Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Pinnacle Studio

Fur (23)|22.7.2005 10:45
Tak jsem tu postupně zaznamenal různé, vesměs negativní, názory na Pinnacle Studio. Objevují se v různých diskuzích, ale protože ho používám už od verze 7 a teď mám 9 Plus, docela by snad bylo zajímavé názory sdružit. Jaké s ním máte zkušenosti? Doufám, že nebudou jen negativní - je pravda, že to s ním někdy není lehký, ale na druhou stranu možnosti pro kreativitu autora např. při tvorbě menu DVD jsou větší než kdekoli jinde. Devítka už má navíc i překryvnou vrstvu a chromatický klíč. Na druhou stranu se mi zdá, že při kompilaci DVD snižuje kvalitu videa. Tak co si o něm myslíte? Jaký je i ve srovnání s ostatními softy? Co doporučujete? Díky za každý názor!
Pitomec (10211)|22.7.2005 10:51
Ale to se fakt nesluší být vulgární před obědem... :-E
Fur (23)|22.7.2005 11:00
No tak snad něco snesem :-D
Buď prosím konkrétnější - právě proto jsem to téma nastolil, aby tady každý mohl ze sebe dostat všechno, co s tím softem má :-E - ať už je to :(( , :-((( , nebo :-D
Právě takové neurčité kritiky se vyskytujou často, ale málokdo je bohužel konktérnější. Rád bych slyšel rovnou důvod, proč to hodit do koše :-E
Pitomec (10211)|22.7.2005 12:04
Tak si nainstaluj normální editační soft (UMS, Vegas) a pak pochopíš, proč to PS je dobrý akorát do koše. :-)
Joe-Joe (593)|22.7.2005 12:35
Pinnacle Studio pouzivam sice az od verzie 8, ale neda mi aby som aj ja nevyjadril svoj nazor.
Vsetci tu na neho nadavaju, a aj mne pripravil par "horucich" chvil. Pokial vsak chces nieco oficialne a za lacne prachy tak to je PS. Politika Pinnacle je ale trochu divna, lebo ked to chces komplet tak musis prikupit nejake kluce a tam to uz ide hodne do penazenky. Ono ta zakladna verzia zo zaciatku postacuje. Ma v sebe vsetko od strihu az po authoring.
Ja ho pouzivam stale a myslim, ze som uz viacere muchy vychytal.
Som nuteny to puzivat, lebo ziadny iny soft nedokaze komunikovat s mojim A/D prevodnikom (DVC150).
Pri tomto softe musis byt hodne trpezlivy a davat pozor pri strihu na pracu PC. Ak zacnes robit viac operacii rychlo po sebe tak Ti to vytuhne. Taku malu recenziu sa nachadza tu na Freaku
Ak chces viac informacii tak sa kukni na web venovany priamo Pinnacle Studiu
Co sa tyka Ulead, ten ma moc nenadchol a robilo sa mi v nom tazkopadne (sorry Pitomec) :-E Ale skusim sa k nemu este vratit, aby som ho vyskusal.
Najvac tu frci Vegas, ktory je zas pre uplneho zaciatocnika prechadzajuceho s PS uplne odlisny soft.
redburger (499)|22.7.2005 12:39
co sa tyka chroma keyer , to ma aj vegas a myslim ze aj 5 verzia...
a ta prekryvna vrstva nevie co je presne, ale vegas to bude mat urcite tiez.PS ja osobne nemam, mam teraz vegas 6.predtym som mal 5.a pohoda.
hovorim, o PS toho nepopisem , ale vegas je fakt v pohode.tak ako vravi Pitomec, nainstaluj nieco ine a uvidis rozdiely zrejme.
a je na tebe pre co sa rozhodnes :-)
soko.ban (185)|22.7.2005 13:41
hm, nevim jestli bylo stastny otvirat tohle tema.. cekej ze tu budes mit vetsinou samy prudy.
Ja PS pouzivam, prze je to rychly a jednoduchy. Nedelam zadny bijaky s holyvůdskejma ambicema ale kratky 2-5 min klipy ve kterejch hrajou hlavni role moje deti. Vyhovuje mi ze mi to ukaze jednotl. sceny, pristrihnu, titulek s datumem, pripadnre mistem, stmivacka na zacatek a konec a export do AVI.. jednoduchya rychly. a asi mamnakou kliku protoze mi to nepada

no ated mi tu 10 vegasaku napise ze to umi Vegas taky... ja to ale vim :)
mirozav (122)|22.7.2005 14:13
Je to vec toho, aky vykon ma pocitac 9-) a druha strana je pohlad na strih, ako si narocny a aky by mal byt vysledok. :-?

