Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Satelitní reciever s nahráváním

wiky1008 (2)|19.9.2021 23:18
Zdravím, dnes mi vyhořel a začoudilo se ze starého satelitního recieveru Vantage HD 6000S. Využíval jsem ho jen na nahrávání.
Jinak mám TV Panasonic s integrovaným sat.CI slotem, ale nahrávání je šifrované, že se nedá přehrát nikde jinde než v té samé TV. To bylo s Vantage bez problémů.
Dnes se bojím, že reciever s nahráváním a použitelnými nahrávkami v jiném zařízení (PC) bude existovat.
Máte prosím někdo s nějakým zkušenosti, který se dá ještě zakoupit v dnešní době ? DVB-S2, Skylink
Bobophon (43)|20.9.2021 15:37
Zdravím, možností je jistě víc.....a je to jen o financích :-) (to je můj soukromý názor).
Pokud ti jde jen o nahrávání a shlédnutí a máš modul s kartou Skylink, tak zkus třeba dát do PC nějakou solidní kartu - např. TBS 6910 - kupoval jsem to před pár lety u olmi.tv . nová stojí dnes necelých 5 tisíc, momentálně nová a rozbalená je tam za 4 tisíce. Další možnost je vyměnit vydoutnalý Vantage za nějaký androiďácký sat receiver. Loni jsem pořídil na Ebay celkem slušný Viark Droi 4K (má i DVB-T2) a dá se na něm nahrávat na USB (a záznam se dá přehrát i na PC) - vycházel loni na cca 4.300,- + cca 360,- Kč DHL doprava. Za dva dny byl doma i přes hraniční koronavirová divadýlka. Existuje ještě Viark DRS 4K - jen SAT, bez DVB-T2, ten je za cca 3.700,- Kč + doprava. U toho Viarku je v ceně "předplatné" na 2 roky, což je výhoda, když za 2 roky dojde, dá se zase dokoupit na rok za nějakých cca 25 éček. K rozkódování je tedy nutná potřeba připojení na net, buď kabelem, nebo wifinou. Jediný mínus u toho předplatného byl, je a asi i bude že nerozkóduje Prima Zoom. Ale ten mám jinak v kabelovce a tohle mě nějak netrápí. A další možností je si do (Android)TV a do PC nainstalit KODI - tam jdou programy z netu a nahrávat se prý taky dá. Tak zauvažuj a jak bude dál je jen a jen na tobě ;-)
KamilZ (10277)|20.9.2021 17:16
Něco od VU+, aktuálně bych sáhl po VU+ 4K SE https://satelitni-prijimace.heureka.cz/vu-plus-duo-4k-se/ (mám ho)
Každopádně ber něco s CI slotem, protože přes uni čtečku už nejde vše.
wiky1008 (2)|23.9.2021 04:22
Hoši, díky za rady a tipy. Cenově bych se chtěl vejít do 3000 a nepotřebuji nic extra ani 4K. Na to mám integrovaný sat ve 4K TV Panasonic. Reciever potřebuji jen na nahrávání, ale s možností přehrávání, zpracování a editace v počítači. Karta do počítače asi není to pravé, měl jsem také dříve (AverTV 3D Satelite), k tomu je nutný mít zapnutý počítač. Ještě se zkusím poohlédnout po bazarech. Díky ještě jednou.