Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jaký AV receiver k repro Klipsch

kutil62 (21)|26.11.2020 22:03
Mám repro Klipsch Synergy (5.1, 8 ohm) - C-20 + 4x B-20 + subwoofer SW-350 a k nim jsem měl AV receiver Pioneer, který již nevlastním a proto bych chtěl zakoupit nějaký nový se síťovými funkcemi, jenž by uměl mj. přehrát audio/video z NASu. AV receiver bude sloužit převážně pro filmy (v obyváku 4x4 m). Co by měl v dnešní době AV receiver mít, aby morálně vydržel několik let. Prosím, který by jste mi doporučili (do cca 15 tisíc)? Předem děkuji za Vaše rady.
vivid.sk (11472)|27.11.2020 17:10
AV receiver nesluzi na prehravanie videa z NASu. Nastastie. [QUOTE=kutil62;540465]Co by měl v dnešní době AV receiver mít, aby morálně vydržel několik let[/QUOTE] HDMI 2.1. Obzvlast ak kupujes AVR z triedy Highend za niekolko tisic eur. Pri zakladnych modeloch je to jedno, za par rokov kupis novy.
kutil62 (21)|29.11.2020 14:05
Myslel jsem si, že filmy které mám na NASu se zvukem 5.1 budu streamovat přes síť do AV receiveru a ten obrazovou část pustí do TV a zvuk rozdělí do repro. Nebo to tak nefunguje?
vivid.sk (11472)|29.11.2020 14:08
Ak bude AVR podporovat nieco ako Chromecast, tak to mozne je. Odporucam sa vsak takejto distribucii vyhnut a pouzivat seriozne playere nad ktorymi mas aspon aku taku kontrolu, ktore posielaju obraz cez HDMI do AVR.
kutil62 (21)|29.11.2020 16:04
Synology 413j žádné HDMI porty nemá ... je nějaká možnost (kromě nedoporučovaného AVR s Chromcast) jak filmy s prostorovým zvukem z NASu přehrát? Prosím o nějaké typy na konkrétní zařízení, popř. zapojení. Děkuji.
vivid.sk (11472)|29.11.2020 17:32
Rieseni je viac. Dnes vacsine uzivatelov svojomi moznostami postacuje akekolvek zariadene s KODI, ci uz na baze ARM, alebo x86 (vyskladane, alebo kupeny hotovy produkt). Bud s LibreElec (rPI4), alebo CoreElec s ARM (zoznam zariadeni na webe coreelec). Pripadne aj hotove a pripravene boxy na kluc ako Vero+, ci Odroid verzia CoreElec. Dalsia moznost je novy NVIDIA SHIELD a s KODI (pod Androidom). Zial ine zariadenia s androidom neviem odporucit, aj ked mozno existuju. Obecne vsak vsetko, co sa u nas predava ako "multimediany player s androidom" nefunguje k plnej spokojnosti tak, ako by mal. Bud nefunguje prepinanie fps, alebo bitstreaming, alebo to cuka, ci su ine problemy, ktore vsak zistis, ak ked si zariadene kupis. Sposob zapojenia je standardny MMC->AVR-->TV cez HDMI kabel, pricom zdroj vsetkych dat bude tvoj NAS (vyzdielane cez CIFS/SMB).
kutil62 (21)|29.11.2020 18:43
Mám nedávno zakoupený android box DI-WAY AND-X96 Air (https://satelity.ellano.sk/di-way-and-x96-air_39364.html), který má KODI (hlavně pro příjem streamu TV vysílání z hlavního linuxového satelitního přijímače), takže ten by šel asi použít (?). Doteď jsem si myslel, že propojím box HDMI s TV a zvuk povedu optikou do AVR. Takže vše propojit HDMI: box -> AVR -> TV ?
RoPo (6061)|30.11.2020 08:10
[QUOTE=kutil62;540487]Takže vše propojit HDMI: box -> AVR -> TV ?[/QUOTE]Box použitelný je (provozuji jich několik) a uvažované propojení také máš správné. Jen nepotřebuješ propojení optikou. V tomto případě jde audio společně s videem zkrz HDMI.
vivid.sk (11472)|30.11.2020 10:36
[QUOTE=kutil62;540487]Doteď jsem si myslel, že propojím box HDMI s TV a zvuk povedu optikou do AVR[/QUOTE] Toto je riesene, v pripade, ze by si chcel vyuzit len DD/DTS, ktore jedine (okrem PCM) prelezie optikou. Odporucam sa vsak drzat vyssie uvedeneho zapojenia: ALL IN (vsetky HDMI vstupy do AVR), one OUT (jeden HDMI do TV). Nasledne staci jedno prepnutie vstupu na AVR a obraz aj zvuk mas prepnuty a zobrazovany na TV z konkretneho zdroja/vstupu. V tomto pripade ziadne dalsie prepojenia uz nie su nutne.
