Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 14 z 14

Téma: LG - OLED 65 výběr TV

Je tu pravidelně
    Registrace
    Feb 2007

Zvažuji koupi cenově dostupné OLED TV v uhl. 65.
    Cenově jednoznačně vítězí modely od LG, mám ale velký problém se zorientovat v rozdílech mezi jednotlivými modely tj.

mezi OLED 65 B 9 PLA a 65 B 9 SLA jsem nenašel žádný rozdíl??

a model 65 C 9 PLA má lepší procesor 9.2 který zřejmě lépe dopočítává obraz v upscalingu a možná dopočte objekty v pohybu?? - tento model vychazí o cca 8tis dráže tak nevím zda se to vyplatí a pak ještě model 2018 LG OLED65C8PLA s hdmi 2.0 za nejnižší cenu.

Věděl by někdo i o jiných parametrech??? Malinko se též bojím informací že tyto oled mají "jakoby šedý obraz ve světlých scénách" Nemám to bohužel nyní kde srovnat.

Tak kdyby někdo věděl a poradil budu rád. Děkuji Petr

/poz, příjem kabel UPC + ext UHD zdroje/
    Naposledy upraveno uživatelem petruskin: 25-04-2020 v 09:24
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád Avatar uživatele vivid.sk
    Registrace
    May 2009

Obvykle su rozdiely medzi verziami len netechnickeho charakteru (iny stojan, atd...) Ale zelezo je rovnake B9 ako B9.

Je tu pořád
    Registrace
    Apr 2004

Uz jsem sem daval - predpokladam, ze plati i pro OLED

https://www.tvfreak.cz/forum/showthr...l=1#post538665
    Připojené soubory Připojené soubory

Nováček
    Registrace
    Oct 2006

Visí mi na zdi LG OLED65C8PLA. 3/4 roku. Žádný šedý obraz nepozoruju. Používaná je v drtivé většině na 4k, fullhd mkv .Sice už byla reklamace, umřel bod, bíle svítil. Servis LG perfektní, dostal jsem nový panel. Co se týká OLED technologie, už bych se LED Tv nedotkl ani klackem. Ta černá, kontrast, no to je dívání. O homogenním podsvícení snad ani nebudu mluvit. Rozdíl C a B je v procesoru.

Je tu pravidelně
    Registrace
    Feb 2007

Děkuji. Zbývá mi tedy vyřešit otázku, zda stojí za to zaplatit za ten výkonější procesor o cca 8 tis více.

Je tu občas Avatar uživatele Mayki07
    Registrace
    Aug 2010

Já jsem si dneska udělal radost a objednal LG OLED65C9PLA, tak doufám že nebudu zklamaný. Bude to náhrada za mého SAMA, s kterým jsem nadmíru spokojen, jen mi chybí větší rozlišení a už i uhlopříčka...

Edit: neřešil jste někdo výměnu napájecího kabelu u téhle televize za nějaký delší? Budu ji mít na stěně a 1,5 m co k tomu dávají je krátkých. Nemá to ale normální zástrčku, je tam nějaký spešl konektor.
    Naposledy upraveno uživatelem Mayki07: 27-04-2020 v 18:42

Nováček
    Registrace
    Jan 2008

Čau Mayki, já mám C8 a tam je napájecí kabel napevno, taky ji mám na zdi. Já to nakonec řešil tak, že jsem zasekal do zdi potrubí, kterým jsem protáhl jak všechny kabely signálové, tak prodlužovačku k napájení. Ted TV visí v prostoru a vypadá to fakt skvěle, protože k ní fakt nevede jediný viditelný kabel.

Nováček
    Registrace
    Oct 2006

Citace Původně odesláno od Pajos_oldd Zobrazit příspěvek
    Čau Mayki, já mám C8 a tam je napájecí kabel napevno, taky ji mám na zdi. Já to nakonec řešil tak, že jsem zasekal do zdi potrubí, kterým jsem protáhl jak všechny kabely signálové, tak prodlužovačku k napájení. Ted TV visí v prostoru a vypadá to fakt skvěle, protože k ní fakt nevede jediný viditelný kabel.
    Pak je varianta pořádný kabel punk.

Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: punkre.jpg 
Zobrazení: 349 
Velikost: 1.16 MB 
ID: 35220

Registrace
    Aug 2010

Tak trubku ve zdi mám zasekanou už roky, to prázdné místo kolem celé TV vypadá parádně, osvětluje to pouze dodělávaný Ambilight. Já řeším malou délku kabelu, kdy 1,5m mi přijde hrozně málo na tak velkou TV, když to budu ještě protahovat trubkou. No a ten kabel nejspíš napevno nebude, něco jsem našel tady: https://www.avforums.com/threads/hac...cable.2045939/

Jakou máte koncovku kabelu u této TV? Klasickou dvoukolíkovou nebo tu velkou trojitou i se zemněním?

Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: IMG_20160817_202836.jpg 
Zobrazení: 154 
Velikost: 194.5 KB 
ID: 35222
    Naposledy upraveno uživatelem Mayki07: 29-04-2020 v 16:49

Nováček
    Registrace
    Jan 2008

Mayki, když to budeš protahovat trubkou, tak proč si v elektru nekoupíš vidlici, kabelovou zásuvku a dva metry kabelu na protažení zdí? Původní TV kabel smotáš do klubka a zapojíš do té prodlužky ve zdi, kterou sis takto udělal. Je to nejjednodušší a nejlevnější řešení, navíc můžeš TV lehce odpojit v případě nutnosti sevisu.

Registrace
    Aug 2010

Jasně, taky mě to napadlo, už jsem nakoupil vše potřebné....

Je tu pravidelně
    Registrace
    Feb 2007

Stále ještě tápu mezi 65LG 7. a 9.procesorem tedy konkrétně mezi modelem B a C. A jediný rozdíl je snad v tom, že devítková verze spustí HDR a HFR najednou, jinak nic. Což se mi za ten rozdíl v ceně zdá jako málo "muziky".

Nováček
    Registrace
    May 2018

Citace Původně odesláno od petruskin Zobrazit příspěvek
    Stále ještě tápu mezi 65LG 7. a 9.procesorem tedy konkrétně mezi modelem B a C. A jediný rozdíl je snad v tom, že devítková verze spustí HDR a HFR najednou, jinak nic. Což se mi za ten rozdíl v ceně zdá jako málo "muziky".
    Ten procesor je ovela vykonnejsi. Pri B mi zvykli full HDR filmi sem/tam zakostickovat na sekundu. Riesil som nove kable, HDD a nic nepomohlo. Preisel som z modelu B na C a sekanie/ kosrickovanie uz ani jedno.

Nováček Avatar uživatele Bulwa
    Registrace
    Nov 2011

Zdarec.
    Uvažuju o LG OLED65BX , máte ji někdo ? Vím, že CX má výkonější procesor , ale to už mi doma asi neprojde. Dík David

Podobná témata

1. LCD: Výběr nové TV => OLED vs Super UHD LG
    Od Blaato v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 16-01-2019, 14:33
  2. LCD: 65 / 75 / Oled?
    Od egres13 v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 27
    Poslední příspěvek: 28-07-2018, 20:25
  3. Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 31-01-2018, 21:18