Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

KDL-26U2000 - jak provést factory reset resp. opustit hotelový režim?

hysy (1)|6.7.2020 12:53
Na obstarožní Sony KDL-26U2000 jsem chtěl po připojení DVB T2 set pop boxu podobně jako na Panasonic plasmě nahodit hotelový režim, aby se po zapnutí ihned aktivoval HDMI vstup. Použil jsem pro nastavení hotelového režimu servisní mód, ale ukázalo se, že není hotelový režim jako hotelový režim. Televizi ji nyní možné pouze zapnout tlačítkem za/vypínání, rozsvítí se červená LED. Po stisknutí tlačítka změny programu se rozsvítí zelená LED (je vidět a slyšet, že se zapne podsvícení, ale nic se nezobrazuje, ani žádný on-screen nápis). Dálkové ovládání vůbec nic nedělá, to málo se s TV dá dělat jen tlačítky na skříni.

Bohužel do servisního režimu (najednou na „dálce“ stisknout [i+] a [5] a [PROG-], pak 2x [->]) se nemohu už z žádného stavu (bez LED, zelená LED, červená LED) dostat. Zkoušel jsem bez úspěchu i jiné na netu popisované kombinace tlačítek a hmatů (platné asi jen pro jiné modernější modely).

Jinak napájecí zdroje vypadají OK, napětí sedí, signál od IR se dostává ve všech stavech až k řídícímu procesoru, takže „dálka“ i její příjem je také OK.

Mimochodem na hlavní desce jsou 2 tlačítka, jedno dělá reset hlavního procesoru, druhé uzemňuje SCL signál I2C sběrnice, tipuji že se používají pro nahrání FW přes osazený JTAG konektor a na factory reset se asi použít nedají.

Nějaký nápad jak provést factory reset resp. opustit hotelový režim? Je mi líto TV vyhodit, na občasné puštění v hostinském pokoji je pořád dostačující.

Děkuji za případnou radu.


:: doplnění - stejný případ jako https://www.avsforum.com/forum/166-lcd-flat-panel-displays/1420887-sony-40u2000-hotel-mode-unwanted.html