Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

AVR Onkyo zemřelo, co místo něj? (do 500 eur)

megawir_ce4you (13)|30.4.2020 13:06
Zdravím zdejší profíky, měl bych na vás velkou prosbu.
Mé milované Onkyo TX-SR508 7.1 docvakalo a odešlo do věčných lovišť.
Protože jsem ho kupoval před 8 lety, nemám momentálně zrovna nejlepší přehled o aktuálních kouscích a potřeboval bych poradit s výběrem.
Momentálně mám repro Jamo S 426 HCS5 (zároveň uvažuju, jestli by mělo smysl koupit nové sloupy Jamo s 807, abych k nim mohl přidat Jamo s8 ATM na atmos, má to cenu? Protože díky tomu, jak je u těch Jamo s8 ATM udělaný napájení, je nemůžu dát na ty starý co mám teď :-( )
Co se týče dalších zařízení, mám TV 4K HDR KD-55XF9005 od Sony + PS4 Pro (takže hraju ve 4K), tv je (byla) taky připojená k PC právě přes receiver a lifruju tam z toho také 4K obsah. Využívám 4K i z Netflixu + kabelovka UPC + něco i přes Blu Ray, co mám v PS4. Hudba kromě Spotify hlavně Youtube (nic tanečního).
Rád bych pořídil receiver, co zvládne 7+1(2) a bude podporovat nové formáty (určitě Atmos) + bude mít podporu pro bezdrát (BT, WiFi), zvládne propojení na Spotify a nebude stát šílenou částku. Ideálně bych jako strop viděl cca 500 eur (dneska kolem 14tis).
U mého Onkya mi vadilo poměrně pravidelné a dost hlasité cvakání, tady v diskuzi jsem se dočetl, že to je vlastnost a dělají to všechna, každopádně mě to od Onkya krapet odrazuje (před smrtí receiveru to nějakou dobu i cvaklo a přestal na cca vteřinu jít zvuk).
Poradíte mi pls nějaké alternativy a případně povíte, proč ten a ten model?
Co jsem koukal, zaujal mě Denon AVR-x2600h + slabší verze Denon s950h (na Amazonu je mezi nimi cenově solidní rozdíl, má cenu si připlatit nebo vy všechno, co bych využil a co jsem psal, zvládl s dobrým výsledkem i s950h?) info o tom, co který model zvládá, jsem našel tady https://www.avsforum.com/forum/90-receivers-amps-processors/3062540-official-2019-denon-s-series-x-series-avr-owner-s-thread-faq-posts-1-8-a.html každopádně by mi pomohlo to trochu vysvětlit :)
a hodně zajímavě zní některý modely od Yamahy (ale fakt bych v tom potřeboval trochu poradit, konkrétní model ideálně a proč ten nebo ten).
Předem moc díky za reakce :)