Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Zapojení AVR - TV - STB

bastlir (3245)|28.8.2020 13:04
Při dřívější Full HD sestavě TV - AVR (Onkyo TX NR616) a STB (VU+ Duo2) jsem měl zapojení přes HDMI : STB - AVR - TV, přičemž z AVR do TV šel ještě jeden kabel pro nastavení. Výhodou této sestavy bylo, že jsem vše ovládal jedním DO. Po koupi TV-4K a STB (VU+ 4K) jsem zapojení zachoval, ale nešlo mně na TV 4K video z 4K STB. Pak jsem si uvědomil, že vlastně Onkyo TX NR616 není 4K. Tak jsem připojil STB přímo do TV a z TV zvuk přes HDMI/optiku do Onkyo TX NR616. Video 4K samozřejmě už funguje, ale zato mám problém se zvukem, neboť mám-li na VU+ zvuk nastavený "Dolby Digital", pak již nemohu hlasitost ovládat přes DO od VU+. Toto se mi sice podaří při zapnutí funkce "Dolby Digital / DTS dounmix", ale mám pocit, že přicházím o šířku zvuku. Napadá někoho něco chytrého? Předpokládám, že HDMI kabel mezi TV a AVR (když přenáší jen zvuk, nemusí být také pro 4K.
vivid.sk (11472)|28.8.2020 15:29
[QUOTE=bastlir;540166] pak již nemohu hlasitost ovládat přes DO od VU+[/QUOTE]Ale to ti nemohlo fungovat ani doteraz, pretoze ak VU+ posiela bitstream do AVR, tak tento nevyregulujes cez DO od VU+. Jedine, ze by si ho dekodoval do multikanaloveho PCM a reguloval tento.Obecne vsak nejde o spravny pristup, odporucam posielat zo STB do AVR 100% hlasitost a regulovat hlasitost v na urovni AVR. Chapem, ze to nemusi byt uplne komfortne, ovladat hlasitost dalsim DO, ale k tomu mas univerzalne DO na Onkyu, aby si nim vedel ovladat aj VU+*.P.S. Ano DO od VU+ uplne nepochopitelne nepodporuje IR ovladanie Onyka, aj napriek tomu, ze plno dalsich vyrobcov (primarne TV) podporuje, Onkyo v zozname nie je a nefunguje ani priame ucenie cez IR kody z DO do DO.* neviem, ci toto DO dava ONKO do vsetkych rad, ja toto uciace sa DO mam. Dalsia z moznosti je skusit vyuzivat HDMI-CEC.
bastlir (3245)|28.8.2020 22:41
HDMI-CEC beze změny používám bez problémů dál. Nové Ultimo bohužel má jen jeden HDMI výstup, který potřebuji pro TV a jeden HDMI vstup, který je k prdu. Jedině že bych Ultimo s Onkyem propojil optikou. Koupě nového Onkya s podporou 4K by problém asi neřešil. Staré VU+ Duo 2 mám na chalupě, takže se na to nastavení hned nemohu podívat. Ale pamatuji si, že jsem tam ve zvuku měl nastavené samé HDMI. A teď vlastně také. V jediné řádce, kde se dá něco z měnit k věci, tj. v řádce "3D surround" také mám HDMI, ale jinak tam ještě je: DAC, SPDIF a vypnuto. Kdyby to v minulém zařízení nefungovalo, nepsal bych to. Pak mě ještě napadá, koupit HDMI rozdvojku k Ultimu a z rozdvojky táhnout jeden kabel do TV a druhý o Onkya.Jinak díky za odpověď.
vivid.sk (11472)|29.8.2020 00:41
[QUOTE=bastlir;540168]HDMI-CEC beze změny používám bez problémů dál[/QUOTE] Potom v com je problem? Tlacitka + - od VU+ ovladaju hlasitost AVR. Pripadne pouzit povodne nastavenia (1080p vystup zo STB) a na 4K sa vyprdnut. Zatial nie je co zaujimave sledovat na orbite v 4K.
bastlir (3245)|29.8.2020 10:56
Problém je v tom, že STB zároveň používám jako MMC, a tedy mám tam uložené 4K videa.
Saxel (2279)|31.8.2020 10:57
[QUOTE=bastlir;540168]...Pak mě ještě napadá, koupit HDMI rozdvojku k Ultimu a z rozdvojky táhnout jeden kabel do TV a druhý o Onkya[/QUOTE]Přidání HDMI splitteru má bohužel taky svoje mouchy - nedávno diskutováno zde: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/42435-Rada-s-upgradem-za-receiver-Yamaha-RX-V775?p=540122&viewfull=1#post540122. Uživatel johny.h tam popsal problémy s CEC. Mám doma stejnou potíž, můj MMC i TV jsou 4K, ale AVR neumí plnohodnotné 4K. Asi mi nezbyde, než pořídit nové AVR.
bastlir (3245)|31.8.2020 12:59
Hmm, také to tak vidím. Jenže co s mým Onkyem, které jinak funguje výborně.