Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

VideoPasport 8K

David77 (1)|26.10.2020 00:05
Dobrý den,
potřeboval bych pomoci s výběrem nové kamery. Zabývám se pasporty a mapováním silnic a dálnic. Pro tyto účely natáčím VideoPasport a GPS lokalizaci. Takto pořízené snímky slouží pro mapovaní doprovodné zeleně, dopravního značení a bezpečnostních prvků. Zatím jsem si vystačil s kamerou 4K Sony FDR APX33 50i. Má celkem dobrou stabilizaci a dovede natáčet záběry 4k 60Mbs /25 fps. Kameru mám uchycenou na kapotě pomoci handmade stativu-stabilizátoru (letecká guma, závaží, molitan). Samozřejmě, že se mi nedaří z terénu úplně stabilizovat výmoly a nerovnosti. Ten ještě upravuji v programu Adobe Premiere pomoci funkce WarpStabilizer.
Kameru jsem koupil v r. 2016 a v té době to byla pecka. Cena kolem 40 000 tisíc. Problém jsem měl spíše s náročnosti na střih a hardware PC. Použiti funkce WarpStabilizer na 4K video o délce v řadu desítek hodin je opravdu náročné. Dvanácti jádrový procesor AMD 3900 spolu s 64GB paměti a kartou geforce 2700 RTX ten problém docela vyřešil.
V současnosti je ale požadavek na snímkovaní výmolů, trhlin a prasklin a nerovnosti na vozovce! Chci se tedy zeptat. Existuje nyní výrazně lepší kamera než APX33, která by uměla natáčet ostré detailní snímky např. povrchu asfaltu? Cena maximálně do 200 tisíc Kč.
Jedná se především o to, že natáčím permanentně dynamicky záběry tzn. rychlost auta při záběru dosahuje kolem 40 km/h. Výsledek je takový, že je pořád obraz docela rozmazaný. Pomohla by kamera s vyšším fps? Nebude to jen vice rozmazaných snímku za sekundu? Anebo kamera s vyšším rozlišením, třeba už i 8k? Natáčím takto už skoro 14 let a musím podotknout nejsem profesionální kameraman :-). Poraďte a děkuji.
S pozdravem David Pěcha
vivid.sk (11472)|27.10.2020 00:20
[QUOTE=David77;540338]a dovede natáčet záběry 4k 60Mbs /25 fps[/QUOTE] Predpokladam, ze takyto obsah natacas skor pri 60p (60fps) aj za cenu FHD rozlisenia. 25 snimkov je na takyto pohyb zalostne malo.