Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

externi DVB-T tuner

PiERO (24)|22.7.2005 14:22
Chci si koupit k ntb externi DVB-T tuner, ale nevim jakou znacku.Zatim me padl do oka tento:

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=31255#techparams

Muze me nekdo tento tuner doporucit, nebo mam zvolit jinou znacku?
Radeq (277)|23.7.2005 12:11
Ja te nechci nejak moc ovlivnovat, ale ty Avery snad radsi ne... Mel jsem PCI verzi Aver TV DVB-T pul roku a byl jsem z ni vylozene nestastnej (hlavne ze softu, kterej bohuzel nejde nicim "normalnim" nahradit). Osobne doporucuju TechniSat Airstar USB. Mel jsem ho 4 mesice, a byl uplne v pohode, jen me nebavilo muset poustet kvuli kazdymu nahravani PC. Tak jsem si poridil Siemens M740 a u toho uz asi finalne zustane (viz jiny tema), ale je fakt, ze to vyjde o neco draz...
PiERO (24)|23.7.2005 13:38
Ten Aver asi urcite nevemu...navic jsem se docetl, ze ma malou citlivost.Obecne.

Zaujal me ten TechniSat AirStar USB.

Ale tady jsem se docetl, ze nema DO...
http://parabola.cz/r-art.php?id=1112693887

Naopak tady jsem nasel ze DO je soucasti baleni, tohle je nova revize...
http://www.dvbshop.cz/?w=produkt&id=94#
Radeq (277)|23.7.2005 14:33
Ja jsem teda DO nemel, ale zaroven mi nikdy nechybelo. Kazdopadne se da DO k Technisatum sehnat i zvlast (je to sada cidla do RS-232 + ovladac).
PiERO (24)|23.7.2005 15:33
Dik za info.

Pokud je pravda co je napsane na dvbshopu, tak je to i s DO.To uz ale zjistim primo u nich.
ODSakEda (2278)|23.7.2005 15:49
[quote=PiERO]: ....... asi urcite ........ [/quote]
Opravdu zajímavé až alibistické slovní spojení :-E
PiERO (24)|25.7.2005 09:13
ODSakEda

Urcite ho nekoupim... 8-)
ODSakEda (2278)|25.7.2005 11:34
PiERO -jo! Tedkom je to jednoznačné! :-)
PiERO (24)|25.7.2005 18:36
Informoval jsem se na DVBshopu, jaky tuner by me este doporucili a napsali tento:

http://www.dvbshop.cz/?w=produkt&id=147#

Ma smysl tohle kupovat nebo radeji mam koupit ten DVB-T USB box Airstar??
Popr. ma nekdo s touhle znackou nejakou zkusenost?
Radeq (277)|25.7.2005 19:01
[quote=PiERO]Informoval jsem se na DVBshopu, jaky tuner by me este doporucili a napsali tento:

http://www.dvbshop.cz/?w=produkt&id=147#

Ma smysl tohle kupovat nebo radeji mam koupit ten DVB-T USB box Airstar??
Popr. ma nekdo s touhle znackou nejakou zkusenost?[/quote]
Tak TOHLE teda fakt ne, ale TOHLE docela urcite (1.230 Kc mit nebo nemit uz je docela rozdil) :-E.

Dost srandy, ale tenhle set je k NB na mobilni pouziti fakt dost dobrej (asi nejlepsi), a za tyhle prachy uz i dost zajimavej. Podminkou je, ze musis mit dostatecnej signal (proste jako na pokojovku). Normalni velkou antenu k tomu pripojis sice taky (dokonce i bez redukce, coz je prijemny), ale pak si nemusis kupovat tohle. Jestli chces neco k NB i alternativne k PC, osobne doporucuju spis nejakej USB modulek, nejlip ten TechniSat AirStar USB nebo i ten Twinhan MagicBox neni spatnej. Vsechny tri tyhle vecicky jsem testoval, ale nejradsi mam urcite TechniSat, teda samozrejme az po Siemensu M740 8-). No jo, uz mlcim... :-)
PiERO (24)|25.7.2005 20:28
Me nejak blbne tento web:

