Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Soundbar k TV LG oled B9

robelles (2)|24.11.2020 12:41
Pekný deň.
Už nejakú dobu sa snažím si zlepšiť zvuk TV LG soundbarom no nejako mi to nejde.
Mal som soudbar samsung NV-H450 ktorý mal horší zvuk ako moja TV. Teraz mám doma Denon DTH-S216 od ktorého som čakal trošku viac ako zvuk zo suda, kde mi pri filmoch chýba polovica zvuku. Na hovorené slovo je ideálny pretože to zvýrazňuje hlasy.
Denon budem vracať do obchodu a plánujem si zobrať JBL BAR 2.1 na skúšku..
Mám aj veľkú zostavu no nie vždy to chcem mať pustené. To len pre info.
Touto cestou by som sa chcel s vami poradiť ak máte niekto skúsenosti so soundbarmi čo k tejto telke kúpiť. Každá rada dobrá. Stačí aj bez subwooferu. Po skúsenosti s denonom viem že mi ho netreba.
friend155 (7)|5.3.2021 23:09
Zdravím všetkých,
ako pozerám tak tých poradcov ktorí poradili bolo neúrekom. Dúfam že budem mať viac šťastia ako ´´robelles´´.
Nechcel som otvárať nové vlákno tak som to vsunul tu....
Riešim podobné dilema k mojej plazme (má iba optical - OUT) , kde tak isto je zvukové podanie mizerné,
ale s tým rozdielom že ja riešim dilemu podania (prednes) čistého, kvalitne reprodukovaného (hlasného) hovoreného slova (dialógov), či už vo filmoch, správach alebo pod.
Hudobné podanie neriešim nakoľko sa o to stará stereo amplifier so slušnými monitormi.
A tu je ten problém, mám ´´iba´´ stereo zosilňovač, ktorý nemá výstup na centrálny reproduktor (ktorý je vlastne potrebný na zvýraznenie hovoreného slova)
Mám dilemu ktorou cestou sa vybrať, či cestou:
1.-soundbarov, či cestou
2.-centrálnych reproduktorov (iba aktívnych ak sa také vyrábajú), alebo
3.-ísť do niečoho iného....poradte....
Aby som nezabudol zdrojom audio-video signálu je UHD-BR PANASONIC DP-UB820, ktorý má audio-OUT na zosílňovač a to:
-7.1 (čiže aj centrál) a HDMI-audio out.
Týmto by som poprosil o radu, alebo o konkrétny výrobok-model, ktorý by môj problém s hovoreným slovom vyriešil (najlepšie s osobnou skúsenosťou).
Ešte jedna otázka, vyrábajú sa aj aktívne centrálne reproduktory? Ak áno aké, lebo ja som nič nenašiel.
Vďaka všetkým čo poradia a pomôžu pri výbere.
robelles (2)|12.3.2021 21:13
Odpoviem si sám.
Vyskúšal som niekoľko soundbarov no s výsledkom som bol spokojný len priemerne.
Za tú dobu sa mi rozohrali repro v TV a bol som milo prekvapený. Zvuk z TV bol v niektorých prípadoch lepší ako zo soundbaru.
Hlavne podanie stredného pásma. Tak som sa pohral ešte s nastavením zvuku TV so zabudovaným equalizérom a vrátil som všetky soundbary do obchodov.
Ak ten zvuk niečo prekoná, tak len drahšie soundbary typu sonos arc pripadne bosé.
Moja skromná rada. Treba rozohrať repro v TV a až potom vymýšľať.
friend155 (7)|12.3.2021 23:14
Rozohrávať repro v tv sa dá, ale nenapísal si že tvoja tv je nová čiže aj repro.
Ja mám už staršiu tv, tak to riešim ináč a určite by som do soudbarov nešiel, (i keď nepočul som všetky) rozmýšľam nad akt. singl monitorom napr.:
https://www.presonus.com/products/eris-e44
alebo nejakým akt. párom monitorov, alebo repro.
Mám nového TV Pananáka s HDR 10+, s Doby Atmos a pod. vecičkami a repráky hrajú fakt excelentne, (ale iba do určitej hlasitosti),
určite externé kvalitné bedničky budú na tom lepšie... to je bez pochýb, objem je objem....