Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sony Bravia XR-A90J

Matrix44 (71)|26.5.2021 17:40
Ahojte, nemáte niekto skúsenosti s touto TV Sony Bravia XR-55A90J? Potrebujem vymeniť svoju starú TV a zháňam niečo s Androidom, HDMI 2.1, a výborným obrazom.

https://www.sony.sk/electronics/televizory/a90j-series


Ďakujem Vám :)
Matrix44 (71)|1.6.2021 16:34
Takže TV kúpená. Vybalenie a poskladanie celkom fuška, nakoľko TV nemá skoro vôbec žiadny rám. Pri inštalácii som zvolil možnosť smart inštalácie cez Google Home čo bola asi chyba, lebo to si vyžadovalo zbytočné dodatočné inštalácie. Bola možnosť zvoliť si aj iba TV a predpokladám že aj tak by bola možnosť všetko ponastavovať bez nutnosti inštalovať do mobilu alebo tabletu aplikáciu Google Home a udeliť jej všetky povolenia. TV vyzerá naozaj užasne a má aj taký istý obraz a neskutočný zvuk. Najväčší viditeľný rozdiel bol ale po pripojení hernej konzoly Xbox Series X a po prepnutí na zobrazenie 4K 120Hz s vylepšením obrazu pre hranie. Tak tu bol obraz naozaj neskutočný! TV som ladil pre satelitný príjem z troch družíc. Naladené programy je možné editovať buď v TV alebo v aplikácii od Sony v PC. Dekódovanie a prepínanie programov je rýchle. V TV je predinštalovaných kopec zbytočných aplikácii. Niektoré je možné odinštalovať a niektoré len zakázať.
Vadia mi tieto vec:
- Na domácej obrazovke Google TV nie je možné si upraviť a vybrať aké návrhy sa budú zobrazovať. Zakázaním aplikácii Google Filmy a Prime Video sa je možné zbaviť týchto dvoch návrhov, ale ďalej nič viac. Na vrchu by som chcel mať napr. návrhy od Netflixu alebo HBO GO, ale takáto možnosť nie je. Netflix mi nezobrazuje vôbec a HBO GO úplne na spodku takže návrhy nie je vôbec vidieť pri zapnutí TV.
- EPG sa zobrazuje nekorektne nakoľko TV neovláda kompletnú Slovenskú diakritiku.
- Po vložení USB sa síce zobrazí možnosť "bezpečne odpojiť" USB zariadenie, ale po prehratí vide z USB sa už takejto možnosti nedopracujete.

Privítal by som ešte jeden CI slot a pokročilejšie nastavenie pre príjem satelitnej TV s možnosťou nastavenia serverov.

Ak vie niekto poradiť tak budem rád. A ak niekoho niečo zaujíma, tak sa pýtajte.
fox (222)|18.8.2021 09:21
Ahoj,
ako ste spokojny so stabilitou systemu? Nerobi Android problemy?