http://dvbtshop.net/index.php?wid=kteasywatch

muzes poslat pls jinej odkaz na ten tuner...
Radeq (277)|25.7.2005 21:40
To je divny. Mne to uplne normalne funguje. Oni tam sou framy. Nemas nahodou zapnuty filtrovani odesilani referrer v Keriu nebo tak neco? Zkus nejdriv hlavni stranku http://dvbtshop.net a pak Karta/modul do PC. Jinak nevim. :-?
PiERO (24)|25.7.2005 22:36
Je to tim nastavenim v Keriu.

Takze chci tuner koupit v Brne...chci to mit v miste bydliste.
Nasel jsem ten tuner ZDE a za prijatelnou cenu.

Ted ale zvazuji, esli Technisat AirStar nebo Satelco EasyWatch.

Chci videt jednoznacnou odpoved... \/
Radeq (277)|25.7.2005 23:08
[quote=PiERO]Takze chci tuner koupit v Brne...chci to mit v miste bydliste.[/quote]
Ja bych teda bral rozhodne radsi TechniSat (USB i PCI jsou dobry), ale jestli to chces vylozene k NB, Kathrein alias Satelco taky neni spatny (je skladnejsi a navic nepotrebuje externi napajeci zdroj, ten nepotrebuje ani Twinhan USB, TechniSat USB jo). K TechniSatu se ale zase da sehnat vyrazne lepsi soft, coz je nekdy dost zasadni vyhoda. Takze si vyber podle svych priorit. Jo, nic holt neni cernobily, to co od toho chces musis vedet sam a nikdo to za tebe nerozhodne. Takze preju stastnou ruku :-).

Btw., kdyz rikas v Brne: Ono se v Brne DVB-T uz zase vysila? Ja mel za to ze zatim porad jen v Praze (+nesmely pokusy v Klimkovicich). Neco sice prosumelo koncem minulyho roku, ale to zacatkem roku zase skoncilo (viz sousedni diskuse). :-G

Jo, a proc ne Omko? To jsou taky Brnaci, ne? Shopik mozna malicko drazsi, ale slusne zavedenej. Navic TechniSaty primo dovazej (pro celou CR), takze i pripadnej servis bys mel u nich urcite bez problemu a rychle. No nic, uz to zase smrdi reklamou, sakra... Tak sorry :-I
PiERO (24)|26.7.2005 00:38
Zaujal me ten Twinhan USB, ale presneji Alpha TwinhanDTV USB.Vyhodou je napajeni pres USB,dale pak ze ma i radio, ktere chci.Mas zkusenost i s touto znackou?

Btw.,tuner neni primo pro me, ale pro brachu a ten ho chce do UK (London) a tam se uz vysila digitalne nejakej ten patek...rikal, ze naladi 30 programu.Prosi si chce koupit tuner, ale k ntb.
Radeq (277)|26.7.2005 07:56
[quote=PiERO]Zaujal me ten Twinhan USB, ale presneji Alpha TwinhanDTV USB.Vyhodou je napajeni pres USB,dale pak ze ma i radio, ktere chci.[/quote]
Jo, TwinhanDTV Alpha USB jsem zkousel taky a krome miniaturniho provedeni mi prijde uplne stejnej jako Twinhan MagicBox USB (software a dalkac jsou stejny uplne). Jen pro info, uplne vsechny DVB-T karty umej i radio.

