Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Konverze z AVCHD a M2TS

petruskin (305)|19.11.2020 21:28
Potřebuji převést sestříhané video v Pinaclu (2005) - zfinalizované disky na DVD DL M2TS a hl. AVCHD z cam Canon (kazety) na lepší kompresní formát ( možná budu muset na MKV H265) pro uložení na datatrezordisky, které mají kapacitu pouze běžného DVD (4.7)
Jaký jednoduchý kvalitní program pro převod bych měl pořídit? Díky.
Saxel (2279)|20.11.2020 12:09
Můžeš použít např. HandBrake, který je free a používá enkodér x265, ale těch možností je mrak. Mě spíš překvapuje volba médií. Né, že bych nevěřil trvanlivosti DataTresorDisců, ale při velkých objemech dat je asi cenou i rychlostí překonají pevné disky.
petruskin (305)|20.11.2020 21:42
Dík vyzkouším. K DTD, je to pro mě jediná možnost jak trvale archivovat bez neustálých přepisů z disku na disk (všech druhů) nebo platby úložištím (byť je to jako s virtuálním zlatem vs cihlou v terzoru, o kterou v tomto případě zloděj zájem nemá) , bohužel tedy s omezením dat. O alternativě podobného fyzického zápisu s vyšší kapacitou nevím. Každopádně dík za tip. Petr
bastlir (3245)|21.11.2020 14:41
Jelikož dnes už v podstatě neseženeš noťase s DVD mechanikou, dávám za pravdu Saxelovi, že jedinou reálnou možností je uložení videí/dat na HDD. Já mám např. doma tři NASy, kde na jednom stále běžícím a s nejsilnější ochranou mám aktuální uložená data/videa, která dle potřeby pak zkopíruji na jeden z ostatních NASů, která zapínám jen v případě potřeby. I dvoudiskové NASy jsou tak malé, že je ukryješ v podstatě kdekoliv. Jelikož CD/DVD časem oxidují, a tedy podléhají destrukci, stejně Ti nic jiného nezbývá. Být Tebou, nakoupil bych SSD disky, které jsou dnes levné a nahrnul bych to všechno navždy tam.