Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

překódování a streaming 2 HD programů - problém s výkonem

michalh67 (1)|19.4.2021 13:48
Potřebuju chytat z DVB-T2 dva HD kanály (ČT24 a ČT-D), překódovat na "PAL" rozlišení a pouštět to do sítě jako http streamy. Mám kartu TBS 6281, nějaký i5 CPU a grafiku Radeon RX570 a přes VLC umím udělat všechno potřebné, jen s jedním problémem - když nechám překódovávat oba kanály, tak je výstup nepoužitelně pomalý a trhaný. Jeden stream to ještě zvládne v realtime v použitelné kvalitě. Vlastně ani nejsem schopný říct, jestli to VLC používá nějakou HW akceleraci, nebo ne, přitom ta karta by ji měla umět. Otázka je, jestli i když to HW umí, tak jestli se nevyužívá jen pro zobrazování streamu - což já nedělám, já ten dekódovaný TV HD stream transformuju na jiný formát a výsledek pouštím do sítě.
Nějaký nápad? Dík.
RoPo (6061)|19.4.2021 15:22
Nepíšeš jaká i5 to je, ale s největší pravděpodobností tady je CPU slabé (pro 2x H.265/HEVC streamy) a RX570 ti taky v HW s transkódováním nepomůže. VLC jej max. používá pro zobrazení v overlayi.Vyzkoušet nějaký DLNA server, který pro transkódování umí RX570 využít. Např. Plex či hromada podobných DLNA serverů. Případně využít Tvheadend a (k němu patřičné klienty) v TVheadendu nastavit transkódování.