Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

UPC - nulový signál na některých frekvencích

asperant (2)|1.3.2021 20:57
Zdravím. Řeším problém s kvalitou nebo spíše nekvalitou signálu na některých frekvencích UPC. Běžně mám signál na 97-100%. Na 610MHz QAM256 mám jen 47-50%, a na 618MHz (některé Novy HD) a 626MHz je signál na 0%. Vše je Modulace QAM256. Mám na koaxu rozbočku. Když jí vyndám, tak tam tu Nova Cinema HD naladim, ale není to kvalitní. S rozbočkou ji ani nenaladím. Nějaké nápady, čím by to mohlo být? Děkuji
RoPo (6061)|2.3.2021 07:06
Nekvalitním vedením, pásmová zádrž, špatný zesilovač, LTE rušení.
Lumca_1 (218)|2.3.2021 13:03
@asperant: Nevím ze které oblasti jsi, ale nevysílá náhodou ve tvém regionu pozemně v DVB-T/T2 na tebou uváděných problematických kmitočtech pozemní vysílání? Kmitočet 610MHz je K38 a 618MHz je K39. Na obou kmitočtech se v DVB-T2 běžně vysílá a proto může díky průniku do koaxiálního vedení docházet k tebou popisovaným problémům. Řešením u tebe v bytě nebo RD je přechod na koaxiální kabely klasy A++ nebo A+++, pokud rušení proniká do kabelových rozvodů ve vlastnictní operátora (např. chodby + ostatní spol. prostory) pak je situace bez výměny kabeláže ze strany provozovatele téměř neřešitelná! V prvním kroku vyměň kabeláž za doporučenou klasu - ideálně A+++, ovšem tuto v běžném elektru, hobbymarketu nebo e-shopu asi neseženeš, budeš muset dost hledat. Bez měření ovšem není řešení.