Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

miniDV -> VCD?

tudu (4)|21.7.2005 21:10
Ahoj,

potrebuju prevest zaznam z miniDV kamery (Sony DCR-TRV12E) do pocitace a sestrihat ho na VCD. Jsem v tehle oblasti absolutni bedla - vim jen to, co jsem vstrebala nekolika hodinami cteni navodu na ruznych webech.
Jedna se o nekolik hodin materialu, a konverze bude tudiz casove dost narocna - nerada bych ji kvuli nejakym chybkam zbytecne opakovala a tak se zatim pokousim na kratke videosekvenci objevit spravny postup.
Pro zachytavani jsem pouzila Fire Wire (soucast kamery). Zkusila jsem pouzit radu programu pocinaje od ImageMixer (taky soucast kamery) po Windows Movie Maker. Vzdy jsem nastavila nejvyssi kvalitu (v pripade WMM DV-AVI PAL), ale vysledny obraz je pri zvetseni na 19´ monitor trochu neostry. Pro jistotu jsem zkusila i zkusebni prevod do mpeg (pomoci tmpgenc) a vypaleni CD - ale pri prehravani v TV je vysledek stejny - zkratka neni to ani tak ostre jako obvykly zaznam z VHS kazety. Z informaci na webu jsem vyrozumela, ze pri prevodech dochazi k degradaci a je mi jasne, ze obraz, ktery na male plosce ve Windows Media Playeru vypada dobre, muze tezko vypadat stejne po nekolikanasobnem zvetseni, ale nejsem si jista, jestli je nutne se s tim smirit - takze otazka zni: Je to normalni nebo delam neco spatne? A pokud je to normalni - existuje nejake reseni - treba vhodne filtry, ktere by obraz vylepsily ? Ve VirtualDub je jich rada, ale nevyznam se v nich.

Btw. nepodarilo se mi zjistit zpusob, jakym by se z WMM dalo vyprodukovat VCD (tedy format mpeg-1). Jde to nejak?

Diky za kazdou radu,

Tudu
stayman (12393)|21.7.2005 23:23
Aky dlhy ten zaznam ma byt? Kde sa to ma prehravat? Pytam sa preto, lebo sa da lepsie poradit ako VCD.. Ten zvlada napr. Vegas, alebo nejaka utilitka AVItoVCD, ale WMM nie, ten vie len myslim WMV (WMA) a DV.
Pitomec (10211)|21.7.2005 23:29
Je teď rok 2005 nebo 1995... :-? 9-)
Pears (1027)|21.7.2005 23:34
Nedavej to do MPEG1 (VCD), ale do MPEG2 \/ Do VCD bude obraz vzdy rozostreny i s filtrama.
A na WMM bych se v tomhle pripade uplne vykaslal.
Ja na nej vlastne kaslu porad. Uz pres rok mam wokna (SP2) nainstalovany a jeste jsem ho (WMM) nevotevrel a ani to nemam v planu B-)
tudu (4)|22.7.2005 08:55
[quote=StayMan by €RikŁ€]Aky dlhy ten zaznam ma byt? Kde sa to ma prehravat? Pytam sa preto, lebo sa da lepsie poradit ako VCD.. Ten zvlada napr. Vegas, alebo nejaka utilitka AVItoVCD, ale WMM nie, ten vie len myslim WMV (WMA) a DV.[/quote]

Ahoj,

melo by to byt VCD asi na 50 minut, predpoklada se prehravani v klasickem stolnim DVD. Proto myslim, ze mpeg-1 je jedine reseni, mpeg-2 by asi na 1 cedecko 50 minut nepobral. Nebo jo? Bohuzel to nemuzu resit formatem DVD protoze nemam DVD-vypalovacku a ani o ni neuvazuju. (Kamera patri matce a ja se o ten prevod jejiho zaznamu pokousim proto, ze jsem jedina, kdo v rodine umi aspon trochu sahnout na pisidlo). Ale jestli je jedinym resenim mpeg-2 a DVD, tak to asi zkusim prehodit na nekoho jinyho:(

