Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LG OLED55GX3LA - První dojmy

bastlir (3245)|2.7.2020 16:22
------------------------------------------------------------------- LG OLED55GX3LA ---------------------------------------------------------------------- Ve svém příspěvku nebudu hodnotit obraz a ani zvuk, neboť toto je věc subjektivní a technicky je to již dané použitými technologiemi. Když mně TV přivezli, popravdě mě šokovala velikost krabice a doslova váha jak prase! Takto těžkou TV jsem nenesl snad ani v dobách CRT. Když jsem ji tedy vyvláčel do patra a nařízl hřbet krabice, vyndal jsem nejdříve krabici s konzolí na zeď a krabici s DO a návody. TV se dá z krabice vytáhnout i v jedné osobě, ale z krabice naležato. Pak ji ale doporučuji zatím nechat na dlouhých polystyrenech na zemi. V té chvíli jsem bohužel zažil druhý šok, neboť TV nemá stojánek a je pouze k instalaci na zeď (dle vyjádření LG). Vzhledem k váze a k délce přibalených hmoždinek/šroubů, zapomeňte na to, že to pověsíte na nějakou čtvrt-cihlovou či sádrokartonovou příčku. Ke své smůle jsem TV musel zabudovat do již daného "okna" ve stěně, takže k TV/konzoli, nebyl možný boční přístup. Na toto však výrobce myslel a v krabici pro konzoli připravil dobře vymyšlenou papírovou instalační šablonu a blokovací přípravek, aby při věšení TV konzole neustupovala. Bohužel patřím k těm, kteří návody hned nečtou, a tedy se raději dřou. :-) Nicméně i pro dva to tak jednoduché nebylo. Při vybalování na mě vypadly dvě asi 2cm polokoule na sluchátkovém kabelu. V rychlém návodu jsem se hned nedočetl, co to vlastně je a kam se to vlastně strká. Až při podrobném prozkoumání všech "děr" v TV, vedle USB portů jsem objevil i 3,5mm zásuvku s nápisem IR. Později jsem se dočetl, že toto se má případně dát před připojené externí zařízení, aby se to dalo ovládat jedním ovladačem. Po zapnutí TV nejdříve naskočí obvyklý průvodce. Po naladění programů si můžete upravit různá nastavení. Dodané DO pracuje mj. jako ukazovátko či jako myš PC a celkem dobře se na to dá zvyknout a dobře se s ním pracuje. Rád bych zdůraznil excelentní editaci/řazení kanálů či jejich přiřazování do "oblíbených". Bohužel jsem ještě nepřišel na to, jak jednoduše přepínat mezi "oblíbenými". Mě však doslova prudí vyskakovací ikony s nabídkou různých filmových serverů. Při přepnutí např. na kanál ČT1 mě také otravuje vyskakovací nabídka "iVysílání" (červené tlačítko). Snad časem přijdu na to, jak se zbavit věcí, které mě otravují a naopak jak doinstalovat či najít funkce, které mně chybí. Pokud se uchýlím k prvotnímu hodnocení, tak i vzhledem k ceně musím říci, že tato TV je spíš pro "fajnšmekry", kteří chtějí mít moderní TV s posledními výdobytky techniky.
RoPo (6061)|3.7.2020 08:34
Ty "polokoule" jsou tzv. "IR blaster" právě pro ovládání externích zařízení přes IR, které nepodporují HDMI-CEC.Pokud nechceš využívat HbbTV - např. to vyskakovací iVisilani - tak by mělo jít v nastavení TV vypnout datové funkce nebo přímo HbbTV. Každý výrobce to má jinak nazvané.Ať slouží a dělá ti samou radost!
bastlir (3245)|3.7.2020 10:13
