Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

AB Cryptobox Smart - necita kartu => nahrada?

ace960 (394)|4.1.2021 17:32
Nazdar, rodicovsky AB Cryptobox Smart zrazu prestal citat kartu Skylink ICE. Pise chybu E06-4 (zlyhanie karty). Ina karta (RTVS Irdeto) tiez nejde.
Obidve karty idu v starom prijimaci Ariva 200 HD. Podla toho co som cital a skusal (power off/on, factory reset, firmware upgrade), to asi uz nerozchodim a tak potrebujem novy prijimac, idealne s fastscan, nech sa kanaly preladuju same.
Viete mi prosim poradit nejaky jednoduchy prijimac? Pravdepodobne Irdeto. Na tom AB Cryptobox Smart isla ICE karta v integrovanej citacke v mode Irdeto, kedze islo aj TA3. Sam Skylink uz dlhsie nemam, tak sa trochu stracam v Irdeto, Viaaccess-Orca (kde je integrovana karta) a nastupujucim Nagra. Nerad by som kupil nieco co bude po chvili nefunkcne kvoli Skylink zmenam. Ariva snad chvilu este potiahne, cize to nenahanam.
Dagy2 (3153)|7.1.2021 23:11
Alebo odísť k DigiSK, kde im to nainštalujú zadarmo, netreba nič kupovať STB dostanú vždy nový pokiaľ sa niečo zmení resp. vymenia keď sa pokazí. A keď raz kúpiš rodičom novú telku tak vymeníš za 5 minút na predajni STB za modul s kartou, pichneš do TV a pôjde to ďalej bez ďalších nákladov.
ace960 (394)|17.1.2021 18:04
Odchod ku DigiSK (vseobecne alternativy) zvazim ked mi na tej karte vyprsi predplateny serpo.
Ohladne Cryptoboxu som skusil este napisat vyrobcovi a ponukli mi pozarucnu opravu za 10€.
V pondelok som poslal box klasickou postou ako list za 1,10€. V piatok prisiel opraveny kurierom, platba kurierovi kartou 10€.
Sice som sa nezdozvedel co na nom robili (by ma to zaujimalo z technickeho hladiska) ale prijimac funguje.
digitivi (215)|17.1.2021 18:18
Bohuzial na tychto prijimacoch odchadza citacka karty, ktoru je treba vymenit.
Dagy2 (3153)|19.1.2021 16:55
prihli kontakty v čítačke.
Zabudol som ti povedať a to sa ospravedlňujem - treba podložiť kartu kusom "výkresu" alebo tvrdším papierom
ace960 (394)|19.1.2021 18:21
Je to mozne. Aj ked takto som mal zhrubnute karty uz na arive lebo tiez casom nedoliehali kontakty. No a v tomto cryptopboxe som skusal aj moju rtvs zhrubnutu kartu a tiez nesla.