Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Zapojení NAS - AV receiver - TV

KareN (4)|31.1.2021 12:56
Dobrý den,
a) žádám vás o radu, které z následujících zapojení je lepší (popř. navrhněte jiné) pro přehrávání videa z NASu na TV tak, abych si mohl „vychutnat“ filmy s prostorovým zvukem 5.1.
Podotýkám, že mám NAS Synology 413j, repro 5.1, linuxový satelitní přijímač, ale TV a AV receiver chci teprve kupovat …
1) NAS -> (LAN) -> TV -> (HDMI) do AV receiver (všechny zařízení by měly být zapojeny LAN do switche; TV plánuji SONY s androidem a nainstalovaným KODI; AV receiver ještě nevím)
2) NAS -> (LAN) -> satelitní přijímač -> (zvuk optikou S/PDIF) do AVR + (obraz HDMI) přímo do TV (TV a AVR propojeny HDMI; na satelitním přijímači nainstalováno KODI)

b) Také by mě zajímalo jakou funkci musí mít AV receiver, aby "propouštěl" signál když bude vypnutý a budu chtít pouze přehrávat video a zvuk pomocí TV.
Děkuji
Roman78 (35)|31.1.2021 14:46
Na zvuk 5.1 Staci zapojene 1) .
NAS > TV > AV receiver
Receiver aj TV maju ACR ci dokonca uz eARC takze pohoda

k bodu B) ako sa to vola ma teraz nenapadne, ale to uz ma hadam kazdy Recever tuto funkciu , moj Receiver to mal uz pred 10R.



NEviem aka to je funkcia, pozriem, ale myslm ze to uz ma kazdy Rceiver. Moje to mali uz pred 10R.
KareN (4)|5.2.2021 21:47
ad a) Zapojení 1) platí pouze v případě, když zakoupím TV s androidem, kde se dá nainstalovat KODI, nemylím se? Když zakoupím TV např. Samsung, tak musím použít zapojení 2) ?
ad b) Nevíte jak se ta funkce jmenuje? Jaký AV receiver 5.1 (popř.7.1) by jste mi doporučili k repro Klipsch, tak aby přehrál většinu audio formátů (cena cca 15 tis.) ?
Roman78 (35)|6.2.2021 10:08
v mojom je to
"HDMI Standby Through:
Výstupní signály z AV komponentů jsou přenášeny do TV - i když je tato jednotka v pohotovostním (standby)
režimu."
zatu cenu napr : DENON AVR-X1600H Black.

k tomu zapojeniu, sa omluvam ale nechcem pisat ked si niesom isty. NAS ani Kody nepouzivam.
vivid.sk (11472)|8.2.2021 09:32
Odporucane zapojenie komponentov je vzdy: ALL in (vsetko do AVR) one OUT (jeden kabel do TV). Cize zapojenie B). Samotny opticky kabel uz nie je nutne pouzivat zo STB do AVR, ak mas zapojenie cez HDMI. Tento princip bol navrhnuty aby sa jedinym tlacitkom prepol obraz, zvuk a v pripade, ze mas AVR s uciacim sa DO, mas automaticky zvolene aj ovladanie daneho pristroja cez DO. Nie je ziaden dovod takyto setup nepouzivat a prehat zvuk cez TV. Samotny TV moze degradovat zvuk a von casto posiela upsamplovane/upravene audio, pripadne audio, ktore nie je totozne s povodnym (napriklad downmix), pripadne ziadne audio (Samsungy a DTS). Toto vsak zavisi od konkretneho modelu. Tu sa situacia meni kazdy rok, odporucam si prejst aktualny model na strankach rtings.com, kde dane info uvadzaju v casti: "Audio Passthrough". [QUOTE=KareN;540672]Také by mě zajímalo jakou funkci musí mít AV receiver, aby "propouštěl" signál když bude vypnutý a budu chtít pouze přehrávat video a zvuk pomocí TV.[/QUOTE] Aky mas dovod pouzivat nekvalitny zvuk na TV? K tomuto neexistuje ziaden dovod, navyse video passthru ma zasadne vyssi prikon, ako ked je spotrebic v standby (video obvody su stale zapojene).