Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

dálkový ovladač - kde koupit samolepici opravny kontakt dotykovych klaves

regine (31)|31.5.2020 15:11
Kde koupit samolepící opravný kontakt na membránovou/gumovou/fóliovou klávesnici dálkového ovladače k TV? Má sada 20 kusů došla a nemohu dohledat prodejce. Ve speciálkách tvrdí, že nemají a neměli. Což není úplná pravda, neb jsem koupil pradávno v GM electronic ve staré prodejně v Brně.
ZAJÍMAVOST.
Po rozebrání dálkového ovladače k televizi LG jsem zjistil, že mezi gumovou klávesnicí a tištěným spojem je vazká tekutina (vazelina nebo gel). Nejedná se o vodu, nevysychá.
Už jsem rozebíral a "vyspravoval" ovladače s gumovou klávesnicí k rádiu Sony, televizi Thomson, regulátoru kotle Honeywell a jiné. Vždy styčné plochy byly suché.
Jaký má účel gel? Není důvodem nespolehlivosti některých kláves?
___
DOPLNĚNO po reakcích v diskusi a pátrání na webu. Díky za ně.
1. Ovladač ten samý už mám stejně z Číny náhradní za 300 Kč, ale samolepku používám na opravy cokoliv jiného (jak uvádím).
2. Mastnota není, neboť "gel" je mezi membránou a tišťákem a na okrajích není. Údajně jde o časem uvolněný silikonový olej z membrány klávesnice.
3. Dohledána i prodejna, nejde o samolepící (s lepidlem):
https://www.ame.cz/Elektronika/Dalkove-ovladace/Nahradni-dily-k-D-O/Gumky-s-lepidlem-kontaktni-gumicky-na-opravu-dalkovych-ovladacu-_d178281_10699.aspx
___
ZÁVĚR po projití diskusí a vlastní zkušenosti.
- Jedná se o "nezvládnutou" technologii tvorby membránové klávesy. Výrobce nasytí hmotu nadměrným množstvím látky (nejspíše změkčovadla), jež se postupně vylučuje a má izolační vlastnosti.
- Nepoužil jsem doporučovaný alkohol, jen bezvláknovou tkaninu (na čištění brýlí) a stíral do matného vzhledu. Dotyková klávesnice je plně funkční.
Na záznamu v 1 minutě 30 sekundě je vidět onen vzhled s vyloučeným "roztokem":
kuman (131)|31.5.2020 16:30
Nový ovladač tv lg jsem koupil za 3,5 $ na aliexpressu .Stačí jen vybrat ten správný model nebo zde jenom gumičky
https://satelity-ul.cz/cs/nahradni-dily-na-tv-a-do/44379-gumicky-na-opravu-dalkovych-ovladacu-se-silikonem.html?gclid=EAIaIQobChMIm8-ao6ne6QIV0LvVCh3qvQ2xEAQYBSABEgL9HvD_BwE
vivid.sk (11472)|31.5.2020 17:59
[QUOTE=regine;539872]Po rozebrání dálkového ovladače k televizi LG jsem zjistil, že mezi gumovou klávesnicí a tištěným spojem je vazká tekutina (vazelina nebo gel). Nejedná se o vodu, nevysychá.[/QUOTE]
To je mastnota z ruk, ktora sa za mesiace/roky pouzivania dostane do DO.