Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Philips 55OLED804 sekání a kostičkování obrazu multimédií

jmrenka (8)|25.6.2020 15:18
Koupil jsem 55OLED804, obraz DVB-T nebo HDMI zdroj super, krása, bez problému. Nicméně všechny multimédia Androidu kostičkují a sekají se. Netflix, PrimeVideo, HBOGO, přehrávání přes síťové úližiště přes PLEX ten samý problém, přehrávání z USB3.0 média se taky seká a zejména kostičkuje. Popsal bych to jako problém s dekódováním kodeku, ale to je jen moje úvaha. K televizi je připojen STB IPTV Vodafone, kde je také Youtube aplikace a ta funguje bez problémů. Ještě dopním že konektivita je 100Mbps na optice, přípojená přes ETH. A jakou radu potřebuju od zdejší komunity? Má někdo obdobnou zkušenost? Musím to celá zabalit a vrátit? Když to zabalím a vrátím mám si vzít stejný model a nebude se to opakovat? Nebo si mám koupit jiný model popřípadě jiného výrobce? Mám se vys*at na AndroidTV? Samé otázky, děkuju. Pokud by se v okolí Pardubic našel machr, který by věděl, jak to vyřešit, rád za servis zapaltím. Cokoliv, abych to musel balit, táhnout čtrnáct pater dolů, do auta, co CZC a s novým kusem stejnou křeč. Díky.
RoPo (6061)|25.6.2020 15:23
Vyzkoušej přehrát testovací videa z http://jell.yfish.us/ Jestli budou kostičkovat všechny, tak TV vrať. Každopádně je to problém nekompatibility použitého kodeku přehrávaného obsahu s tím, co TV umí.
jmrenka (8)|25.6.2020 15:41
Díky zkusím. Dá se říct, že pokud to bude error, že je to problém konkrétního modelu, nebo prostě Philips pos*al celou řadu? To se mně nezdá...
RoPo (6061)|25.6.2020 15:51
Napřed to vyzkoušej a pak piš resume. Problém může být v tom, co přehráváš - jak jsem psal o nekompatibilitě.
bastlir (3245)|25.6.2020 15:59
Já bych se ještě podíval, zda neexistuje nějaká aktualizace FW.
jmrenka (8)|25.6.2020 20:19
Vyzkoušl jsem tyto soubory: jellyfish-400-mbps-4k-uhd-hevc-10bit.mkv, jellyfish-250-mbps-4k-uhd-h264.mkv, jellyfish-110-mbps-hd-hevc.mkv, jellyfish-110-mbps-hd-h264.mkv. Kodek H264 nefungoval, resp. nekostičkoval ani se nezasekával, bylo prostě černo bez zvuku, ale čas se jakoby odvíjel. Tedy HEVC v UHD u HD OK, ale H264 v UHD i HD NOK.

---------- Doplněno v 20:19 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 20:17 ----------

