Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Náhrada Panasonic VIERA TX-55AS640E

LK7R (21)|19.10.2020 18:09
Ahoj Všem,

přemýšlím nad výměnou Panasonic VIERA TX-55AS640E. S LCD jsem nadmíru spokojen (až na uniformitu bílé). TV používáme především na VOD a TV vysílání jen okrajově (nyní řešeno přes MMC s KODI). Zvuk jedu přes AV Onkyo. Mám dost světlý obývák, ale jsem ochoten si zatáhnout žaluzii pokud budu přes den chtít koukat. Primárně koukáme v podvečer/večer za úplné tmy, případně se slabým ambientním osvětlení.

Požadavky jsou (tvrdé limity):
* 65"
* 100/120Hz displej
* 4K
* kvalita obrazu minimálně stejná jako stávající Panasonic VIERA TX-55AS640E, zaměření na filmy/seriály
* DVB-T2/S2 (to je dnes asi standard)
* Netflix

Nice to have (měkké limity):
* VRR
* nízká latence (hraní konzole/PC)
* interní aplikace pro IPTV
* Amazon Prime
* Disney+
* Android TV (KODI)

Z toho co je na trhu jsem koukal na následující:
Samsung QE65Q80T
Panasonic TX-65HZ980E
Panasonic TX-65HZ1000E (to už je dost drahé)
LG OLED65B9SLA
LG OLED65CX
Sony Bravia OLED KD-65AG8

Cenově nejlépe vychází Samsung, ale osobně se vnitřně peru se Samsung ovládáním a všeobecně nejsem fandou jejich telefonů a už jsem i párkrát ladil kanály na jejich televizích a byl to otřesný zážitek. Panasonic je takovej odschool a vyhovuje mi ovládání na stávajícím modelu, ale je znát již jeho letitost a tím pádem i pomalejší odezvy. LG mám starší řadu 800 a dodnes na ní koukají děti s perfektním obrazem. Jejich nový WebOS bych asi kousnul spíše než Samsung ovládání. Sony příliš neznám, ale mám Xiaomi Mi Box S s Android TV, takže to si bude podobné(?).

No a teď si něco vyber... hrůza.

Děkuji všem za případný názor.
vivid.sk (11472)|22.10.2020 19:19
LG OLED65CX alebo Sony Bravia OLED KD-65AG8 uz v zavislosti aky preferujes operacny system. Problem OLED je leskly panel (zrkadlo), to cez den trosku komplikuje sledovanie, koli viditelnejsim odrazom.
lotrando 2 (19)|23.10.2020 19:22
Ahoj, proč jsi vyřadil Panasonic TX-65HZ980E? U mě jeden z favoritů, z těch cenově přijatelnějšících.
vivid.sk (11472)|25.10.2020 22:32
Pretoze Panasonicy maju stale problem s korektnym zobrazenim 24p HDR, cize objavuje sa tam nahodny stutter cas od casu. Toto nevie Panasonic odstranit a Vincent Teoh z hdtvtest.co.uk na to vzdy upozorni v recenzii produktu (odporucam pozriet si dane videa). A kedze kriticke prehravanie 24p obsahu je absolutna alfa aj omega, tak dokym si toto Panasonic nevyriesi, nema zmysel o nom uvazovat. Dnes je 65" OLED na nejaky cas konecna (povedzme na dalsich par rokov, kym opat neklesnu ceny najblizsich vyssich uhlopriecok 77", ktore su dnes stale tazko zaplatitelne, na rozdiel od verzie 65"), tak nie je dovod kupovat TV s takouto vadou. Nie, ze by bol OLED idealny TV vo vsetkych aspektoch, to nie, ale tuto vadu nemaju LG ani SONY, takze treba sa porozhliadnut inde.
lotrando 2 (19)|30.10.2020 21:01
Děkuji za odborné vysvětlení. Podívám se na video.
jafb (1)|8.11.2020 19:26
Vivid, lg cx oled dostal na rtings pri hdr filmoch 4.8 bodu z 10, takže to tiež asi nebude úplne v poriadku.
vivid.sk (11472)|9.11.2020 09:38
[QUOTE=jafb;540368]g cx oled dostal na rtings pri hdr filmoch 4.8 bodu z 10, t[/QUOTE] https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/cx-oled Dostal 4.8 za stutter (to je rozdiel), to je vlastnost OLED panalov, pretoze zobrazuju snimky EXAKTNE (bez mazania a spozdenia, koli minimalnemu response time). Cim vznika pocit, ze film je viac trhany, ako na pomalsich LCD paneloch. V tomto pripade ti pomoze barlicka, ktora sa vola MCFI, pripadne pre tych, ktori akceptuju blikanie do tvare aj BFI.
robsik (12)|13.11.2020 07:09
na jednom shopu je nyní Pana 55HZ980 za stejnou jako LG 55BX. Pořád nevím do které z nich.