Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Android box - ovládání

Sefca (59)|23.1.2021 14:58
Koupil jsem rodičům Android box - https://www.umax.cz/umax-u-box-a9/ ke druhé televizi. Primárně kvůli Skylinku, aby si nemusili pořizovat další set-top box a platit kartu. Všechno funguje jak má, jen ovládání je hrozná divočina. Je to prostě telefonní aplikace, kterou ovládám dílkovým ovladačem, což uznávám, že jsem mohl čekat, sle předpokládal jsem, že tam bude nějaká možnost customizace. Bohužel není a když mám zapnutý jeden kanál a chci přepnout na jiný, není možne použít +- na dálkovém ovladači, ale pěkně do menu, vybrat kanál, zapnout full-screen. Což je dost děsivé vzhledem k tomu, že to mám pro rodiče.
Nevíte někdo, jeslti neexistuje nějaká možnost, jak to uzpůsobit? Ať už pomocí dálkového ovladače nebo třeba nějak propojit s aplikaci v telefonu?
Saidxxx (104)|13.2.2021 18:18
Jestli mohu . . . , tak já používám bezdrátovou myš pro lepší ovládání . Stejně ale po vypnutí boxu a znova zapnutí musíš najít aplikaci Skylink otevřít úvodní stránku zvolit kulatou ikonu programu ,naběhne program ale musíš ho zvětšit ( to je nejhorší problém pro staré lidi) potom je to jednoduché. Levé tlačítko myší vyvolá sloupec všech programů po levé straně obrazovky , šipkou (kurzorem myší můžeš sloupec prohledat až najdeš co chceš sledovat ) kliknutím na zvolený program přepneš . Aby se sloupec ztratil klikneš levou klapkou myši vedle na plochu aby nezacláněl , vyvolá se znovu klikem levého tlačítka myši. Box by musel být stále zapnutý a vypínat jen TV aby se celá procedura nemusela opakovat : V případě výpadku proudu bohužel nástup pomocníka. nebo postup nacvičit a napsat na papír . Starší lidé se neradi učí nové věci a vyžaduje to delší dobu nácviku.
fox (222)|14.2.2021 11:23
Neslo by to nejakym programovatelnym dialkovym ovladanim, ze by sa to nahralo ako makro?
Saidxxx (104)|21.2.2021 20:30
Zdravím , pokud ten problém stále trvá tak mám řešení které jsem odzkoušel. Funguje to dobře a používá se k tomu ovladač boxu , po vyhledání APK Skylink a otevření , kliknutí na kulatou ikonu programu se hned otevře obraz . Ovladačem , OK, šipky , se dá vše pohodlně vyvolat . Dobré je že jsou k mání časové grafy , a budoucí pořady a informace o pořadech.
Přihlášení do aplikace : email kterým jste přihlášen do Skyliku a heslo té karty .
Pokud jste přihlášený na více PC , musíte na PC některý vymazat, v apce to nejde. Hodí to hlášku , příliš mnoho připojení.

Zde je adresa kde jsou apky a další věci pro android TV :

https://androidbox.sk/page2.html

Musím k tomuto příspěvku doplnit pro nezasvěcené do problematiky androidu aplikace pro TV . Tyto aplikace se nedají běžně stahovat z obchodu Google play , proto aplikace stažená z něho (pro mobilní telefony a podobně) se chovají jinak než upravené pro sledování v TV na velké obrazovce .