Jojo, účel těch polokoulí jsem (možná kostrbatě) již popsal. HbbTV a ostatní síťové služby vypínat nechci, mě jen obtěžuje to zobrazování ikon. Jinak díky.
bastlir (3245)|3.7.2020 16:36
Zatím jako nejrychlejší způsob pro přepínání sady kanálů se mi osvědčila cesta: vlevo od nuly tl. "-/List" - vpravo nahoře ikona "Filtry". Nevíte někdo, jak v Oblíbených kanálům přiřadit svá čísla?
-Vl- (366)|8.7.2020 05:35
A nemáš v názvu TV chybu. Google nedokáže o ní nic najít, krom tohoto vlákna.
bastlir (3245)|8.7.2020 10:53
Pravda ......... LG OLED55GX3LA (2020) .......................... omlouvám se.
riddle (108)|27.7.2020 23:27
AHoj, nedávno jsem kalibroval CX a musím říct že mě to překvapilo. Ten OLED panel co jsem kalibroval měl velmi dobré tování nastavení s Grayscale Max dE:3,1 a s Colorspace Max dE: 4,1 u SDR. Ano Vím není to TOP ale s ohledem co jsem už viděl tak toto je u LG velmi dobré. Po kalibraci se u toho panelu dá dostat na úroveň Grayscale Max dE:1,2 a Colorspace Max dE: 1,6 což jsou referenční hodnoty. Jen mi přišlo že tam možná trochu zlobí software a zadrhává zde trochu kumunikace na IP ale jinak za mě určitě super panel. U tvé G řady bych očekával výběrový OLED panel s referenční hodnotou po kalibraci jako jistotu. U C a B řady je to někdy dost jako na houpačce.
bastlir (3245)|28.7.2020 10:27
Ahoj, no přiznám se, že popisuješ cosi, co pro mě je to to samé, jako testování panelů či SW v raketoplánu. :-) Pro mě je panel buď koukatelný či nikoliv. Jak jsem se již i přesvědčil, stejně si každý uživatel obraz nastaví podle sebe. Což pravda někdy vede k degradaci možností panelu. Běžnému uživateli tedy nezbývá, než věřit tabulkovým údajům a recenzím. Bohužel jsem se v minulosti přesvědčil, že např. Samsung pro stejný typ montoval panely od třech různých výrobců, a tedy s různou kvalitou.
riddle (108)|28.7.2020 21:48
AHoj, Grayscale/RGB balanc - je taková úroveň šedi od černé do bílé barvy která se skládá ze 3 základních barev (červená, zelená a modrá). Toto vše musí být v rovnováze. Nesmí tam toho být víc nebo míň. Existuje určitá norma, hodnota která by se neměla přesáhnout. Někdo udává 2,5 a někde je to zas o něco míň. Colorspace to je barevný prostor který ukazuje krytí barev, barvy by neměly být příliš saturované (příliš syté/šťavnaté) nebo světlé atd.

Grayscale Max dE:3,1
-pod tohoto je zde určitá nerovnováha na RGB balancu a docházuí zde k přesvětlení asi nějakých odstínů barev.
Colorspace Max dE: 4,1
-další údaj se týká barevného spektra krytí barev, je tam toho asi o trochu víc než by mělo. Ty barvy a dostíny nesedí

Grayscale Max dE:1,2 a Colorspace Max dE: 1,6
-vše je dost hluboko pod minimální hodnotou

Mrkni se na například na toto, jedná se o LG C8 HDR, profil HDR Cinema:
Před, tady je maximální hodnota 8,5

Po, tady je dokonce hodnota 0,5 :-)
Roman78 (35)|15.9.2020 15:29
ja som prave objednal tu istu len 65. tak som zvedavy. cez vikend by som ju chcel instalovat..
to ze je bez podstavca som sa docital asii v kazdom vlakne o tejto TV. je pravda ze uz ubehlo par mes. a viac o tom asi informuju ci pisu..
pojde aj tak na stenu ako kazdy u mna. tak ale urcite keby som nevedel by ma to prekvapilo.