Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

IPTV nebo SkyLink do novostavby

TMScz (2)|24.11.2020 10:51
Ahoj, řešíme připojení k netu a TV do nového domu. Aktuálně mám doma bezdrát 40/20, TV SkyLink. Do novostavby jsem nechal zapojit CETIN síť, s tím, že internet budeme tahat kabelem. Má otázka ale je, jestli se vyplatí vyměnit SkyLink za IPTV. Nechci k TV žádný další settopbox, takže asi připadá v úvahu pouze O2TV, které mají na Samsung TV appky. Pokud se teda nepletu...

Máte s tím někdo zkušenost? Např. jak moc omezí rychlost netu zapnutá TV apod? Nemám s IPTV žádné zkušenosti. Net by tu měl jít "až" 250Mb/s (jsme cca 300m od DSLAMu, takže doufám, že aspoň tech 100-150Mb/s je reálných), takže kapacita by na TV být měla. Stále ale váhám, zda nebude lepší si nechat TV přes satelit. Cenu neřeším, vybrané tarify jsou plus minus za stejné peníze, takže mi jde primárně o kvalitu...

Za kazde info a nazor predem diky:)
RoPo (6061)|24.11.2020 11:44
Přes satelit, od slušného poskytovatele, budeš mít lepší datový tok. Navíc pokud poběží více TV zároveň, tak nebudeš užírat z přenosového pásma internetu. A když nepojede internet, tak nebudeš mít ani TV (nepočítám mít možnosti záložní linku internetu vzduchem).
TMScz (2)|24.11.2020 13:11
Záložní net určitě nebude. TV bude klasika DVB-T2 + pak něco placeného. On ten Skylink ma super, ze i na TV, kde nebude zapojeny (napr. jiny pokoj) tak je mozne to poustet take pres IPTV, takze sem si asi i sam odpovedel:)