Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Výběr soundbaru v rozpočtu 10-25 tis. Kč

Magicie (85)|29.7.2020 15:12
Momentálně využívám jako domácí kino 7.1 AV receiver Samsung HW C770S. Zapojeny mám pouze sady předních reproduktorů a SW, protože nechci mít viditelnou kabeláž a neměl jsem ještě příležitost ji zasekat do zdi (ale plánuji to dle toho co vyberu udělat v příštím roce).

TV je 55" LG OLED55C6V.

Když propojím přes HDMI prostřednictvím Nvidia Shield TV II (video obsah ve formě servíruje Kodi + Plex, žádná hudba), tak přicházím o 4K (receiver podporuje max full HD). Takto jsem to měl připojeno před upgrade TV původně. Vše je z důvodu absence ARC na straně receiveru (i když podporuje HDMI 1.4) připojeno tedy přes optiku. To je zároveň jediný důvod proč řeším upgrade (optika vs HDMI ARC).

Přemýšlím o nahrazení stávajícího řešení nějakým 5.1/7.1 soundbarem. Základní požadavek by byl kdyby se zapínal a vypínal zároveň s TV, ale netrvám na tom.

Výhodou by byl pro budoucí upgrade TV asi eARC, ale opět na něm netrvám.

Další výhodou by byla možnost přehrávat na soundbar z PC přes Bluetooth, ale opět na tom netrvám (využíváno by to bylo minimálně).

Hlavní je pro mne kvalita zvuku u video obsahu. Nerad bych si pohoršil oproti stávajícímu řešení (i když je přes optiku). Jestli tomu správně rozumím výhody dostávám u ARC až od 7.1 a u 5.1 je to s optikou kvalitativně identické?

Prozatím jsem do detailu neprocházel testy, ale z pohledu shodné značky se nabízí např. LG SL9Y, popř. LG SL10Y. Pak je Sonos Arc, nebo Samsung HW-Q90R.

Rozpočet dejme tomu 10-25 tis. Kč. Rozpětí je takto široké proto, abych si vnitřně obhájil, že se mi investice soundbaru v třídě 20-25 tis. Kč oplatí oproti tomu ve třídě 10-15 tis. Kč.

Budu vděčný za doporučení.
RoPo (6061)|29.7.2020 15:37
[QUOTE=Magicie;540096]ARC až od 7.1 a u 5.1 je to s optikou kvalitativně identické?[/QUOTE]Je to zcela identické. Rozdíl je jen zda je přenos po drátech nebo po optice. Formáty jsou stejné.