Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic HC-VX 1 nebo Sony FDR-AX53

agnuss (1)|10.12.2020 14:44
Hodlám koupit videokameru se 4K rozlišením a rád si nechám při jejich výběru poradit od zkušenějších. Kameru chci občas použít při natáčení rodinných setkání či na dovolených. Padly mně do oka dva typy - Panasonic HC-VX 1 a Sony FDR-AX53. O zmíněné kameře Sony jsem se leccos dozvěděl i na tomto fóru. Při porovnání obou kamer jsem zjistil, že kamera Sony disponuje hledáčkem, má kvalitní stabilizaci a uvedená kamera Panasonic má zase naopak větší rozsah optického zoomu. V mnoha papírových parametrech se shodují nebo je mají podobné. Cenový rozdíl mezi nimi je však docela výrazný. Disponuje uvedená kamera Sony navíc něčím, pro co by jí měl dát uživatel přednost před zmíněnou kamerou Panasonic i přes vyšší cenu? Vyplatí se do kamery SONY více investovat hlavně kvůli hledáčku? Má někdo s těmito kamerami zkušenost? Děkuji za názor.
filmar (30)|12.12.2020 16:55
Agnuss, doporučujem z týchto dvoch Sony FDR AX 53. Ideálna na dovolenky, ako aj na rodinné natáčanie. Zoom neriešiť, veď Sony má 20 násobný zoom, čo bohato stačí, ale hlavne má gyroskopickú stabilizáciu optiky !!! Nie je potrebný statív ani gimbál. Mám doma 7 kamier, ale túto volám "dovolenková" a jeď zapneš automatiku tak nemusíš nič riešiť a nič Ti neujde :-). Pozri napríklad na filmík točený soníčkou
filmar (30)|12.12.2020 17:14
Alebo si pozri 1:40 minútu filmíku z Rumunska kde je 20 násobný zoom Všetko točené z ruky :-).