Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

(Ne)Kvalita lamp projektorů Optoma

Xhibit (36)|15.3.2021 10:32
Mám projektor Optoma HD27e. A byl bych s ním naprosto spokojen nebýt jedné věci. Zhruba po roce provozu cca. 900h lampy, vše v ECO režimu začal obraz občas poblikávat. Jakoby se měnila intenzita bílé. Nic tragického, někdy si toho člověk všimnul až po delší době dle druhu sledovaného videa. Zjistil jsem že stačí projektor přepnout na 1-2s do Bright režimu a je po problému, na hodiny až dny, než se objevil znova. Tak že jsem s tím vydržel dalších asi 900h před konec záruky projektoru, pak jsem ho tedy poslal na reklamaci. No a klasika, chyba byla dle servisu v lampě která v záruce již není.. Tak že za 3780kc jsem si nechal dát novou lampu. Váhal jsem, ale jako snad nikdo jiný dával servis na lampu záruku 1rok nebo klasika 1000h, co uplyne dříve. To mě přesvědčilo, že mám aspoň ten rok..
Jenže uplynulo sotva 5měsíců , zhruba 500h lampy opět vše jen v ECO a problém se objevil znova, prakticky to samé, ale ve větší intenzitě, no prostě je to teď nepoužitelné, nedá se na to dívat. Tak opět reklamace, dle mého je opět v kopru lampa. Vyjádření servisu ještě nemám. Oni mě ti zmetci (Polsko - autorizovaný servis FIXit) ani nevrátily původní lampu, kterou bych tam mohl aspoň na čas dát, na dotaz jen omluva že ji už vyhodily. Faktura je na "servisní zásah", žádná lampa, tak jsem zvědavý jak to dopadne jestli problém nebude náhodou "jinde".
Už při první reklamaci jsem hledal o tomto problému více, a nebyl jsem jediný kdo to řeší. Je to už starší model, info už mizí, ale pár lidí si na blikání v ECO režimu také stěžovalo.. Větrání kolem mám dodrženo, žádné přehřívání..
Tak by mě zajímalo jestli má někdo podobnou zkušenost, nebo jsem zas jen já vychytal opakovaně zmetkové lampy?
Pomalu už se dívám po jiném projektoru, ale Optoma u mě ztratila důvěru.. Zmetkové lampy, domluva se servisem není taky ideální..
Xhibit (36)|26.6.2021 10:41
Tak druhá reklamace vyřešena "kalibrace napájecí modulu lampy", ani česky to pořádně nenapíší.. Neúčtovali nic i když samotný projektor v záruce není. Jenže uběhlo něco přes 3měsíce a opět to samé! Jako správný paranoik už bych to viděl na od začátku vadný zdroj pro lampu, placená výměna lampy byla nejspíš zbytečná.. Každopádně lampa je stále v záruce, má cca. 900h tak to tam zkusím ještě naposledy poslat, než půjde ten krám k eko likvidaci.. OPTOMA už nikdy!
pRstus (9)|27.1.2022 20:04
Dobrý den, podařilo se vám to nějak vyřešit? mám stejný problém s projektorem Benq, někdy se to týdny neobjeví a jindy se to vrací po pár minutách.. takže Optoma v tom není sama :( Myslím, že lampou to nebude spíš něco ve zdroji nebo u nás v síti..
Robo39 (2)|2.2.2022 11:30
Zravim ,prosím o radu jaký projektor ve 4K HDR? Chci to na filmy z HDD nebo připojení přes HDMI 2,0 z Shild Nvidia TV PRO 2019. Vzdalenost 2,9 m,plátno 92 pal.Děkuji za radu.