Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Ako upraviť mkv video s kapitolami k zápisu na dvd médium?

dzumi157 (10)|2.1.2022 12:42
Už dlhšiu dobu hľadám na nete spôsob ako napáliť video vo formáte mkv tak aby si zachovalo kapitoly (ak ich už má, prípadne po ich vytvorení) a tie boli funkčné pri prehrávaní v stolnom dvd/blu-ray prehrávači. Prípadne hoci aj prekonvertovať mkv na napr. m2ts (prípadne iný formát) a takto ho napáliť na dvd aj s kapitolami. Ide mi o to, že ak prerobím mkv video na dvd formát ( používam ConvertXtoDVD), tak sa mi stráca kvalita obrazového rozlíšenia z 1920x1080, resp. 1280x720 na 720x480, resp. 720x576. V prehrávačoch v pc sa to dá prehrať aj s kapitolami, ale v stolnom prehrávači nie (zatiaľ som neprišiel na spôsob). Nechcem z mkv súborov robiť ani dvd formát, ani blu-ray, nakoľko je to zbytočne zdĺhavé, ale kapitoly by sa na rýchlejšie (skokové) posúvanie hodili.
Vie niekto poradiť? Ďakujem!
vivid.sk (11472)|4.1.2022 13:56
Pises, ze kapitoly, "nevidi" tvoj BD player aj v pripade, ze sa nachadzaju v MKV a sucasne nechces "vyrabat" blu-ray (teda standard s adresarovou strukturou).
V tom pripade je jedina cesta - vymenit BD player za nieco modernejsie (a optimalne vobec nepouzivat mechanicke opticke disky).