Kazdopadne diky,
Tudu
Pitomec (10211)|22.7.2005 09:26
No řešením je jistě i děrný štítek nebo disketa 9-) , ale opravdu je rok 2005 a při ceně DVD vypalovačky cca 1-1,5t. a ceně média <20Kč, se není o čem bavit :-)
ViKinG (793)|22.7.2005 10:20
tudu: v tom případě je řešení jednoduché. DV přetáhnout na HDD, sestříhat, konverze DV na MPEG2 8.500kbps a autorizovat. Návodů a doporučených softů je všude mraky. Jestli tě to bude bavit dej se do toho. Jestli tě to nebaví a nebudeš to už potom potřebovat zkus najít někoho kdo to umí, pro něj to bude hračka...
stayman (12393)|22.7.2005 10:50
Ja by som sa teda tiez priklonil ku DVD, alebo este teda si skus S-VCD, tych 50minut by sa ti tam malo vmestit v celkom obstojnej kvalite Mpeg2 (480x576). Navod na vyrobu S-VCD ma myslim ALEK na svojich strankach..., alebo nieco vie spravit aj myslim Nero. Inak sa radsej pusti do DVD a vypalku si trebars zatial pozicaj.
AleK (814)|22.7.2005 11:49
tudu
jj taky bych zkusil radši SVCD a návod máš u mě na stránkách - když budeš něčemu nerozumět tak se ozvy :-!!!
Bullback (352)|22.7.2005 15:08
tudu

Teď tomu nerozumím ... Chceš vyhnat matku z domu nebo mít ostrý obraz ??? :-E :-E :-E
tudu (4)|22.7.2005 20:49
OK, zkusim teda to SVCD v mpeg-2. Musim pochvalit, ze Alekuv navod vypada opravdu "blbovzdorne" a tak bych to snad mohla zvladnout :-I - pres wknd se do toho dam -a pak se ozvu, jak to dopadlo.

Jeste jednou diky vsem - maminka nas pochvali :-)-

Tudu
Whitejoker (616)|24.7.2005 21:16
tudu: vysledny obraz je pri zvetseni na 19´ monitor trochu neostry
to bude vždycky. VCD má datový tok 1150 kbps, DVD 7-9000 kbps, SVCD zhruba 2500 kbps, záznam z DV kamery asi 25000 kbps .....
Takže volba je jasná - 50 min na CD v nízké kvalitě (trochu lepší to bude s SVCD) nebo 50 min na DVD v mnohemlepší kvalitě. taky by byla volba miniDVD (formát DVD vypálený na CD), ale ne každý přehrávač to snese a na 1 CD se vejde tak 15-20 min
Bullback (352)|25.7.2005 14:40
Hlavně VCD má rozlišení 352x288, to je zhruba 1/4 od 720x576. Kompromis na CD je asi 9minut CBR. B-)
tudu (4)|4.8.2005 21:36
Huraa, povidlo se. Nacpala jsem to do SVCD (ac nekolik hodin, sestrihala jsem to na necelych 40 minut, stejne by nebylo moc na co koukat :-D - a je to z krku. Pri rychlejsich pohybech to sice trosku kostickuje, ale to uz vem cert - a hlavne to moc nevadi, protoze takovych mist je tam jen par. Jeste jednou diky vsem za rady a zejmena pak Alekovi za ten blbovzdorny navod!

Tudu
exTNT (1421)|4.8.2005 21:46
Nedal by se ten výsledek někam vyvěsit na web? Zejména ty "rychlejší pohyby" mně nějak zaujaly... :-E :-E :-E
john (149)|5.8.2005 13:34
[quote=AleK]tudu
jj taky bych zkusil radši SVCD a návod máš u mě na stránkách - když budeš něčemu nerozumět tak se ozvy :-!!![/quote]

pokud to musi byt na cedlo, tak bych pouzil XVCD ( MPEG-1 v 720x576 ) namisto SVCD
Whitejoker (616)|7.8.2005 16:27
Ale tohle skousne ještě méně přehrávačů než miniDVD - je třeba to vyzkoušet
john (149)|16.8.2005 09:34
[quote=Whitejoker]Ale tohle skousne ještě méně přehrávačů než miniDVD - je třeba to vyzkoušet[/quote]

zkousnou to vsechny, pokud pouzijes max. standardni bitrate, ale nektere zvladnou podstatne vetsi / kolem 2.5Mbps /, ale mas pravdu, musi se to odzkouset pro dany typ