Všechny možné aktualizace, které jsou uživatelsky dostupné, tedy takové, které tam nebudu bastlit z USB a riskovat ztrátu záruky jsem absolvoval. Alespoň myslím, že nic jinéhého, než aktualizaci Androidu a jednotlivých aplikací udělat nemůžu.
jmrenka (8)|25.6.2020 20:27
Zkusil jsem víc otestovat Netflix, něco funguje, něco nefunguje bez problému, třeba Patriot Act with Hassan Minhaj nebo Floor is Lava jede skvěle, zkoušel jsem fimly ze série MockingJay a ty všechny kostičkují. Youtube bez ohledu na kvalitu skončí v zeleném voidu, tak se nedá mluvit ani o kostičkování. V PrimeVideo podobně něco jede něco nejede. HBOGO je celé NOGO. Videa na Youtube, kam televize odkazuje ke shlédnutí návodů také nefugují. Výchozí test demo video uložené v televizi funguje. Nejvíc mě teď trápí, jestli se to týká všech 804ek nebo jen té mé. Špatně Česky mluvící Polák na lince Philipsu mně to nedokázal zodpovědět. BTW Philips support je velký špatný.
jmrenka (8)|25.6.2020 21:00
Ještě jsem zjistil na internetech, že Netflix používá H264 pro HD a HVEC pro UHD. To by mnohé vysvětlovalo. Viz... http://www.dtcreports.com/weeklyriff/2018/04/26/netflix-well-leave-no-codec-or-customer-behind/
bastlir (3245)|25.6.2020 21:52
Aktualizace FW mohou obsahovat vylepšené ovladače pro základní desku a především právě ty kodeky, podporu IPTV, podporu rádií apod. S tím Androidem to může být různé, záleží totiž na tom, zda umožňuje aplikace sosat i mimo server výrobce, jako je to např. u telefonů. Je ale pravda, že mě každá TV vždycky něčím "překvapí". Nikdy nic není stoprocentní.Snad bych ještě dodal, že i stávající systém musí fungovat tak, jak má.
RoPo (6061)|26.6.2020 09:45
Vrátit a zvolit jiný model nebo značku. TV nemá tak velkou podporu formátů jakou požaduješ. A čekat jestli se milostivě výrobce usmyslí a vydá v novém FW širší podporu je nekonečné čekání. Nebo používat externí MMC, kde podpora formátů bývá většinou mnohem širší.
jmrenka (8)|26.6.2020 10:21
Děkuju, i když jsem doufal, že odpověď bude jiná. Nicméně to vysvětuje proč je jich v eshopech tolik v nabídce v akci "rozbaleno a vráceno".
bastlir (3245)|26.6.2020 12:48
Před nákupem v podstatě čehokoliv je třeba číst recenze a ostatní důležité informace. Co mě ale štve, že výrobci většinou nedoplňují kodeky stávající, ale že sice nějaký nový kodek přidají, jenže jiný zase uberou. Jelikož se jedná o SW záležitost, toto počínání mně hlava nebere.
RoPo (6061)|26.6.2020 12:53
V TV jsou speciální Soc procesory a k tomu sekundují HW dekodéry a nikoliv výkonem silné CPU, který by SW dokázal i nové kodeky přehrát. Proto jsou i tak omezeni a aktualizací FW - SW nelze vyřešit již stávající podporu "limitující" použitým HW. Je tedy spíše chyba v HW návrhu, že nemyslí dopředu a podporu by změnou SW přidali. Nelze. Kdysi Samsung nabízel rozšiřující kity, které právě silnější HW přidávali a tím rozšíří podporu. Ale díky malému zájmu, velké ceně a většímu technologickému skoku než očekával s tím skončil.
bastlir (3245)|26.6.2020 13:09
Hmm, vzpomínám, že tu někde byl návod jak (tuším) u Samsungu byl popsán postup, jak v servisním menu TV povýšit ji o level výše na dražší typ.
jmrenka (8)|28.6.2020 12:31
Recenzi jsem četl, s určitými výhradami televizi v zásadě vychválili a to dostala ještě cenu od Strerea. V recenzi se nic o nefungujícím H264 nepíše.

---------- Doplněno v 12:31 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 12:27 ----------

Philips ve specifikaci výrobku uvádí i podporu H264 i H265, zde kupříkladu https://www.philips.cz/c-p/55OLED804_12/oled-8-series-televizor-4k-uhd-oled-se-systemem-android-a-s-3strannou-funkci-ambilight#see-all-benefits. Sice ji bez problémů vyreklamuji, ale já ji nechci vrátit, já ji chci funkční... Fuck. Nechápu, jak to v AVmánii a ve Stereu testovali, když nefunguje půl Netflixu, půl PrimeVideo, celý HBOGO a Youtube na kterej odkazujou tutorialy na používání TV. Je možné, že je to závada kusu? Že to může být HW problém?
RoPo (6061)|29.6.2020 08:28
Ono není H264 jako H264. Záleží na dalším nastavení kodeku H264, které nemusí TV podporovat. Může to být i vada kusu, ale tomu moc nevěřím.
bastlir (3245)|29.6.2020 09:56
To jmrenka: Aby jsi mohl výrobek reklamovat, musí být něco nefunkční, co je popsáno v návodu, či v deklaraci prodejce. Prodejce však možná bude argumentovat tvou pomalou sítí či určitě špatnou anténou apod. :-) Musíš se na to připravit.
jmrenka (8)|30.6.2020 15:01
Ještě doplním odpověď CZC:

V tomto případě doporučím aktualizaci Softwaru TV, kterou naleznete zde:

https://www.philips.cz/c-p/55OLED804_12/oled-8-series-televizor-4k-uhd-oled-se-systemem-android-a-s-3strannou-funkci-ambilight/support

V případě, že by tento problém přetrval doporučím reklamaci.

Projednával jsem to a chyba není v modelu TV jako takovém, ale spíše přímo ve vašem produktu.