Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Optoma ES551 nenajde vstup

desdiablo (2)|27.6.2020 11:29
Zdravím na fóru, a prosím o radu, mám cca 7 let projektor viz. nadpis a nelze se k němu připojit z žádného zařízení, stále hledá hdmi, vga atd.. a svítí mi červená ledka u symbolu teploměr / lampa.. co jsem tak nějak pogooglil, tak asi odešla lampa, ale projetor nomrálně svítí ale dost se hřeje.. tak jsem jej celý rozebral, byl plný prachu, vyčištěno, vysáto a beze změny.. Ještě mám podezření na nějaké utavené čidlo teploty, setkal se prosím někdo s tímto problémem nebo je to opravdu ta lampa? děkuji za přispěvek
bastlir (3245)|29.6.2020 10:07
Moc tvému dotazu nerozumím. Svítí projektor, či nesvítí? Nebo tím myslíš jen kontrolky? Pokud nesvítí lampa, pak se v tom nemá co hřát. Že by zkrat? Nemůže-li najít HDMI a máš vhodný kabel, pak je jasné, že nemáš problém jen s lampou a čidlem. Ano, porucha termistoru není ojedinělý jev. Odpoj zdrojovou desku od řídící a na tom bílém konektoru změř, zda z něho nějaké napětí leze. A hlavně zda pod napětím ta napájecí deska sama o sobě nehřeje.Na Ebayi najdeš všechny potřebné náhradní díly.
desdiablo (2)|30.6.2020 18:31
Děkuji za reakci, jj, lampa normálně svítí, vidím obraz na zdi, a je možné, že by ten nefunkční temistor odstřihl vsuptní signál? zatím jsem tedy ještě nezkoušel jiný vstup než hdmi.. napětí na bílém konektoru proměřím..
bastlir (3245)|1.7.2020 09:16
Ne, to ne, termistor hlídá přehřátí systému, např. kdyby nebyly dostatečně volné průduchy, a to by především zhaslo žárovku. Já bych asi začal vylučovací metodou. Projektor bych nejdříve postavil vedle PC a jiným HDMI kabelem jej připojil. Nebo i k jinému zdroji signálu. No a pak ti zbývá jen koupit novou desku či rovnou projektor. Pochybuji, že to u nás někdo opravuje, ale to jistě zvládneš sám.