Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Projektor + plátno do 100 tis (Xiaomi Mi 4K laser 150"?)

jiri-stastny (10)|2.5.2021 10:11
Poradíte s výběrem projektoru a plátna do ca 100 tisíc. Co Xiaomi v nadpise příspěvku? Sledovat se budou primárně filmy, do budoucna možná nějaké hry. Potřebuji krátkou projekční vzdálenost abych nemusel přetahovat kabely přes místnost - původně bylo počítáno jen s televizí. Vlastní zvuk projektoru je nedůležitý - používat by se měl společně s receiverem a sestavou reproduktorů. plátno do 110", pozorovací vzdálenost ca 5m. Místnost je plně zatemnitelná předokenními roletami, nicméně přes den je neradi stahujeme, takže by bylo dobré aby se na to dalo koukat i za denního světla.
Díky
riddle (108)|3.5.2021 16:46
AHoj, těch možností je hodně jen je otázka umístění, zdroj signálu a jak moc hodně chceš mít kvalitní obraz. Ne všechny projektory třeba splňují barevný gamut pro UHD filmy v DCI-P3. Těch 100k se zdá docela dost ale na něco je to zas málo. Protože co tak nějak čtu tak bys na tom chtěl provozovat hry optimálně ve 4K HDR a tam bys musel jít do nějakého Epsonu TW9400 nebo si připlatit a jít do JVC LCOS (sem tam se dá sehnat LCOS za DEMO cenu).
jiri-stastny (10)|4.5.2021 05:51
Díky za odpověď. Ty hry jsou dost s otazníkem, teď doma nehraje nikdo nic, ale děti rostou takže do budoucna kdo ví... a přece jen se to nebude kupovat na rok. Umístění projektoru optimálně na TV stolku pod plátnem. Jak jsem psal, původně se chystaly rozvody pro televizi a naproti přes místnost se mi nechce kabely přesouvat, ale pokud by to mělo být výrazným limitem pro kvalitu, tak to udělám. Televizi nesledujeme, nemáme satelit, ani DVB-T2 ani kabelovku. Filmy stahujeme z internetu, takže zdrojem bude externí disk, případně domácí síť. Kvalita vstupu se tak dá volit podle kvality zobrazovače
riddle (108)|5.5.2021 18:42
Kalibroval jsem teď nedávno několik projektorů Epson TW7000 s ARL projekční povrchem a musím říci, že ten obraz nebyl vůbec špatný. Důležitý je vždy optimalizace zdrojů, ne každý přehrávač co pouští filmy je zcela OK. Tak že se vše musí optimálně nějak konfigurovat, u projektorů s velmi krátkou vzdáleností lze narazit na mnoho problémů. Velmi nízký nativní kontrast nebo velmi velká herní odezva což je na hraní zcela pase.
Existují i projektory s velmi krátkou vzdáleností, které mají v sobě 2 laserové jednotky, ale tam se můžeme dostat na mnohem vyšší cenu za cenu nižší herní odezvy.
Pokud hledáš fajn projektor a většinu toho si nějak doladíš projekční plochou, přehrávačem atd tak si pořiď Epsona. Pokud chceš zažít OLED na obrazovce tak půjdeš do JVC LOCOS ale tam bys musel jít do DEMO jednotky.

Epson LCD


JVC LCOS
riddle (108)|27.9.2021 10:19
Jak ses vlastně rozhodl? :-)
jiri-stastny (10)|17.11.2021 18:07
Nějak jsem to nechal u ledu, ale teď bych se k tomu rád vrátil a nejspíš to dořešil. Pořád teda platí stejný doporučení EPSON TW7000 nebo vyšší liga JVC LCOS. Z těch krátkejch projekčních vzdáleností nemá smysl uvažovat o ničem? Hisense 100 L5F, Samsung Premiere LS7T (LS9T) Díky
Filipch (29)|29.12.2021 10:23
Ahojte,
práve riešim podobnú situáciu. Chel by som vymeniť tv za projektor, hlavne kvôli veľkosti obrazu. Mám rovnaké preferencie a využitie ako jiri-stastny
Uvažujem nad:
Xiaomi Mi 4K laser + BlitzWolf BW-VS3 ALR = 1600e
Optoma P2 + nejaké ALR rámové plátno 100"-120" najlepšie do 1000e = 3200e
alebo len väčšiu tv do 2500 ako napr 85" Sony Bravia KD-85X85J = 2200e
Nemal som ešte možnosť vidieť ALR plátno v akcii, takže neviem ako dobre to naozaj funguje a ani jeden z projektorov.. Za každú radu budem vďačný.