedomí, že ešte veľa toho neviem, ale pomaly sa budem učiť, vďaka tebe Saxel som konečne použil QTGMC na odstránenie prekladania a poviem ti ja už toto QTGMC poznám niekoľko rokov, ale sa mi nikdy nepodarilo spojazdniť tento plugin.Tak toľko asi na vysvetlenie problému a dúfam že si tu na tomto fóre budeme pomáhať.O kódovaní do h264 a daľšich si napíšeme inokedy.Zdravím.
Saxel (2279)|23.8.2022 07:55
Tak to je dobrá zpráva, jsem rád, že ti to funguje. Pokud na něco narazíš, klidně se zeptej, když budu vědět, poradím...
maron (97)|30.8.2022 08:20
Ahoj- všechny zdravím po delší odmlce.
Některé věci se tento rok vyvíjejí jinak, než bych si představoval a tak jsem od jara na stříhací PC ani nesáhl. Myslím, ale že tento rok je složitý pro více lidí a doufám a přeju si, ať to nějak slušně všichni zvládneme. Předpokládám, že se k editaci zase s nepříznivým počasím vrátím. Jen se bojím, že jsem už pozapomněl vše, co do mne Saxel pracně "natlačil". Ale snad se mi to po přečtení vlákna oživí.
Zatím vám přeji pánové vše dobré.
M