Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nefunguje ovladanie zvuku ovladacom stb

paloj (2)|22.12.2020 17:38
Poprosil by som o radu !
Mam settopbox (Kaon) K-b3000hdco od UPC a k nemu pripojeny
cez HDMI kabel (2.0b) novy tv Samsung QE50Q80TA.
Z nejakeho dovodu mi nefunguje ovladanie hlasitosti pomocou ovladaca settopboxu
ked je vysielany zvuk DOLBY (aspon si myslim ze to je dolby podla ikony zobrazenej v zozname dostupnych audii).
Zvuk ide, ale sa neda regulovat a na ovladanie hlasitosti musim pouzit ovladac od TV.
Ked na tej istej stanici zmenim audio na nie DOLBY ovladanie zvuku funguje standardne aj cez ovladac settopboxu.
Budem vdacny za kazdu radu.
Dakujem . Pavel
bastlir (3245)|25.12.2020 22:15
Nemá Kaon ještě jeden HDMI výstup? Vyzkoušel jsi jiný kvalitnější kabel? Vyzkoušel jsi to přes optiku? Vyzkoušel jsi v STB změnit nastavení zvuku?
vivid.sk (11472)|26.12.2020 01:39
[QUOTE=paloj;540539]Z nejakeho dovodu mi nefunguje ovladanie hlasitosti pomocou ovladaca settopboxu ked je vysielany zvuk DOLBY[/QUOTE] To je v poriadku. A je to tak spravne. Zvuk nevies vyregulovat, pretoze je posielany ako bitstream. Jediny sposob je v STB nastavit downmix na PCM (stereo). Optimalne by si nemal vobec regulovat hlasitost na STB, ale az na TV. Aj ked viem, ze to tak mnoho ludi, koli pohodlnosti (jeden DO, vypnute HDMI CEC) robi.
paloj (2)|27.12.2020 16:58
Dakujem za reakciu.
Bohuzial tento stb. nema ani dalsi HDMI-Vystup ani moznost nejakych nastaveni zvuku. Lepsi kabel som neskusal , ale myslim si ze 2.0b je dost vysoka kvalita. Ten stb. je vizitkou UPC, ktore nie je schopne ponuknut na prenajom nieco kvalitnejsie. To co ponukaju ma svoje "najlepsie"roky uz veelmi davno za sebou.
Este dodam, ze podobne sa sprava aj Venztech V12 Streaming TV Box HDMI 2.0 . Ked cez neho pustam film so zvukom AC3 5.1 zvuk ide, ale da sa regulovat len ovladacom k TV. Ked je zvuk MP3 2.0 alebo DTS 5.1 zvuk ide regulovat aj pomocou ovladaca k stream-boxu (pripojenie je tiz cez kabel 2.0b).
Nemoze byt nieco nespravne nastavene na TV ?
vivid.sk (11472)|27.12.2020 20:52
[QUOTE=paloj;540555]Nemoze byt nieco nespravne nastavene na TV ? [/QUOTE] Nie. TV s tym nic nema spolocne. Ako som uz napisal, ta nemoznost regulacie je spravna a nehladaj tam chybu. Pokial posielas bitstream NEJDE a NEMOZE ist regulovat hlasitost uz z principu funkcnosti. Jedine ako to vyriesit je neposielat bistream* ale PCM, alebo reguluj hlastost na TV. Pripadne pouzivej ine audio ako Dolby Digital. Na chrchlakoch z TV nebude ziaden rozdiel. * ak takato moznost nie je dostupna v nastaveniach STB, je to chyba vo firmware STB. Vacsina aj podpriemernych STB taketo nastavenia maju.