Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

MMC s interním HD-prosím o radu s výběrem

Bruno Ferarri (4)|20.6.2020 20:41
Zdravím a po čase si opět dovoluji zdvořile poprosit o radu.
Jsem skalním zastáncem MMC s integrovaným 3.5HD, kde mám naládované své oblíbené filmy. Prošel jsem celou historií od prvních MMC (jejichž názvy si už ani nepamatuji), přes Xtreamer Prodigy, Sencor SMP900 až po současný Popcorn A410. Problém je, že Popcorn mi (krátce po vypršení záruky) začal zlobit- přes obraz skáče jakési fialové duchové vlnění a při přehrávání filmů jsou neustálé výpadky obrazu (dosud fungoval OK a v nastavení jsem se nevrtal, tak předpokládám, že se jedná o hardware závadu).
Nový Popcorn už se koupit nedá a popravdě musím říct, že mě ani nijak zvlášť neoslnil. Relativně nejvíce jsem byl spokojen s Xtreamer Prodigy, protože měl integrovaný TV tuner a mohl jsem si nahrávat pořady, nebýt toho nešťastného "vyprazdňování" adresářů. Špatnej nebyl ani ten Sencor, ale ten už je nesehnatelný. Mám už roky, tak bych si rád už pořídil něco kvalitního, co se mi nepodělá týden po záruce a nebude mě nasírat chybami FW.
Bohužel nabídka MMC s integrovaným HD je mizivá. Nakonec bych asi byl ochoten i sáhnout hlouběji do kapsy a koupit asi jediné co jsem našel, t.j. Zappiti. Asi by měl být kvalitní, je fajn, že lze použít 6TB HD, snad bude tichý, ale zase bohužel nemá TV tuner a DO je obyčejné IR. Ale dokonalé MMC dle mých představ se asi sehnat nedá. Vážně tedy uvažuji, že půjdu do Zappiti, ale nemohu nikde najít žádné uživatelské zkušenosti. Takže prosím o radu, zda je tento přístroj dobře použitelný pro běžné přehrávání archivovaných filmů i obyčejným amatérem, jehož znalosti stran elektroniky skončily u poskládání krystalky v dětství.
Zde jsou ty diskutované kousky:
https://www.studiospalicek.cz/prehravace/multimedialni/zappiti-pro-4k
https://zappiti.com/zappiti-one-se-4k-hdr.html

Děkuji předem
bastlir (3245)|21.6.2020 00:26
Osobně si myslím, že MMC už odzvonilo. Existují totiž různé terestriální i satelitní přijímače s otevřeným Linuxem, které nejen umí to samé co MMC, ale i předčí. Navíc pomocí pluginů můžeš jejich funkčnost rozšiřovat. Podívej se např. do nabídky přijímačů VU+ s 4k, které si už dopředu můžeš u prodejce nakonfigurovat třeba jen s tunerem DVB-T2 s H.265. Ovladač můžeš mír klasický IR či bluetooth. Možnost připojení klávesnice či myši je samozřejmostí a to ani nemluvím o 1GB LAN či zabudované wifi. Rovněž nahrávky na 2,5"/3,5"HDD můžeš v pohodě střihat v PC.Sám jsem míval MMC a věčně něco přestávalo fungovat třeba vlivem změn zprostředkovatele multimediálních a informačních kanálů. A to ani nemluvím o nekonečném množství aktualizací FW, které jednu díru zalepily a jinou způsobily. Rozhodně se vložené peníze např. do VU+ vyplatí.
Bruno Ferarri (4)|21.6.2020 07:36
Děkuji za odpověď. Zní to jistě dobře, ale obávám se, že předpokladem tohoto systému je nějaké domácí centrální úložiště a tomu adekvátní znalosti uživatele.. Touto cestou jsem se už pokoušel vydat, dokonce jsem koupil NAS , ale nedokázal jsem to správně obsluhovat, takže to nakonec skončilo ve sklepě a vrátil jsem se ke starému dobrému MMC s filmy pěkně v 3.5 šuplíčku. Jsem prostě už geront, který toto nezvládne. Ale i tak díky
bastlir (3245)|21.6.2020 12:19
Popisované zařízení umožňuje vložení HDD a i přes USB připojení dalších uložišť. Dokonce přes síť se např. přihlásíš ke vzdáleným počítačům, kde si můžeš přehrát jejich multimediální obsah. Pravda, není to, jako když zapneš pračku. Sám vždycky takové zařízení nejdřív mám "na kabelech" na stole a zkouším, co to umí. Počáteční možný neúspěch tě nesmí odradit. A koneckonců, když si s něčím nevíš rady, tak existuje mnoho tématicky zaměřených fór, kde ti (jako tady) kolegové pomohou. Když něco nevím, také rád požádám o radu a vždycky se najde někdo, kdo s daným problémem má více zkušeností.
Bruno Ferarri (4)|22.6.2020 09:53
Díky za vysvětlení, pokusím se to nastudovat
Bruno Ferarri (4)|31.8.2020 14:01
Doplňuji informace pro případ, že by někdo stál před stejnou volbou jako já. Jsem staromilec a proto jsem nakonec zůstal u konvenčního systému s interním HDD. Chtěl jsem už něco lepšího a nakonec padla volba na Zidoo UHD 2000. Zvažoval jsem Zappiti Duo 4k, ale to jsem zavrhl kvůli IR dálkovému ovladači.
Po dvou měsících jsou moje zkušenosti s tímto přehrávačem poněkud rozpačité a kdybych měl volit znovu, tak zatím fakt nevím. Hlavní výhoda je perfektně fungující stahování informací o filmu, hlavní nevýhoda, že nepřehraje některé formáty.
Zidoo UHD 2000:
https://www.neven.cz/kategorie/dum-a-hobby/tv-boxy/zidoo-uhd2000-ultra-hd-4k-hdr-hi-fi-android-multimedialni-prehravac/

