Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

rozmazany obraz flak na objektive projektoru

xvydra (102)|28.4.2020 16:17
zdravim,mam projetor Optoma projektor HD39 Darbee.objektiv som vzdy cistil od mastnoty a spiny utierkami na okuliare z lidlu cca rok v pohode ale dnes mi tam ostal taky matny flak a vysledok je cast obrazu je rozmazana.alebo zahmlena kvoli tomu flaku na objektive.skusal som to nastavit zaostrit ale kvoli tomu flaku je to stale vidiet aj ked je vsetko nastavene ako ma byt..nejaka rada prosim.
riddle (108)|28.4.2020 20:28
Nedávno jsem si koupil vlhčené ubrousku v jednom obchodě a říkal jsem si, že si s tím utřu doma klávesnici, ale, co se nestalo. Ten hadřík byl něčím na puštěný a s mastnotou pustil plast z klávesnice jako takový. Z toho mám ponaučení, že ne každý vlhčený ubrousek se hodí na plast. Ve tvém případě to bude něco podobného, tvá optika je z plastu a je možné že jsi jí poškodil. Neměl bys jakkoliv šahat na optiku a pokud ano tak optimálně stlačeným vzduchem. Tady je šance že sis poníčil optiku a s ohledem na model to nebude asi opravitelné.

Mrkni se na ten ubrousek, zda to neobsahuje nějaké ředidlo atd...
xvydra (102)|28.4.2020 22:31
Asi bude ale na krabici je napísané že je to na čistenie kamier a objektívov vrátane. Otázka je teraz ako vylestit teraz ten objektív. Pozeral som rôzne návody ale neviem. Bola tam pasta na zuby. Sóda bikarbona. Odstraňovač škrabancov na metalízu. Tak neviem čo použiť.
riddle (108)|28.4.2020 23:12
Ano, tohle všechno jsou optické skla ale bohužel optoma atd používá optické plasty. Podle mě došlo k rozleptání čočky a to opravdu nevím jak to chceš doleštit. Maximálně si jí někde nechat uděat na zakázku.
xvydra (102)|29.4.2020 07:31
Skúsim to najprv doma sám vybrusit. A keď nie tak známy povedal že to mám doniesť že sa na to pozrie. On leští plastové svetlomety... Tak možno sa podarí. Neviem.
riddle (108)|29.4.2020 09:46
to by mohlo pomoct ale jen nevím jak moc to ovlivní tu optiku...
xvydra (102)|29.4.2020 12:50
Napísali mi toto z obchodu:
Dobrý deň,

podľa foto ide o zodretie ochrannej vrstvy šošovky.

Ide o mechanické poškodenie, mimozáručná oprava.


Našiel som že tu ochrannú vrstvu môžem odstrániť cinidlom ktoré lepta sklo.
riddle (108)|29.4.2020 18:03
Jsem zvedavej zda se ti to podaří rozleštit... jinak si nedokážu moc představit kolik by stála cca náhradní optika pokud by sis jí musel udělat na zakázku.