Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Servis po záruce - Situace, která asi nemá řešení

OPLATEK (2)|18.2.2021 00:16
Pokusím se o co nejstručnější vyjádření, snad i tak všichni pochopí o co se mě jedná a snad to bude i výstraha a poučení pro ostatní.
TV rok po záruce, pořizovací cena 65000,-.
Objevil se svislý červený pruh (viz. foto)
Servisní technik mě sdělil, že se na 99.9% jedná o skrytou vadu obrazovky a oprava přijde na cca 50000,- ,
z čehož jsem byl celkem v šoku a snažil se to, jak se říká, rozdýchat.
Doporučil mě, ať kontaktuji VOC centrum podpory.
Tam chtěli zaslat foto výrobního štítku, fakturu...,a že to budou individuálně řešit.
Tak jsem tak trochu doufal, že se tento problém nějak vyřeší přijatelně pro obě strany,
s ohledem na pořizovací cenu a s ohledem na to, že se jedná v podstatě o zánovní TV.

Odpověď přišla na druhý den, paní začala pro mě optimisticky:
Tímto bych Vás ráda informovala, že interní šetření skrze kontrolní oddělení VOC bylo dokončeno a níže Vám zasílám finální stanovisko.
Pak následovaly nějaké fráze ve smyslu, jak je ji to osobně líto..., závěr si tedy již domyslíte: ZAMÍTNUTO.
Děkuji Vám za pochopení a podpis.

Zprávu jsem si raději přečetl znova, zda jsem ji vlastně pochopil, protože spojení "Ráda bych Vás informovala ... o zamítnutí" je asi nad moje chápání.
Možná to ale opravdu tak myslela, z pohledu zaměstnance Samsungu, že je ráda, že se žádost zamítá, kdo ví.

Abych byl objektivní, tak zpráva ještě obsahovala:
Jelikož nám ale záleží na udržení zákaznické spokojenosti, zasílám Vám níže slevový kód v hodnotě 15 % na nákup nového výrobku Samsung s platností 14 dní.
Nemám ve zvyku se neslušně vyjadřovat, tak jen oznamuji, že již od této firmy nejspíš nic pořizovat nebudu.

Zde bych si ještě dovolil vložit poslední email, který jsem poslal a na který, jak jsem předpokládal, již nikdo nereagoval.

Dobrý den paní .....,
děkuji za snahu, nicméně jsem hodně zklamaný.
Vím, že si nemohu nic nárokovat a znovu se opakovat už nechci, stejně by to už k ničemu nebylo.
Tři roky starou a tak drahou TV vyhazovat je docela úlet a za opravu 50000,- určitě nedám.
Takže se buď se závadou naučíme žít, návštěvám vysvětlím, že to je takto u Samsungu standardní řešení nebo
z půdy opráším starou 15 let funkční plasmu Panasonic dokoupím set-top box a budeme spokojeni.
No vždyť jsme si vlastně za ty peníze za 3 roky nové TV užili ažaž, tak co bychom vlastně chtěli, že ?
Podporu zákazníka jsem si v takovémto případě představoval trochu jinak, teď už vím, že mylně.
Je to pro mě poučení do budoucna.

S pozdravem
Pavel ....

Závěrem, pokud si někdo koupí TV prémiové řady a uplyne záruka, tak se jen musí začít modlit a to i když je ateista, aby neodešla obrazovka,
kde cena opravy se rovná nové TV.
Dle mě je toto obecně téma k zamyšlení, zda by výrobce neměl poskytovat zvlášť záruku na obrazovku, jak to dělají např. u praček na motory, ap.

Pokud má někdo návrh, jak takovou situaci řešit nebo už řešil, budu rád za Vaše příspěvky a zkušenosti.
Rady typu...Nekupuj si tak drahou TV, Kdo chce chovat opici, tak musí mít i na banány, ap.,sice pochopím, ale nemá smysl na ně reagovat.

Všem přeji více štěstí s firmou Samsung.
Pavel
závada.jpg
kuman (131)|18.2.2021 17:07
Tak to je sakra pech. Vyzkoušel bych kontaktovat https://www.elsin.cz/sluzby/lcd-repair-centrum/ třeba je oprava za přijatelnou cenu možná.
OPLATEK (2)|18.2.2021 17:32
Dobrý den,
díky za radu. Zkusím je kontaktovat, ale jak jsem se díval, tak jsou z Plzně, což je pro mě téměř přes celou republiku a jak tam dopravit 190cm TV je asi nad moje možnosti. Navíc s nejistým výsledkem. Nebudeme předbíhat, zkusím je kontaktovat a pak dám vědět, jak jsem dopadl.
Pavel
kuman (131)|18.2.2021 23:28
Asi bych TV poslal přes Toptrans,tam berou i větší zásilky.Hlavně záleží jak dopadne poptávka opravy,možná že by poradili s případnou dopravou.