Ak stahujes film z TV a chces len odstrihnut reklamu, tak urcite neinstaluj Vegas, UMS a pod.
Ak chces nieco viac, tak sa zariad podla pitomca. :((
Prajem ti strasne vela volneho casu na skusanie a pevne nervy. :BB:
Ja som ich vyskusal viac (UMS, Vegas, Edius, PS9, Virtualdub, Edition, Premiere)
Z tychto mam u kazdeho pre a proti, a moj vysledok: VEGAS a EDIUS.
Vegas je dobry pre velku techn.podporu ([color=red]stay., mike a cely tvfreak[/color]), ale zatial robim v ediuse, pretoze moj komp dosahuje rychlejsiu pracu v Ediusovi a mam k tomu tucny cesky manual. Pre zhodnotenie by som povedal, ze su z mojho pohladu pouzivania takmer rovnake, az na rozdiel v ovladani.
rozpe (4)|22.7.2005 16:36
Take asi budu patrit mezi ty zatracovane co delaji v Pinnacle Studiu. Delal jsem drive v Premiere, ale kdyz jsem hledal vhodny SW na strih pro sve zname, kteri neustale chodili a chteli zpracovat dovolenou, svatbu, deti, babicku atd. tak jsem s nimi zkusil Studio. Doposud jsem se Studiem zaucil 12 lidi a stacilo k tomu nekolik veceru pri kave ci vinu a zbytek uz se s tim trapili sami a vsichni jej maji legalne koupene. A tak mohu rici, ze je to idealni SW pro nanarocne za malo penez. Vetsina lidi ma pozadavek: natocit, stahnout do PC, sestrihat, pridat nejakou tu prolinacku a titulek a vypalit na DVD, pristi vikend se pochlubit navsteve a nestravit u PC zbytecne mnoho casu. A to Studio umi, i kdyz ma sve problemy a hlavne jeho soucasna cena na e-shopu je 2090,- s DPH. Ano uznavam, ze jsou lepsi SW, kdyz sam chci udelat neco fajnovejsiho, zajdu ke kamaradovi, pro ktereho je to obziva a strihame v Liquid Edition 6.0. Je mi jasne, ze tu budu se Studiem za blba, ale na druhou stranu by byla zajimava anketa pro zastance Vegas a spol., kolik z nich jej ma legalne.
BOBA (590)|22.7.2005 16:40
Přešel jsem k Vegasu, protože mě přesvědčil StayMan jak ho tady až "fanaticky" prosazoval a tím pádem jsem si byl jistý, že se mám na koho obrátit, když budu potřebovat poradit. Mezitím zde "vyrostli" další StayManové. Hlavní důvody jsou popsány v jiných příspěvcích.
Motto: proč jezdit trabantem, když mohu mít mercedes. :-E
Modena (1706)|22.7.2005 17:14
Nebudu kritizovat, protože vše jsem o PS9+-:x již několikrát napsal a můj avatar je myslím jednoznačný :
[color=red]Adobe + ženy + zpěv[/color] B-) :-E
Dělal jsem v PS8 i PS9 a přechod na PremierePro byl fakt jako rána mezi čočky, kdy se mi setsakramentsky rozsvítilo ! ! ! Když vyzkoušíš jakýkoliv jiný "dospělý" střihový soft, teprve pak poznáš, jaké možnosti má práce s videem v PC ! Je to ale i o tom, že pro toho, kdo se nechce pořád učit něco novýho a stačí mu sestřih dítek s maminou u vánočního stromku, nebo na pláži u moře, pak PS není úplně blbá volba ! Chce to ale silný komp a hodně RAMek, jinak se to rádo poroučí ! :-E :-R
redburger (499)|22.7.2005 17:19
resp. preco chodit normalne kupenym trabantom ako mat čorku mercedes...česť vynimkam :-D
vlada (3470)|22.7.2005 17:35
PS jsem zkoušel verzi 8.x, pořád padal a moc toho neuměl. Ale pro úplnýho amatéra je to asi celkem v pohodě. Každopádně občas připraví uživatelum horký chvilky. To se ale podaří i ostatnim, pokud se kouknete do diskuze. Jenom těch problémů s Pinnaclem je o poznání víc.
Joe-Joe (593)|22.7.2005 18:44
[quote=rozpe]... Je mi jasne, ze tu budu se Studiem za blba, ale na druhou stranu by byla zajimava anketa pro zastance Vegas a spol., kolik z nich jej ma legalne.[/quote]
Preco by si mal byt blb, ako som pisal ja si s PS9+ dobre rozumiem. Urcite vyskusam aj iny soft, ale napr. Premiere ma neuputala.
Tu druhu cast otazky by som radsej nechal na pokoji. \/
Fur (23)|22.7.2005 19:03
To jsem rád, že nejsem jedinej, kdo PS používá... už jsem se bál... :-E Co se týče střihu, mám velice podobný zkušenosti - ať už pozitivní (jednoduchost) nebo negativní (padání). Ale nějaké konkrétnější výtky? Co třeba ta kompilace DVD? Jaké máte zkušenosti se zachováním kvality a velikostí vytvořené kompilace?
Modena (1706)|22.7.2005 19:25
Fur
[quote]Jaké máte zkušenosti se zachováním kvality a velikostí vytvořené kompilace?[/quote]
No špatný, to je asi ten důvod, proč to nepoužíváme .
Vzpomínám na svůj první pokus s vypálením - bylo to z TV karty nic moc, ale na vakuovce se mi to zdálo jak z VHSky a hůř, tak jsem ten kotouček obrátil a světe div se - polovina DVD byla ještě panna a to ten záznam měl cca 1.30hod. a ten "soft" to žvejkal asi 6 hodin na IP IV. v HT (tehdy :-E )2.8GHz. . . :-E
mirozav (122)|22.7.2005 20:46
Rad by som sa opytal, tych, co maju ten PS oficialne, ci si dovolili kupit aj ostatne softy, potrebne pre pracu s PC? Co tak windows, co tak total commander, pripadne office, pripadne NERO, pripadne Power DVD, pripadne ..... \/