Výhody:
- opravdu velmi dobrý obraz. Nejsem žádný hifi fajnšmekr co mudruje nad pixely, frekvencemi a barvičkami, ale laickým okem musím konstatovat, že mě obraz mile překvapil. I poměrně mizerná stará avička dokáže nějak upravit a přehrává ve vylepšené podobě
- Přehrávač dobře zvládá automatickou konfiguraci, takže jsem byl ušetřen složitého zapojování kabelů a laborování v menu
- Rychle nabíhá, neseká se, rychlá odezva na cokoli
- 2x interní HDD až 32 TB mi umožňuje přestat řešit otázku, zda mám na HD ještě dost místa
- přes USB připojený externí 2TB HD jede také naprosto plynule a potichu
- skvěle funguje automatické stahování posterů a informací k filmu z databáze a to dokonce v češtině. Jen jsem dal automatické skenování a asi 90% filmů se mi správně nakonektovalo. (tato funkce byla u Popcornu sice výrazně deklarovaná, ale prakticky nepoužitelná)
- promyšlené RF DO a možnost si za pár stovek dokoupit orig. DO- AirMouse s miniklávesnicí. Aplikace DO v mobilu taky dobře funguje
- Estetické provedení, Wifi antény se dají snadno sundat

Nevýhody:
- cena
- Největší nemilé překvapení mě čekalo, když jsem zjistil, že mi nepřehraje poměrně velké množství filmů v XviD (se kterými si Xtreamer i Popcron bez problému poradily). Dle informací z fóra to nelze řešit žádným doinstalováním kodeků, ale prostě si musím filmy překonvertovat do jiného formátu. To fakt nasere.
- Nemá USB host, takže filmy na interní HDD musím ládovat poněkud kostrbatě nebo si nakonfigurovat zapojení do sítě. (Popcorna jsem připojil přes USB k notebooku a editoval si databázi dle libosti)
- Přehrávání filmů- u Popcorna jsem zmáčkl OK a přehrál se jeden film, zmáčkl jsem play a přehrávaly se postupně všechny filmy po sobě. Zidoo přehraje jen jeden film, pokud chci přehrávat další, tak se musím složitě proklikávat v menu
- naformátování HDD se musí udělat přes SATA, jinak ho přehrávač nepozná
- jako všechny MMC s interním HD tak i tento je slyšet. Výhodou je možnost manuálního výběru výkonu větráku. Mám v šuplíku jen jeden 8TB HD na 5400 otáčkách, tak jsem si dovolil snížit otáčky větráku na nejnižší rychlost, která opravdu téměř není slyšet
- stahování aplikací se mi zatím nepodařilo rozjet, musí se nějak kostrbatě přes USB stáhnout Google play k čemuž jsem zatím neměl potřebu
- velikost a design přístroje sice krásně ladí s ostatní hifi technikou, ale tím pádem si ho jaksi nevezmete sebou do kufru na dovolenou
- nemá TV tuner (Xtreamer uměl elegantně nahrávat z TV)
- možnost nahrávání z externího zdroje přes HDMI se mi zatím nepodařilo rozjet

Jsou to zatím jen první vlaštovky, tak uvidím jaká překvapení mě budou čekat dál
bastlir (3245)|31.8.2020 20:42
Hmm, za ty prachy bych si asi raději postavil nějaký multimediální desktop se solidní grafikou. Dle mého názoru to jsou vyhozené peníze.
RoPo (6061)|1.9.2020 08:07
[QUOTE=bastlir;540184]to jsou vyhozené peníze[/QUOTE]Souhlasím, ale každý to neumí a třeba vůbec nechce něco bastlit. Pak však platí za nesmysl. Každého volba.
Prvnacek (4)|10.8.2021 13:59
@bastlir zdravím, po letech se ohlížím po nějakém centru a zaujalo mne zmiňované VU+ Otázka: je něco nového? Změnila se situace v nabídce a trendech MMC? Platí dnes ještě Vaše doporučení na VU+, nebo už koukat na něco nového? Díky za tip.

Můj požadavek je: kromě přehrávání filmů (NAS mám), nahrát si program z TV tuneru/satelitu a případně pak záznam střihnout v PC (ideálně)

Děkuji.