Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

55UN71003LB - stracanie kanalov

FERO11 (1)|16.1.2021 18:44
Dobry den! Mam pomerne novy LG 55UN71003LB (asi 2 mesiace). Vsetko je super ale asi pre mesiacom som zbadal, ze mi miznu nainstalovane satelitne kanaly (skylink) - skratka ak mam napr. pod cislom 3 Markizu - tak ked nastane tato porucha tak pod cislom tri nic nie je. Po opatovnom naladeni je vsetko na par dni v poriadku. No problem sa po niekolkych dnoch opat zopakuje (urobil som aj aktualizaciu softweru) a skontroloval som aj silu (cca 96-100%) a intenzitu signalu (cca 96-100%) ale problem sa nevyriesil. Zaujimave je, ze vzdy su to ine kanaly, ktore takto zmiznu. Vedeli by ste mi povedat kde je problem? Velmi pekne dakujem.
kuman (131)|17.1.2021 00:15
Snad pomůže v nastavení vypnout "aktualizaci seznamu satelitních programů"
digitivi (215)|17.1.2021 18:30
Ano, pripajam sa k moznosti vypnut automaticku aktualizaciu. Zapnut ju len v pripade, ze niektore programy prestanu hrat (z dovodu zmeny frekvencii atd.). Po zapnuti aut. aktualizacie je treba TV vypnut aj z el. energie na minutu a potom zapnut.
V mojom okoli je tiez niekolko LG TV, na ktorych sa vyuziva Skylink Fastscan a 90% z nich trpi neduhom miznutia urcitych predvolieb. Vypnutie aut. aktualizacie zatial pomaha.
Na uvedenych TV sa vyuziva len Skylink, ziadny internet, Youtube atd. TV prvykrat standardne naladena cez fastscan Skylink, ponechana aut. aktualizacia a obcasne miznutie programov.
Roman78 (35)|18.1.2021 13:00
vlastna skusenst. tiez mam Oled LG a robilo mi to. po vypnuti autoo aktualizaci to prestalo.
len mi pride cudne, ze na predchadzajucch 2 OledTV mi to neroobiloo a pekne sa to vzdy aktualzovalo.
Jeden bol B7 a dalsi C9, teraz mam GX