Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nastavení obrazu satelitní tv

Dave123 (9)|19.4.2021 21:36
Dobrý den,
prosím Vás,
Nějak se mi nezdá mé nastavení satelitního přijímače.
Když jsem sledoval zpětně přes online "skylink live tv" pomocí připojeného notebooku k televizi přes hdmi, tak byl obraz podstatně lepší, než při klasickém sledování přes satelit. A tak bych se chtěl zeptat jaké máte vy nastavení satelitní TV (Myslím konkrétně rozlišení atd) a jak jste s jejím obrazem spokojeni.
Mám arivu 203
Děkuji za každou odpověď
Dagy2 (3153)|21.4.2021 22:59
Ahoj, v tomto prípade je celkom zbytočné sa pýtať iných ako majú nastavené prijímače a nastaviť si ho rovnako ako niekto iný.
Každý SAT prijímač má keď to zúžim dve možnosti:
- prenos rozlíšenia z prijatého signálu do HDMI výstupu bez úpravy. Táto možnosť sa volá v menu u rôznych prijímačov rôzne. Potom ak máš naladený napríklad SD kanál 570i a TV je FHD s rozlíšením 1080p celý dopočet robí software v TV
- dopočet v SAT prijímači na nastavený výstup do HDMI. V tomto prípade všetky možné formáty obrazu programov ktoré naladíš sa prepočítajú v SAT prijímači na jednu hodnotu, ktorú si nastavil na výstup do HDMI.

Kedy bude obraz na zobrazovači lepší záleží na tom, ktorý prístroj má lepší SW a výkonnejší HW na dopočet. Nechcem podceňovať, ale práve si myslím, že tvoja nekvalita obrazu zo SAT vysielania je ukrytá práve v tej Arive. Nepíšeš čo máš za telku, ale skúsil by som na Arive nastaviť len prechod signálu cez prijímač bez dopočtu a nechal to na telku.
Ja mám naopak v TV nastavené "len kopiu pixel to pixel" a prepočet na 1080p robí SAT prijímač.