Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Zásuvky ovládané přes WiFi

interfernet422 (1575)|30.6.2020 14:07
Zdar lidi! Trápím se, trápím. Potřebuji chytrou zásuvku, která bude mín naprogramovaný provoz a přitom bude viditelná v tydlifonu s možností úpravy vypnutí-zapnutí. Chci s tím řídit filtraci k bazénku tak, abych mohl v případě potřeby vypnout - zapnout když nebudu doma a přitom bude mít nastavený cyklus pro automatickou filtraci v nočních hodinách, kdy pojede i solinátor. Našel jsem pár kousků na netu, recenze jsou různé jak už to bývá. Chtěl bych něco, co bude mít i další praktické využití s možností rozšíření. Favorita už mám, ale stejně je vždy dobré se zeptat na praktické zkušenosti. Co jsem tedy zatím objevil: Sonoff S26 EMOS G-Homa P5550 EVOLVEO Porta U2 TP-LINK HS100 a mraky dalších. Funkce co chci jsem popsal, když bude umět navíc i měřit spotřebu tak je to plus bod. Napište s čím máte reálně zkušenost, jak je zásuvka citlivá na wifi signál, ovládací program nemusí být nutně český, ale rozšíření o další případné zařízení je opět plus. iF Ten debilní editor zahazuje formátování ...
RoPo (6061)|30.6.2020 14:50
Mám jich několik druhů i nějakou tu sonoffku. Jediné mínus pro mne tam je, že lze nastavit max. 8 on/off událostí a někdy se stává, že ovládací aplikace, resp. servery jsou nedostupné (nekdy i přetížené), když jsem v lokální síti. Ale to stačí přepnout na data - odpojit od lokální sítě - a pak lze ovládat. V podstatě celkem funkční. Výhoda sonoffů je to, že existují alternativní fw pro integraci do různých automatizačních SW, který buď máš v domácnosti nebo plánuješ. Vše je založeno vesměs na ESP8266. Mám i integrováno s Google Home, tak lze vše ovládat i hlasem - anglicky.Není třeba v tom hledat záludnosti. Nějak to funguje. Jen si ohlídej jestli je zásuvka do 10A (2300W) nebo do 16A (3680W). Podle toho jakou zátěž budeš ovládat. A ještě si dávej pozor, že některé zásuvky jsou pro zástrčky typu E (https://www.iec.ch/worldplugs/typeE.htm) a některé na F (https://www.iec.ch/worldplugs/typeF.htm). Do F zásuvky nezastčíš E zástrčku - obrácěně lze F zástrčku do E zásuvky.
interfernet422 (1575)|30.6.2020 14:59
Dík za rychlou reakci. Ovládání přes cloud nejsem dvakrát nakloněn - výpadky serverů, data mimo atd. Radši bych to řešil přes VPN napřímo, jenže pro BFU je to pohodlnější a firmy mají data nejen o užívání. Existuje vůbec něco, co se dá jednoduše ovládat z aplikace v telefonu napřímo bez prostředníka (cloudu)? Čerpadlo má 200W, kdybych upgradoval na 6m3 tak to má 450W, což zvládne i ta slabší. 8 cyklů on/off je 4× zapnuto a vypnuto, což by snad nemuselo omezovat, ale do budoucna kdo ví, až budu chtít ovládat i něco dalšího a koupím další kus. Už přemýšlím dál. Teď čerpadlo a pak nevím co mě ještě napadne :)
RoPo (6061)|30.6.2020 15:09
To by sis musel celé jak po HW, tak po SW stránce udělat. Mám toto také uděláno a něco takto ovládáno, ale pro laika opravdu dost složité.Bez prostředníka - snad jen nějaká GSM zásuvka od Flajzara či Elektrobocku. Jinak opět - HW udělat to není složité (pro laika to ale složité je) postavené na Arduinu nebo ESP8266, RPi, atd...s webovým rozhraním. Či celou síť senzorů a ovládacích prvků v ISM pásmu 868MHz. Pak je to absolutně nezávislé na cloudu a vše máš pod kontrolou. Ale chceš se v tom paplat a zabíjet čas? Můžeš. Tutorialů jsou mraky.Prodávají se i kity či řešení na tomto postavené - na ESP8266, RPi, atd. Je to však dražší.
interfernet422 (1575)|30.6.2020 15:12
Ne na to skutečně čas nemám. Kdysi jo, teď jsem už skutečně jen BFU. :(
RoPo (6061)|30.6.2020 15:32
No pak ještě od Jablotronu alarm řady 100 - tam je i ovládání další všemožných periferii a celkem to spolehlivě funguje. Ale opět "závislost" na třetí straně.