kutil62 (21)|30.11.2020 12:46
Co se týče to android boxu, tak ten mám u jiné TV ... v obyváku, kde bude AVR mám zatím linuxový přijímač Vu+ SOLO SE V2 (do budoucna uvažuji o GigaBlue UHD UE 4K s FBC tunery: https://satelity.ellano.sk/gigablue-uhd-ue-4k_36816.html), ale pokud tomu dobře rozumím, tak na zařízení nezáleží, ale musí na něm běžet KODI, tzn. NAS -> (LAN) do Vu+ -> (HDMI) do AVR ->(HDMI) do TV. Je to správně? "Projde" prostorový zvuk z NASu přes LAN?
vivid.sk (11472)|30.11.2020 13:32
Zalezi aj na zariadeni. Napriklad KODI vies nainstalovat aj na tvoje VU+, ale pochybujem, ze s tym vysledkom budes spokojny. V ramci LAN sa data prenasaju uplne inym sposbom, takze rozhodne ano. Dolezite je spravne nastavene klienta (v tomto pripade playera), ktory bude signal posielat do zobrazovaca (TV). AVR v ceste sluzi zaroven ako HDMI switcher.
kutil62 (21)|2.12.2020 20:34
Nerozumím první větě ... když budu mít KODI na android boxu bude výsledek lepší jak z linuxového přijímače Vu+? Klientem se rozumí KODI? A co je nejdůležitější v jeho nastavení?
KareN (4)|12.2.2021 18:19
Prosím, je nějaký rozdíl pokud použiji mezi NAS a AVR android box nebo linuxový combo přijímač? Jaké jsou výhody/nevýhody jednotlivých řešení?
vivid.sk (11472)|13.2.2021 19:38
[QUOTE=kutil62;540503] když budu mít KODI na android boxu bude výsledek lepší jak z linuxového přijímače Vu+?[/QUOTE] Urcite, Pod VU+ je KODI len GUI. Cize len graficke rozhranie. Ako samotny player sa pouziva interny mplayer2, ktory nestoji za vela (ako zakladny a jednoduchy plajer vsak staci). Ale mozno je riesenie, ako to rozbehat plnohodnotne, venoval som tomu par minut a dalej neriesil. [QUOTE=KareN;540706]Jaké jsou výhody/nevýhody jednotlivých řešení? [/QUOTE] Ani jedno riesenie nie je optimalne :), pokial predpokladame, ze na oboch budes chciet pouzivat KODI. Ovsem odporucam odskusat, niekomu mozno bude riesenie vyhovovat, zavisi na co si zvyknuty a co od riesenia ocakavas. Linuxovy stroj vie prehravat videa z NASu aj samostatne (CIFS/SMB alebo cez NFS), prehratelnost obsahu je velmi vysoka, ale komfort (napriklad praca s titulkami) uz nie. Ovsem zakladne vlatnosti to splna - t.j. prepinanie fps podla zdroja a prehra vacsinu obsahu (okrem proprietarnych formatov).
KareN (4)|13.2.2021 20:28
Co očekávám? Že na "domácím kině" budu schopen sledovat většinu běžných formátů (video, zvuk) filmů uložených na NASu. Proto potřebuji poradit s výběrem AV receiveru, který nyní nemám žádný a s nahrazením "starého" satelitního přijímače a TV. Jaké by bylo podle Tebe tedy optimální řešení? Díky všem za každou radu.
vivid.sk (11472)|15.2.2021 10:43
AVR si mozes kupit akykolvek aktualny model, vsetky dnesne AVR vedia dekodovat aktualne dostupne audio formaty na trhu. HDMI 2.1 je vyhodou do dalekeho buducna. Dalsi krok moze byt STB s E2, mas na vyber viacero znaciek, funkcionalita vsak bude velmi podobna (v zavislosti od instalovaneho image). Pokial ti nebude vyhovovat prehravanie filmov cez E2 z akehokolvek dovodu, dokupis si este krabicku na filmy za par desiatok eur. Je vsak mozne, ze pri tomto rieseni zostanes a bude ti vyhovovat. Velmi rad by som ti odporucil jedno zariadenie, kde vsetko funguje na 100%, ale nezijeme v idealnom svete. Ja sam mam 2xHTPC, VU+ 4K STB ale aj CoreELEC AMLOGIC box. Vsetko z uvedeneho sa pouziva pre svoj konkretny ucel a kazde zo zariadeni ma nejaky (hoc maly) nedostatok.