Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LG 49UF7787 – problém s obrazem

jedlickj (1)|11.1.2021 20:34
Ahoj všem,

Koupil jsem z druhé ruky LCD TV LG 49UF7787, cca 5 roků stará. Tv má takový divný problém, který se pokusím popsat. Zkoušel jsem podobnou vadu najít na všech možných jak zahraničních tak domácích fórech a jediné co jsem našel je, že by to možná měla být solarizace obrazu. Ale nejsem si tím úplně jistý.

Na TV jsem vypnul, všechny možné „zlepšovací“ funkce. Na TV jsem také stáhl trochu jas. Stejně cca tak po půl hodině provozu dojde k tomu, že tmavé scény jsou podivně zdeformovány. U úplně tmavých scén se objevují jak kdyby kostičky – jaka kdyby byl zdroj SD nebo horší. A u tmavých barevných scén dochází k podivnému rozsvěcování pixelů. Asi víc řekne obrázek. Zdroj byl Netflix.

Zajímavé je, že když si pustím nějaké pěkné 4k barevné video, žádný problém s obrazem není. Ale jakmile pustím nějaký např. film ve tmavých scénách je to hrozné.

Chtěl jsem se proto zeptat, jestli se někdo z vás z podobným problémem nesetkal a nevíte zda je TV nevratně poškozená nebo zda by se ještě nedala opravit. Zda je problém v panelu, nebo jen v elektronice.

Předem moc děkuji všem za pomoc
20210111_090519.jpg 20210110_185224.jpg 20210111_120017.jpg