Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung UE50TU8502 (2020) zkušenosti s IPTV

H.Umberto (214)|31.8.2020 13:53
Zdravím,
přes časté negativní názory na televize Samsung jsem se přece rozhodl, že si tuhle značku pořídím. Jako hlavní důvod uvádím, že hlavně kvůli IPTV a možnosti zde sledovat ITV po zadání párovacího kódu, který mi vygeneruje můj dodavatel internetové televize
Kód:
https://www.interaktivni.tv
.
No a zde bych se chtěl dotázat, jestli můj zvolený typ televize
Kód:
https://www.mall.cz/televizory/samsung-ue50tu8502?tab=discussion
mi může někdo doporučit, nebo naopak a jestli má někdo zkušenost se sledováním IPTV na Samsungu. Byl bych rád i za nějaké foto, jak vypadá taková programová nabídka IPTV v menu aplikace. Předem děkuji za informace.
orlov66 (87)|4.9.2020 19:14
Nedá mi nezareagovať na vetu "přes časté negativní názory na televize Samsung".
Ja, moja rodina a niekoľko priateľov už roky používame len TV Samsung a nemôžme na ne dopustiť, veľká spokojnosť.
Jindrich Jirotka (2)|22.11.2020 19:18
Tak jsem si pořídil TV od Samsung, UE55TU8502 a musím říci asi prvně a naposledy. Ano TV co se obrazu a zvuku týče je kvalitní, připojení k netu přes Wi-Fi je také dobré. JENŽE Samsung od r. 2018(tuším) nepodporuje nejběžnější formáty ro přehrávání videí tedy například formáty avi, MKV atd. Takže zapomeňte na jednoduché připojení externího HDD k TV a sledování filmů či seriálů!! Musel jsem řešit další investicí a to zakoupením RPi4. Ten zápas než než se podařilo TV a RPi4 spárovat byl také zajímavý ale podařilo se a přehrávání funguje!
K TV jsem přes HDMI připojil zesilovač Denon a nadšeně očekával první zvuky z repro Bose...
Kolový Naleznec, kolový! Ticho jak v kostele z TV ani po hledání v nastavení TV zvuk nelze získat. Pokus # 2, propojení TV se zesilovačem přes AV kabel - výsledek je stejný, nic ticho. :(
Takže nevím, jsem z celé TV Samsung spíše rozladěný nežli spokojený.
Saxel (2279)|23.11.2020 11:12
Použil jsi na propojení port HDMI ARC popřípadě optický kabel toslink? Nepíšeš jaký máš typ Denon.
Jindrich Jirotka (2)|23.11.2020 13:14
Použil jsem klasický HDMI kabel který je k dostání v každém elektru. Nevím že by byl nějaký spešl HDMI ARC potřeba. Prozatím jsme si vždy s "běžným" HDMI kabelem bohatě vystačil.
Denon je Denon AVR-1513.

J.
vivid.sk (11472)|23.11.2020 19:09
[QUOTE=Jindrich Jirotka;540439]Takže nevím, jsem z celé TV Samsung spíše rozladěný nežli spokojený. [/QUOTE] Bola chyba ocakavat korektne a bezproblemove prehravanie cez TV. Nie je dovod si nechat kazit tymto radost. Dobra TV moze dobre posluzit aj ako samotny zobrazovac a nasledne ta nic nemoze rozladit. Mas to spravne zapojene? rPI-->AVR-->TV ?
Saxel (2279)|24.11.2020 15:23
[QUOTE=Jindrich Jirotka;540443]Použil jsem klasický HDMI kabel ...[/QUOTE]Nepsal jsem o kabelu ale o portu HDMI ARC. Jenže vypadá to, že tvůj Denon neumí zpětný audio kanál, takže zřejmě budeš muset připojit audio z TV přes optický kabel do Denonu - to musí fungovat. Pro připojení RPi4 se drž toho, co napsal vivid.sk.
orlov66 (87)|24.11.2020 17:52
Aby ARC fungovalo, okrem zapojenia kábla do správnych HDMI konektorov, je potrebné túto funkciu aj povoliť. V TV Samsung je to "Anynet" a zvyčajne to treba zapnúť aj v receivry.