Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

HDMI ARC na Samsung UE55J5502 a Pioneer VSX-531D

shiro (11)|4.1.2021 10:26
Caute,
chcel by som sa spytat, ako je to so spolahlivostou fungovania HDMI ARC. 1x som to rozbehal, vsetko slo. Pri normalnych programoch stereo, pri Netflix filmoch 5.1. Ked som to o par tyzdnov chcel pouzit zase, tak ani za svet nejde zvuk z receivera.

TV je Samsung UE55J5502, receiver Pionner VSX-531D. HDMI kabel zapojeny spravne. Anynet+ (HDMI-CEC) mam na TV zapnute. Podla infa v manuale, pre prevadzku ARC je toto potrebne.
Receiver ma iba jedine nastavenie ohladom ARC - on/off. Skontrolovane, je to na ON.

Ked to predtym fungovalo, v menu TV (tlacitko TOOLS na DO, v menu na vrchu obrazovky vybrat "speakers" a potom zvolit "AV Receiver") sa receiver automaticky prepol na vstup "TV" (aj ked do neho nic zapojene nieje, asi len nejaka indikacia) a zvuk hral.

Teraz to spravim tak isto. Ale po zvoleni AV Receivera z moznosti v "speakers" menu, TV zobrazi hlasku "connecting HDMI-CEC" a po chvili zahlasi ze "device not connected, try again". Receiver mlci, aj ked sa TV na neho po odklepnuti hlasky prehodi a vidim pri nom aj animaciu vyskakujucich pasikov, akoze zvuk hra cez neho. Receiver sa neprehodi na vstup TV, ako to robil predtym. HDMI-CEC sa chova akoby fungovalo, mozem ovladacom receivera ovladat hlasitost TV.

Ked rovnakym postupom zvolim nazad reproduktory TV, napise hlasku "Disconnecting HDMI-CEC" a zvuk ide opat z TV.

Skusil som naledovne, no nepomohlo:
- restart TV ci receivera, ani zapnutie najprv TV, potom receivera ci naopak
- manualne prehodenie receivera na vstup TV pred aj po zvoleni vystupu zvuku na TV
- nastavenie vystupneho HDMI formatu zvuku na TV z default PCM na Dolby Digital, ci DTS Neo 2.5. TV dovoli nastavovat rozne formaty podla toho, ci bezi klasik TV alebo DD 5.1 z Netflixu. Nic z dostupnych nastaveni nezabralo.
- ci nemam niekde len mutnuty zvuk - nemam, vyskusane mute/unmute na receiveri aj TV s oboma ovladacmi.

V nastaveniach pri zapnuti HDMI-CEC (Anynet+) v TV mam aj polozku so zoznamom zariadeni, ktore TV vidi cez HDMI-CEC. Ked tam dam vyhladavat/konfigurovat zariadenia, tak vidim ze TV najde Receiver a STB Arris od Orange TV. No po dokonceni procesu mi da na vyber len STB Arris. Je to podivne, pretoze na STB su vsetky HDMI-CEC funkcie vypnute, take by ho TV ani nemal vidiet....
Ked mi to predtym slo, tak som ale ziadnu takuto detekciu/vyhladavanie ani nerobil a slo to same. Takze neviem povedat ci TV predtym receiver videla v tomto zozname.

Mi to pride, akoby to HDMI-CEC, potrebne pre fungovanie ARC bolo spojene tak nejak z polovice. Ze funkcie ovladania zariadeni idu, ale zvuk to kvoli niecomu neposle z TV do receivera. Netusim, preco TV zrazu hlasi ze nevidi receiver, aj ked v menu mi ho na vyber da. Ked vypnem HDMI-CEC na TV, tak receiver z menu vyberu "speakers" zmizne, podla ocakavania.

Ma niekto nejake info, cim by to mohlo byt alebo co este skusit?
Diky.
digitivi (215)|4.1.2021 11:24
Skusil by som:
1. factory reset TV aj AVR
2. odpojenie STB Orange a ostatnych pripojenych zariadeni, k TV mat pripojeny len AVR a nastavit vsetko este raz.