[quote=PiERO]Btw.,tuner neni primo pro me, ale pro brachu a ten ho chce do UK (London) a tam se uz vysila digitalne nejakej ten patek...rikal, ze naladi 30 programu.Prosi si chce koupit tuner, ale k ntb.[/quote]
Tak to je jina. A proc si ho teda nekoupi v UK? Myslim, ze to tam vyjde i o dost levnejc. Nejak tomu prestavam rozumet... 9-)
Kazdopadne je-li to do UK a je-li to jen pro NB, tak je mozna zase lepsi ten Kathrein set (Satelco), pac tam by se signalem problem bejt nemel, tam uz je to zarucene pokryty nahusto. To mas ale rikat hned takovyhle veci, misto prijmu je vzdycky dost zasadni informace. 8-)
PiERO (24)|26.7.2005 09:13
[quote=Radeq]Jen pro info, uplne vsechny DVB-T karty umej i radio.[/quote]

Tak proc jsem se u nekterych tuneru jedne znacky a na vice webech nedoctu, ze maji i radio.Nebo to prodejci a vyrobci berou automaticky??

[quote=Radeq] A proc si ho teda nekoupi v UK? Myslim, ze to tam vyjde i o dost levnejc. Nejak tomu prestavam rozumet... 9-)[/quote]

Tady mas vysvetleni:
bracha tomu moc nerozumi, takze to vsechno vyrizuji ja.Levnejsi to tam mozna je, ale uz jsi tam kupoval ntb,ja jsem trval at si koupi Acer, ale byl to celkem problem ho tam seznat.Nevim presne esli znacku nebo ten model a cenove to vyslo stejne jako v CR.Otazkou zustava, esli kupoval v cenove vyhodnem obchode.
Fakt je ten,ze mu ted muzu poslat znacku a model tuneru a muze se mrknout, ale dalsi otazkou zustava, jak dlouho este v anglii zustane.Takze z hlediska reklamace nebo nejaky problemu je lepsi to koupit asi v CR.(to v prirade, ze se vrati za pul roku,pak se asi reklamovat v UK moc nevyplati)
exTNT (1421)|26.7.2005 12:33
Možná by kromě diskuze o HW taky stálo za to zvážit příslušný SW.
A ten prakticky stoprocentně rozhodne o vítězství AirStaru, páč nic lepšího než DVBViewer není a ten zase na ničem jiným, než na AS2 (resp. SS2) neběhá... 8-)
Akurát, že pokud budeš chtít plnou verzi, budeš muset přitlačit 15 EUR. A na pirátění rovnou zapomeň, z principu se to prakticky nedá sehnat.
Radeq (277)|26.7.2005 13:09
[quote=exTNT]...nic lepšího než DVBViewer není a ten zase na ničem jiným, než na AS2 (resp. SS2) neběhá... 8-)[/quote]
Jj, jen pro upresneni. S plnou verzi DVBVieweru teda behaj i ty Twinhany, ale jinak naprosto souhlasim. Normalni DVBViewer (ten co je na CD v cene karty) funguje slusne, jako vetsina softu k jinejm kartam (proste funguje, bez privlastku). Full verze DVBViewer je ale fakt o tridu vys, a neco takovyho zatim k jinym kartam nez Technisat (a nove i Twinhan) jen tezko sezenes. :BB:
PiERO (24)|26.7.2005 16:20
[quote=Radeq]S plnou verzi DVBVieweru teda behaj i ty Twinhany[/quote]

Takze esli tomu dobre rozumim, tak Alpha TwinhanDTV USB nema s tim softem zadnej problem.Takze beru tento tuner...
exTNT (1421)|26.7.2005 23:33
PiERO
Jak myslíš, ale nestěžuj si, že jsem Tě nevaroval. :-R

