Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

divný obraz HDR

R3ady (3)|14.6.2021 14:06
zdravím

mám dotaz k pouštění HDR obsahu na 4 K televizích . Pustím v tv philips 70PUS7403 ze satelitu zgemma h7s 4k kanál s HDR (astra 23 ,astra 19 demo 4k kanály), tv ho detekuje a přepne se do HLG modu , obraz je pak tmavší , jakoby bez barev. Pustím mkv rip filmu(kvalitní mkv rip 20GB avengers ,scene kvalita,a další ) tv ho detekuje přepne se do HDR10 modu , obraz to samé , přijde o barvy a je tmavší , jakoby před obraz dal někdo tmavě šedou folii . Netflix 4k jede v pohodě , youtube 4k v pohodě.
co jsem četl není to zdaleka problém jen TV philips , v podstatě se vyskytuje na každém typu TV .
Zajímá mě proč k tomuto dochází ? Jaká je příčina toho vyblednutí .
Satelit jede hdmi 4k 50hz rozlišení nastaveno ,kabel hdmi dodaný k satelitu. Filmy jedou z NASu 1G sít přes DLNA (dělají to i z HDD)
Tv má podporu 10 bit barev (8bit+frc ,nebo jak se to jmenuje jak jsem zjistil ve specifikacích) . HDR10 , HDR10+,Dolby vision.
vivid.sk (11472)|15.6.2021 21:18
Skontroluj niekde v nastaveniach TV, ci nemas deaktivovany REC2020 color space, alebo nieco v tomto zmysle.
Pripadne skus spravit factory reset. Ak TV spravne detekuje HDR obsah a prepne do daneho rezimu a tento zobrazi na display, je to zvlastne spravanie. Keby to TV nedetekovala, bolo by to viac pochopitelne, pretoze by nedostala info o obsahu v inom color space.
R3ady (3)|16.6.2021 16:23
např satelit astra 19, kanál SES UHD demo channel (4k s HDR) , obraz jak v šedé mlze
info v tv :
formát obrazu : HLG
barevný prostor : BT.2020
barevná hloubka: 8bit
formát pixelů : YCbCr 4:4:4
*Pavel* (2)|14.9.2021 11:19
Na LG 55CX při sledování satelitu mám občas podobný problém. TV prostě někdy špatně detekuje obraz na vstupu a výsledkem je zašedlý a vybledlý obraz. Naštěstí mi pomůže vypnout satelit dálkovým ovladačem a znovu zapnout. Většinou to problém vyřeší. Také pokud zapnu satelit jako poslední v pořadí (TV-->DK Denon AVR-X2700H-->Satelit), je to OK. Horší je, že při sledování filmů na MMC Mecool KM6 deluxe se mi toto nedaří s programem Kodi. Youtube, jak na TV alpikaci, tak v MMC je OK, ale Kodi má stále zašedlý obraz jak při sledování HDR, tak i SDR.
riddle (108)|15.9.2021 14:30
AHoj, vše je to o nastavení. Buď se tam špatně detekují meta-data která jsou potřebná pro správnou funkčnost HDR/HLG nebo není něco v pořádku s nastavením TV. U LG 55CX se to řeší úpravou EOTF křivek podle kterých se řídí obraz a říká jak moc má být světlý nebo tmavý.
schima (95)|5.1.2022 08:50
Hlásím stejný problém u Philips 8536. Full HD obraz je subjektivně hezčí než 4K HDR. U HDR obrazu mám pocit, že je jako by našedlý, nemá takový kontrast jako Full HD zdroj. Zkoušel jsem i nejrůznější obrazové profily na TV, včetně vlastního nastavení, ale pořád je 4K HDR tmavší, než-li Full HD obraz. Abych vyloučil problémy s HDMI / interpretací HDR přehrávačem, nainstaloval jsem KODI přímo na TV a testovat na přímo na TV, bohužel však se stejným výsledkem. Obávám se, že vada je na straně TV