Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jak změnit správně rozlišení - vzhled při otočení videa

VitekH (3)|19.12.2020 21:58
Zdravim. Nahrál jsem video na mobilu. Mám zaplou funkci otáčení obrazovky, když dám mobil horizontálně, leč kamera to už takhle nepobrala.

Když jsem video nahrál do PC, zobrazilo se tedy špatně.
Zkusil jsem to dát do programu Wondershare uniconverter, ale sice mi to otočí, ale bohužel z celého zobrazení , které je v podstatě horizontálně přes celou obrazovku je to pak pouze v rámečku, který zabírá, vzhledem k tomu, že se to nerozšíří do celého obrazu pouze v prostředním rámečku, což je cca 1/9 obrazovky. Režim, jako v kině, s horním a spodním černým prostorem by mi nevadil.

Poradíte?
Díky, Vítek

Screeny v příloze
2020-12-19.png 2020-12-19 (1).png
Saxel (2279)|20.12.2020 11:44
Nejprve se ujisti, jaké má tvá nahrávka rozlišení. Je možné, že to video je jenom otočené o 90 stupňů tedy že má aktuálně rozlišení 1080x1920 (šířka x výška). Potom by stačilo jen ho správně otočit bez ztráty kvality. Pro zjištění rozlišení zdrojového videa použij MediaInfo, případné otočení lze udělat např. pomocí Avidemuxu.
VitekH (3)|20.12.2020 13:03
Jo tak ono stačilo vybrat rozlišení v tom mym programu a jde to, tak jak v tom tvym, cos mi navrhl.
Při výběru "same as source" se mi to zmenšovalo.

Ještě mám tedy asi dvě otázky.

1) jak lze redukovat šum videa? Pokud to tedy není nízkou kvalitou. Je to nahráváno telefonem CUBOT QUEST LITE. V příloze přidávám informace o souboru
2) má cenu upravovat nějak výstupní formát, případně na jaký?

Natáčim osobní videa - pro širokou veřejnost, ale podstatou je sdělení, nemám potřebu se s tim nějak pitvat; to mé má 7gb 50 minut záznamu, tak jestli se mi vyplatí to měnit z formátu 3GP a případně jaký má být výstupní formát, abych minimalizoval ztráty?

Případně pokud mě odkážeš na nějaký článek, ok, leč jsem z těch popisů, které jsou pro mě, jakožto laika .. no zjednodušeně, když mi dáte návrh, co je optimální - půjde to na youtube a na facebook.. tak se s tim myslim spokojim.

Díky
2020-12-20.png
Saxel (2279)|20.12.2020 13:52
ad 1) Lepší je šumu předcházet, než ho potom odstraňovat. Základ je kvalitní nasvícení scény, kvalitní snímač a objektiv. Softwarová redukce šumu je vždycky o kompromisech.ad 2) Ve tvém případě není až tak důležité, jak video zkomprimuješ, youtube si to stejně přechroupe podle vlastních algoritmů. Na tvém screenshotu je nestandardní snímková frekvence 14,2 fps, přičemž většina mobilů vytváří videa alespoň 30fps. Také bych se zamyslel nad délkou, 50 minut nikdo nevydrží.Hodně štěstí.
VitekH (3)|20.12.2020 14:25
Jinými slovy z mobilu pecku nenatočim

No, kamera má 8mbpx fotoaparát.
Dle screenu já ani nemám možnost to upravit. Dostal jsem to s androidem 9.0 , jestli máš nějakou radu?
mobil.png