Mate doma naozaj vsetko legalne a za svoje [color=red]vydrete prasule[/color]?
Bud vsetko [color=green]legalne[/color], alebo je to uz potom jedno - ja na to zatial prachy nemam.....
Porovnajte si : hociaky soft sa v amerike predava za rovnaku cenu ako u nas. Len problem je v tom, ze kamarat v amerike zarobi 80-100 litrov a ja :-(((
On si kupi tie softy 4-5 z jednej vyplaty.
rozpe (4)|24.7.2005 23:05
[quote="mirozav"]Rad by som sa opytal, tych, co maju ten PS oficialne, ci si dovolili kupit aj ostatne softy, potrebne pre pracu s PC? Co tak windows, co tak total commander, pripadne office, pripadne NERO, pripadne Power DVD, pripadne ..... \/

... WinXP koupeny s PC (vcetne licence s CD), nepouzivam total commandera ale vystacim s ceskym Salamanderem, pro psani textu me nejprve stacil Office602, nyni OpenOffice, pri modernizaci PC jsem s VGA dostal plnou verzi WinDVD, pri koupi DVD vypalky bylo v retailu Nero Express a PowerDVD, prvni moje PStudio ve verzi 8 SE bylo u kamery, takze jsem letos koupil jenom upgrade na PS9+, na grafiku mam Gimp a jeste par dalsich free veci. Takze jsem zase tolik neplatil, nejake "vydrete prasule" usetril a vic nepotrebuju.
Na druhou stranu ty Windows uz pouzivam jedine kvuli tomu PS9, jinak jedu v Linuxu. Takze zalezi co cloveku staci k praci, i mezi free SW se totiz najdou dobry veci.
A proc si PS9 kupovali Ti co jsem je to ucil: nekteri sice chteli usetrit, ale pri shaneni seriovych cisel a ruznych generatoru klicu si zavsivili PC viry, spamem, trojskymi koni atd., ze nakonec uznali, ze jim to za ty problemy nestoji.
Nepatrim mezi moralisty a svatousky, SW je u nas opravdu drahy a tak mam asi stesti, ze si vystacim se softem, ktery pouzivam.
stayman (12393)|25.7.2005 00:31
Pekne napisane "rozpe" , ale kebyze si mas kupit Linux aj spodporou tak prva splatka je 2000sk bez DPH VOC co je ako WXP Home a co sa tyka softu, tak tam je o narovnako, su aj free pre obe platformy, navyse u Linuxu je toho aj plateneho ovela ovela menej, takze nie je nad cim spekulovat, navyse co poznam aj tunaka firmy co presli na linux bez podpory, kde im kazdy radil taku a taku distribuciu, tak sa velice rychlo spametali a kupili si multi licencie WXP Pro + support priamo od MS + "havarijny servis" od ITpracovnika a maju pokoj !!!!!!!!!!!!!!!!! My mame tiez na servery linux, ale ide to napi*u, stale sa do toho musi vrtat, aby to jakstak slapalo a to je tu iba 46 intranetovych PC, chcel by som teda vidiet ako to slape bez podpory (=zadarmo) v takom podniku s 1000ks PC :-D Ale to som asi odbocil, no nemozem si pomoct, nemam rad "free" linuxakov :-k
Fur (23)|29.7.2005 20:39
A DVD Architect 3b byste nazvali dospělým softem?
stayman (12393)|29.7.2005 20:54
[quote=Fur]A DVD Architect 3b byste nazvali dospělým softem?[/quote]

