Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Multiswitch zpětný kanál - vysvetleni

lazna (13)|9.6.2021 20:21
Zdravim, chtel bych se pritomnych znalcu zeptat co presne se TV/SAT technice rozumí pojmem "Zpětný kanál". Udava to rada vyrobcu v ruznych frekvencich, videl jsem treba 5-30Mhz ci 5-65Mgz ale pruchod techto frekvenci pres takto oznaceny multiswitch (konkretne jsem zkousel ALCAD MU-64x) trpi znacnym utlum v pasmu 5-65Mhz, odhadem 30db.

Konzultoval jsem pojem s jednim TV odbornikem ktery mi tvrdil ze je to v podstate low-pass bypass celeho multiswitche. Na vstupu TTV diplexer na TV a DATA. DATA pak "objedou" elektroniku multiswitche cestickou po tistaku a na konci zase diplexer DATA+TV do vystupu TTV.

Me se to z nekolika duvodu nezda a hlavne tomu neodpovidaji mereni urovne datoveho signalu co jsme provadel. Muze mi to tu nekdo objasnit, ci me odkazat na nejakou dokumentaci?

diky, L.
Saxel (2279)|10.6.2021 13:57
Nevím, k čemu je zpětný kanál v SAT technice, ale v rozvodech kabelové TV se používá pro zpětný směr internetového připojení. Ve frekvenčním spektru kabelového rozvodu je tak jeden nebo více kanálů vyhrazeno pro přenos dat od zákazníka směrem do internetu (tzv. zpětný směr). Datový přenos v kabelových sítích je specifikován standardem DOCSIS.
lazna (13)|16.6.2021 14:59
Tak nakonec jsem zjistil ze zpětný kanál zesiluje POUZE zpětný směr, takže je to nepoužitelné.