Radeq má sice pravdu, že plná verze DVBV umí i Twinhan, ale plná verze je v tomto směru trochu zavádějící pojem. V podstatě totiž existují dvě: krom standardní plné verze, která je přecpaná pikovinama typu předpovědi počasí apod., který třeba mně připadaj hooodně nadbytečný, existuje i DVBV GE, neboli Griga Edition, který obsahuje pouze potřebné funkce, je kompatibilní s užitečnými zásuvnými moduly (např. VR či Preview Plugin) a má líp vyřešený programovaný nahrávání (můj subjektivní názor). Je podstatně menší, rychlejší, stabilnější a efektivnější, standardní verze je barevnější, přeplácanější a víc zatěžuje systém.
A zásadní rozdíl? TS AS2 umí obě verze, tj můžeš se sám rozhodnout, jestli chceš omalovánky standardní verze a nebo výkon GE. Twinhan podporuje pouze standardní verze, takže na GE si můžeš nechat zajít chuť, viz zde.
Navíc je DVBV od počátku stavěn pro TS SS2 a AS2 a podpora Twinhanu byla dodána poměrně nedávno a podle ohlasů na fóru DVBV nefunguje tak úplně všem vlastníkům Twinhanů, což u mně moc velkou důvěru nebudí, ale kdo jsem já, abych soudil... :-E
Ale proti gustu žádnej dišputát, jenom tady pak nebreč, že Ti něco nechodí... \/
Radeq (277)|27.7.2005 18:20
PiERO, ty jsi fakt srandista. Tady ti fakt nikdo nemuze zodpovedne poradit co si mas koupit, abys ho pak kamenoval, ze jsi udelal blbost (exTNT je tak trochu vyjimka, ale i s Technisatama obcas byvaj problemy, takze tech 100% u me teda rozhodne nemaj).
Muzes proste sbirat zkusenosti od lidi, co ty krabicky meli nebo maj, nic vic a nic min. Myslim, ze i to je dost. Svet neni cernobilej, a kdyby existovala jednoducha rada na otazku "co je nejlepsi?" lidi by nic jinyho nekupovali, nemyslis? Kazdymu se proste hodi trochu neco jinyho. Kazdej ten pristroj je svym zpusobem "nej" (Alpha je nejmensi, Satelco nejmobilnejsi, Technisat nejvyzkousenejsi...). Vic se proste dozvis ani kdybys me tady zdimal sebevic :-).
Ale jo, ja jsem taky casto nerozhodnej, a jeste kdyz to koupis v Brne (kde neni signal) a posles to nakonec do UK (kde je signal zase uplne jinej, prinejmensim 2k misto nasich 8k), to bych byl uplne ultra nerozhodnej :-E
PiERO (24)|30.7.2005 13:13
Radeq
ve vsem mas pravdu... :-E Nechci konkretni znacku - model,ale chci jen doporucit.

Po domluve s brachou, koupime Alpha TwinhanDTV USB.Takze jsem zvedav jak to vsechno dopadne...

Vsem dik za info 8-)
exTNT (1421)|30.7.2005 15:50
:-I
richie (86)|5.8.2005 16:07
hmmm .. a co potom hovorite na toto tu ?http://www.lifeview.com.tw/html/products/dual_tv/tv_walker_duo.htm

[/url]
exTNT (1421)|5.8.2005 17:03
Kombinovaný tunery obecně jsou FUJ. Navíc LifeView taky není žádná velká výhra.
Ale jestli se Ti to líbí (má to opravdu pěknou krabičku!), tak si to kup a pak se přijď zeptat co s tím, jak to rozchodit, jak na tom nahrávat, co se dá dělat s nahrávkou ve formátu *.fuj a tak... :-E Aspoň bude sranda!
richie (86)|5.8.2005 17:12
hmm .. uz si to skusal ze tak hovoris ? ... doteraz som bol s produktami LifeView vcelku spokojny, teda az na originalny soft (interne karty od starej tv liveview s bt878 az po prime 34 fm) ..
.. ale ked sa k spominanemu dostanem tak sa urcite pridem pochvalit/opytat/postazovat ;)
exTNT (1421)|5.8.2005 17:20
Ne nezkoušel, ani jsem nic takovýho nepsal.
V Grónsku jsem taky ale nebyl a i tak vím, že je tam dost kosa... :-E