Len ci ty si uz dospel !!!! :-E
Pears (1027)|29.7.2005 22:11
Necetl jsem to cele a ani to nemam v planu, ale tadle veta od Fura me dost zarazila:
[quote]...se mi zdá, že při kompilaci DVD snižuje kvalitu videa[/quote]

Ty jo a proc si asi myslis ze delas (jakekoliv) video \/ :-? \/ :-? . Snad kvuli vysledku NEEEEEE!!! Soft, ktrej vypada moc pekne na pohled a neumi udelat nic poradne je k nicemu.
Fur (23)|1.8.2005 18:23
Samozřejmě!!! Jak jinak??? Jenom jsem si nebyl jistej, jestli to zhoršení kvality tam opravdu je, protože to tak strašný nebylo a chtěl jsem, aby mi to někdo potvrdil. A ani jinak jsem zase tak nespokojenej nebyl...
Fur (23)|1.8.2005 18:44
Samozřejmě!!! Jak jinak??? Z čeho usuzuješ, že si to nemyslím? Já se jenom chtěl ujistit, že můj dojem není mylnej - jinak jsem zase tak nespokojenej s tou devítkou nebyl...
Fur (23)|1.8.2005 18:47
Samozřejmě!!! Jak jinak??? Z čeho usuzuješ, že si to nemyslím? Já se jenom chtěl ujistit, že můj dojem není mylnej - jinak jsem zase tak nespokojenej s tou devítkou nebyl...
mirozav (122)|3.8.2005 17:59
To "Rozpe" - trochu drahe, kupovat pocitac len kvoli praci s PS. To sa ozaj oplati!!! 9-) To uz by som kupil strizny pult a mam pokoj a nemrham casom.
mirozav (122)|3.8.2005 18:51
Inak, je zaujimave, ze jediny, ktory ma oficialny soft je asi iba "rozpe" :BB: .
BOBA (590)|3.8.2005 19:27
[quote=mirozav]Inak, je zaujimave, ze jediny, ktory ma oficialny soft je asi iba "rozpe" :BB: .[/quote]

Jak jsem si ho mohl koupit oficiálně, když jsem ho měl dříve než skutečně vyšel? :-E
mirozav (122)|4.8.2005 09:50
:-)
lada (195)|5.8.2005 12:53
Ahojte, vydím, že se to trochu zvrhlo, ale to nevadí a napíši svoje zkušenosti.
Začal jsem v 98 na StudiuDC a pokračoval kupováním upgradů až po Studio8, devítku jsem již dostal od kamaráda (naštěstí byl rychlejší než já). Potom jsem se už naštval, :(( koupil nové PC a Storma s licencí na AP, nic není dokonalé ale jsem v lepší pohodě :BB: než u Studia od PINNACLU.

To zhoršení na výstupu doopravdy je, jen záleží s čím se to porovnává.
Ta stabilita je diskutabilní, krátký klip byl vždy bezproblémů (10min), jen se muselo u audia a titulků trochu zpomalit v práci (nic pro kapitalisty :-D ) u delších (60min) jsem musel pravidelně zakládat nový projekt a vše překopírovat, bylo li ještě co :-) .

