Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

jižní čechy - MUX24

tonda (1)|7.6.2020 16:03
Dobrý den, prosím o radu či vysvětlení dané situace:

U nás v Lišově (těsně za kopcem na ČB) jsem doposud přijímal vše z Kleťi, terénní profil sice trochu líže vrcholky zmíněného kopce ale na výběr moc nemám, protože z Javořice, ze které by to bylo čisté nevysílá MUX24, Po přechodu na DVB-T2 jsem přeladil a kanály co patří do MUX24 již nenaladil (ostatní MUX jsou úplně v pohodě). Čekal jse proto na vypnutí shodného kanálu z Javořice, ale ani poté se nedaří chytit. Anténu mám od Vatenu, síto velké. Chápu, že nejlepší by bylo vše změřit profi zařízeními, ale beru to až jako poslední krok :) Nepomohla by mi třeba vhodnější anténa? Jsem jeden z mála v ulici, který má síto, ostatní mají spíše takové ty směrové antény, tak nevím, zda-li by mi to nepomohlo. Kontroloval jsem stívající anténu, kabel nevypadá poškozeně, pouze šrouby na antény jsou trochu zrezlé..

Děkuji za objasnění.
bastlir (3245)|21.6.2020 13:56
Tak samozřejmě, směrová anténa je vždycky lepší jak síto, které mimochodem nemám rád. Ale pokud ti to fungovalo doposavad, musí to fungovat i dál. Teda pominu-li někde nějaké poškození. Zkus si koupit či půjčit LTE filtr, zda by ti nepomohl. Nicméně těch pár korun za odborníka - anténáře se rozhodně vyplatí.