Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

jak trvale změnit zdroj signalu

delgados (7)|9.3.2021 16:24
Dobrý den chtel bych se zeptat jak lze v tv trvale změnit zdroj signalu na setbox z hdmi, dlouhou dobu mi fungovalo ze po zapnuti tv a setboxu se automaticky preplo, nevim proc ale ted pokazde kdyz tv zapneme je nastaveni automaticky zpatky na antene a musime to porad prepinat na ovladaci od tv, mohli by jste mi prosím poradit? Dekuji moc
orlov66 (87)|9.3.2021 17:07
Nepíšeš aký typ TV to je, aká je stará ... ??? Všetky TV Samsung by si mali pamätať posledný zdroj signálu. Ale skús odpojiť TV od siete 220V aspoň na 10 min, možno to pomôže.
delgados (7)|9.3.2021 17:11
UE55NU7442
Zkusim i to odpojeni
delgados (7)|9.3.2021 17:43
Tak bohuzel ani odpojeni nepomohlo, po vypnuti tv se vrati na zdroj antena a musim zase prepnout ovladacem od tv na zdroj z hdmi
digitivi (215)|9.3.2021 19:51
Moznostou je aktivovat hotelovy mod a tam si zvolit zdroj signalu, ktory bude aktivny pri zapnuti TV. Ako sa do modu dostat a ako to nastavit sa da vygooglit.
delgados (7)|9.3.2021 21:14
Děkuji za radu připadně take zkusim když už nebude jiná možnost, chtěl bych najít jednoduší řešení, nebot do ted mi to fungovalo, a najednou je to takhle, je možne ze se jen nekde neco spatne zmaclo. Případně ale zkusim i tuto moznost, děkuji 👍
delgados (7)|10.3.2021 15:21
Tak bohuzel moje tv je model 2019 a od te doby se uz u Samsungu pry hotelovy mod nedava. Zkusil jsem snad uplne vse uz nevim a nic nepomaha.
vivid.sk (11472)|11.3.2021 23:35
Ako zapinas a vypinas TV? (akym tlacitkom) ?
Mas zapnute HDMI CEC (Anynet+) ?
delgados (7)|12.3.2021 02:31
Zapinam a vypinam normalne ovladacem od setboxu upc co mam. ANYNET+ zapnuty je.
vivid.sk (11472)|12.3.2021 16:12
[QUOTE=delgados;540817]Zapinam a vypinam normalne ovladacem od setboxu upc co mam.[/QUOTE]
A v tom je prave problem. Ak zapinas ovladacom od STB, znamena to, ze TV zobudi povel cez HDMI-CEC. Ak by si zapol ovladacom od TV, tak tato nabehne do stavu a vstupu z akeho bola vypnuta.

Preco vsak TV prepina na tento vstup aktualne narychlo nezistime, ale presne rovnako sa spraval napriklad aj Panasonic u rodicov, prepinal na interny tuner aj v pripade, ze tento bol v zozname vstupov deaktivovany. Robil to v 50% pripadov a vzdy len v tedy, ak povel na zapnutie TV siel zo STB. Skratka nahodne a nevyspytatelne spravanie.

Odporucam ti zapinat TV cez DO od TV, nasledne by mal ist z TV povel pre STB (toto by mohlo ist nastavit priamo v nastaveniach Anynet+). Pokial nic dalsie nepomoze, tak skus deaktivovat AnyNet+ (HDMI-CEC), cim vsak stratis funkcionalitu zapinania a vypinania TV+STB jedinym DO a ich vzajomne ovladanie.

Mozes skusit experimentovat s tym, ze zapojis STB do ineho vstupu a nanovo vypnes/zapnes HDMI CEC na oboch stranach. Zarucene funkcne riesenie ti ale nenapisem.
delgados (7)|12.3.2021 18:56
No to je prave to o co mi jde, 2 roky mi stacil jen ovladac od setboxu na ovladani i tv, najednou to nejde. Je tedy jedno jestli budu muset tv zapnou ovladacem od tv nebo jestli na tom ovladaci prepnu zdroj. Kazdopadne dekuji za kazdou radu a zkusim jeste ty dalsi moznosti 😉