Pro začínající dostatečné, ale pro ty co se tím baví více nedoporučuji.
Twister (17)|6.8.2005 18:14
Měl jsem možnost pracovat s Pinnaclem 9.0, Ulead VideoStudio 9.0, Sony Vegas 5.0. Rozepisovat proč a z jakého důvodu je ten či one lepší nemá smysl. Každý má svou představu a požadavky na daný software.
Ale já v každém případě jednoznačně stavím Ulead a Vegas před Pinnacla. Ulead se mi jeví jako naprosto přehledný a stabilní software, velmi vhodný pro ty, kteří nemusí nebo nepotřebují používat vyspělejší funkce ve Vegasu. V Pinnaclu mě dost nakrkli jednotlivé patche, kdy mi po jejich instalaci vždycky něco nešlo. Pokaždé jsem se raději vrátil k verzi 9.0. T.
Joe-Joe (593)|6.8.2005 18:23
Co sa tyka zhorsenia vystupu u Pinnacle, nie je podla mna pravda.
Rovnaky zaber , dokonca z analogovej kamery som spravil vo:
- Ulead Media Studio
- Vegas 5
- Pinnacle 9+
Nenasiel som viditelne rozdiely v kvalite vystupneho DVD pri prehravani na TV.
Modena (1706)|6.8.2005 21:53
Joe-Joe
. . . blahopřeju . . . Jestli na to ale koukáš na 55cm vakuovce, rozdíly asi nespatříš a tvůj soud není až tak směroplatný !:-E
Na 42´plasmě to ale všechno vypadá trochu jinak a můžu Ti s klidem říct, že rozdíly to jsou k*urevsky velký - hlavně mezi Pinnacle a jakýmkoliv "dospělým" softem ! Mezi Pinnacle a Ulead bych velké rozdíly nehledal, protože kodér bude podobný! Vezmi si jen ceny Tebou jmenovaných shitů a bude Ti jasný, že na pořádnej asi nezbylo - tyhle softy mají prostě jiný určení, než zaměření na kvalitu výstupu ! Jsou pěkný, jsou barevný, mají sqělej userfriendly, jsou blbuvzdorný, ale na něčem se ušetřit muselo - bohužel je to většinou licence na MPEG kodér !:-R
Kdyby to bylo, jak Ty tvrdíš, vyhazovat 1 000 USD za něco jinýho by se jevilo jako totální p*čovina ! ! ! :-E
Joe-Joe (593)|7.8.2005 07:58
Modena
netvrdim, ze tie softy su rovnocenne. Vegas je urcite viac premakanejsi soft ako PS. Len som porovnaval vystup zo softov. Nemam sice plasmu, ani sa sa nechystam vyhodit zbytocne prachy, ale na ""55cm vakuovce" som rozdiely nevidel. Myslim, ze vacsina uzivatelov to prehrava prave na klasickych TV.
Aj tak tvrdim, nech si kazdy pouziva soft aky mu vyhovuje.
:BB:
Pitomec (10211)|7.8.2005 08:52
Modena: UMS je soft srovnatelný s Vegasem (nikoliv s Pinnacle Studiem) a co se týká nějakého kodéru, tak seš trochu mimo, protože kvalitu ovlivňuje DV kodek a žádný kodér. A DV kodek si můžeš do systému nainstalovat jakýkoliv :-)
Co se týká převodu do MPEG-2/DVD, tak tady snad každý normální člověk sáhne po specializovaném encodéru (ProCoder) a nespoléhá se na nějaký integrovaný v editačním softu (jenž tam je stejně jenom do počtu) :-)
stayman (12393)|7.8.2005 09:48
Vegas ho ma dobry!!! :-D
Modena (1706)|7.8.2005 10:33
Pitomec
Nechytej mě za slovíčka - kodér kodek encoder, však víme, o čem je řeč.
Na DV codek si téměř v žádném softu nikdo nestěžoval a tazatel je v problémech s výstupem na stříbrnou placičku ! :-R
Tazatel zmiňuje ULEAD Video Studio a to je trochu jiná káva, než Tebou používané UMS 7, né ? UVS je hračička a není srovnatelné s Vegasem a basta - to mi nevymlouvej ! \/
IMHO - jseš jedinej, kdo másteruje na ULEAD a pak to žene ProCoderem ! :-I 9-) To je jak obouvat trabanta do elektronů, ale to je Tvoje věc a můj názor . . .
Dobrá je hlavně Tvoje poznámka o NORMÁLNÍM ČLOVĚKOVI ! ! !
Koho si tím jako myslel ? Domníváš se snad, že průměrnej uživatel PinnacleStudia a ULEAD má doma ProCoder, nebo ke svýmu stodolarovýmu softu bude žádat cokoliv jinýho ? ? ? Kua - Pitomče - vždyť on tenhle normální uživatel už nikdy nic kupovat nechce - chce All in One - chápeš ?
Poslední věc - vím (a i jsem nejednou četl), že jsi si zde na freaku kolem svého oblíbeného softu vyslechl své (tohle já znám :-E ), ale nemůžeš psát takový howadismy :-R

P.S. Pravdu máš určitě v tom, že lidé jsou různí a už jsem viděl i tvora, co upravoval fotky ve velkém Photoshopu a pak si je následně ještě otáčel v Prohlížeči z Woken a ukládal ! 9-) :-E
Pitomec (10211)|7.8.2005 11:11
[quote=Modena]IMHO - jseš jedinej, kdo másteruje na ULEAD a pak to žene ProCoderem ! :-I 9-) To je jak obouvat trabanta do elektronů, ale to je Tvoje věc a můj názor . . .[/quote]
IMHO, NE-IMHO - seš notně dezorientován 9-) Já používám Ulead jako editační soft pro DV, takže vstup a výstup souborů je jenom v DV a "másterovat" můžu tak leda kšandy u gatí :-E :-E :-E (kromě toho UMS ani authoring DVD neumí, to jenom tak na okraj - k tomu se používá UMF nebo UDWS, pokud se bavíme o Uleadu...)
Takže howadismy nepiš ty, když o UMS víš akorát to, že existuje, ty popleto... :-E :-E :-E :-E :-E

Jo - a zmínka je o UMS, to jenom kdybys nevěděl... :-E

Co sa tyka zhorsenia vystupu u Pinnacle, nie je podla mna pravda.
Rovnaky zaber , dokonca z analogovej kamery som spravil vo:
- Ulead Media Studio
- Vegas 5
- Pinnacle 9+
Nenasiel som viditelne rozdiely v kvalite vystupneho DVD pri prehravani na TV.
Modena (1706)|7.8.2005 11:23
Já reagoval na Twistera, Ty reaguješ na Joe-Joea - to je fakt sqělý - pak se tu rafnem a oba píšem p*čoviny - jeden o voze, druhej o koze . . . 9-) :-E
[quote]Měl jsem možnost pracovat s Pinnaclem 9.0, Ulead VideoStudio 9.0, Sony Vegas 5.0. Rozepisovat proč a z jakého důvodu je ten či one lepší nemá smysl. Každý má svou představu a požadavky na daný software. [/quote]
Tak to čti, né ?
UMS7 i ostatní ULEADy jsem měl - vím o čem je řeč a jestli si dobře vzpomínám z garage, tak to víš i Ty! :BB:
Srovnávat Vegas s UVS9 se fakt nedá - je to, jako srovnávat Vegas s PremierePro ! ! ! :-E :-R
Pitomec (10211)|7.8.2005 13:40
Hmm - jestli je toto reagování na Twistera, tak se omlouvám 9-)

redburger (499)|7.8.2005 14:17
dobre no....
ja mam vegas a mpeg 2 robi mainconcept - je to dobre abo e e?
Modena (1706)|7.8.2005 20:14
redburger
Jo to je OK ! :BB:
stayman (12393)|7.8.2005 22:29
Pitomec, JPG :-k :((
mirekv (7169)|7.8.2005 22:32
StayMan by €RikŁ€
Pitomec ti to dělá schválně, protože ví, že to nikomu nevadí, akorát tobě! :-E
stayman (12393)|7.8.2005 23:02
Ja top vidim rozmazane !!!! Tak preco by som sa mal na take pismo pozerat, ked to ide aj do PNG alebo GIF a takmer rovnakou velkostou a hlavne s tym istym postupom ??? :((
redburger (499)|7.8.2005 23:03
Modena
fuuu,chvalabohu,diki za informaciu... :-)
Modena (1706)|7.8.2005 23:19
StayMan
Stayi, jestlipak víš, že *.png je dítě pro Photoshop - tedy Adobe ? Ten formát by se Ti neměl líbit už z principu, né ? ! :-E :-E :-E
stayman (12393)|7.8.2005 23:31
To tazko, povod ma od MS !!!!! 9-)
Modena (1706)|7.8.2005 23:41
Všechno na kompu má ňákej původ a Woknama to začíná i končí, ale jukni třeba sem na podporu ! :BB:
http://www.libpng.org/pub/png/
http://en.wikipedia.org/wiki/Portable_Network_Graphics
Pitomec (10211)|8.8.2005 00:50
[quote=StayMan by €RikŁ€]Ja top vidim rozmazane !!!! [/quote]
Tak si místo přepálenýho jehličí dej mlíko a bude to OK :-E