Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Genius Video Wonder PRO a statický proužek dole

Lecco (78)|21.7.2005 12:12
Tak po vyřešení mého problému s Xvidem se na vás sesypu s dalším problémem...

Při zachytávání z TV a použití programu Fly2000TV a výše zmíněné TV karty při použití jakéhokoliv kodeku se mi při použití roslišení 640x480 objeví dole asi 4px velký statický proužek ve kterém je vidět obraz z 1.frejmu videa. Při použití rozlišení 768x576 je ten proužek bíly a menší. Ten bílý proužek je vidět i v live TV vysílání. Myslíte, že by to spravily jiné ovladače na TV kartu a když už, tak se kterým máte nejlepší zkušenosti...

Samozřejmě, že můžu delat spodní ořez, který jsem dělal do teď, ale přece jenom to vypadá blbě, když má video 640x476...

Jestli budete chtít vidět jak to vypadá, tak si o to napište.
Lecco (78)|28.7.2005 14:23
To nikdo nemáte tuhle kartu?? Tomu nevěřím, že to nikdo z vás ještě nezažil.
Pears (1027)|16.8.2005 23:24
[quote=Lecco]Jestli budete chtít vidět jak to vypadá, tak si o to napište.[/quote]

tak to hod primo sem :-)-
Nevim v cem to muze byt. Me se nejaky takovy podobny "ruchy" zobrazujou, kdyz grabuji z analog kamery nebo z videa, ale to je normalni a po masteringu to na telce videt neni.
Fantas! (3016)|23.8.2005 08:43
Lecco
Zkus si stahnout z mojich stranek v sekci Fly2000TV: bod 3) a pripadne dalsi... Treba je to ovladacema....

http://www.plasap.wz.cz/tvfreak.html
Pears (1027)|23.8.2005 09:31
Ty ovladace jsem nainstalil, ale nejak mi zlobily. Pri delsim grabovani z VHS (1/2 hod a dele) mi vytuhl cely comp tak jsem tam dal puvodni co jsem kdysi (1rok zpet) stahnul s swebu a v poho.
Mam jiny problem na ktery se zeptam. Pokud zaskrtnu polozku "pouzit interni audio ADC...." tak se mi nenahraje zvuk. Pokud to necham nezaskrtle tak se mi zacne rozjizdet zvuk, ale nahraje se. Pak to musim dost pracne srovnavat ve Vegasu. Po precteni snad celeho fora by to melo byt po tomhle zaskrtnuti OK. V cem je chyba?
Fantas! (3016)|23.8.2005 09:37
Pears
Asi mas jeste strarsi ovladace...Ty com mam na webu jsou prave v pohode..ale jestli ti to nefunguje, treba nemas presne tu kartu co ja... Treba se pod stejnym nazvem prodavaly ruzne "vnitrky" teto karty. Nebo mas KO wokna! Kazdopadne prvni z ovladacu na GVWP3 neumely interni zvuk!
Pri prehravani ti jde interni zvuk? (kdyz odpojis line in)
Lecco (78)|6.9.2005 23:38
Pears

http://lecco.wz.cz/video.avi

Sorry za takovou prodlevu, nečekal sem, že se vůbec někdo ozve...
Pears (1027)|7.9.2005 00:02
Ten prouzek tam mam taky a na stejnym miste. Nikdy jsem mu nevenoval pozornost, protoze mi nijak nevadi a neprekazi. Hmm... zajimave.
Fantas!
[quote]Pri prehravani ti jde interni zvuk? (kdyz odpojis line in)[/quote]
Nejak jsem prehlidnul tvoji reakci a otazku. Zitra (snad) zkusim odpojit ten Line-in a dam vedet. Budu se na to muset trosku vice podivat, protoze mi ted nejde zvuk z TV signalu, ale z VHS ano. Tak tady budu trosku asi otravovat a vyptavat se :-D
Fantas! (3016)|7.9.2005 00:04
Pears
jj tak zitra...cus
Pears (1027)|7.9.2005 23:26
Tak jsem to vyresil (aspon doufam). Zaskrtnul jsem polozku "zachytit audio zaznam pres interni ADC", ale ne v zalozce RECORD, ale v zalozce SETTING na karte Audio. V zalozce RECORD to nesmim mit zaskrtle jinak se zvuk nenahraje. Ted se mi nahraje zvuk i z VHS i z TV. Ale nevim zda dojde k desynchronaci zvuku pri delsim nahravani z VHS. Nemam na to cas to vyzkouset.
K ty desynchronaci z VHS dochazelo dle meho nazoru vzdy, kdyz doslo k nejakem dropoutu (vypadeni snimku). Nejvice pri pomackane kazete. Nekdy az 30snimku. Napadlo me jedno reseni, ale nevim jestli to jde nekde nastavit. Ze by pri vypadku snimku vypadl zaroven i zvuk. Zni to asi dost drsne a mozna placam blbosti, ale me to vazne ve Vegasu moc zdrzuje. Ctrl+tahnuti mysi nefunguje \/ . Musim to vzdy strihnout (S) a "sestelovat" k obrazu a kdyz nemam ceho se v obrazu chytnout (bouchnuti atd.) tak je to na provaz.
Fantas! (3016)|7.9.2005 23:49
Pears
Ja to mam tak! Urcite kdyz odpojis line-in, tak ti to nahraje zvuk? To dost pochybuju! Musi to byt nastavene takto!



Pokud zachytavam VHS(jen vyjimecne), tak i kdyz je zkrceny pasek, tak sice dropouty jsou, ale zvuk sedi jak pribity, protoze jak jsi napsal, vynechava to zaroven audio, tak video! Tobe ted podle me nahrava zvuk jen pres line in! Tzn, ze po nejake dobe se ti z nejvetsi pravdepodobnosti zvuk s obrazem rozhodi!
Pears (1027)|8.9.2005 00:13
Posilam moje screeny. A zvuk se mi nahraje. Ted jsem si vsimnul, ze mas neodfajfkovanou polozku "Pouzit systemem srovnavaciho..." Zkusim to prenastavit a uvidim (uslysim) zda bude zvuk sedet.
setting1_123.gif record_144.png
Fantas! (3016)|8.9.2005 07:33
Pears
polozku "zachytit audio zaznam pres interni ADC" v zalozce SETTING na karte Audio mam zakliklou taky...
Lecco (78)|8.9.2005 17:50
Pears

Ale tady už to vadí. :-R

http://lecco.wz.cz/video640x480.avi (1.2MB)
Pears (1027)|9.9.2005 15:17
Lecco
Me ne! :-D :-D
Ale ted vazne. Co s tim videem chces delat dale, ze Ti to tam tak vadi? Asi je to neduh teto karty nebo vsech tv karet. Skoda, ze se neozval nikdo jiny jestli ten pidiprouzek tam maji ostatni take.
Milosbb (889)|9.9.2005 17:00
Ten cierny pruh tam ma kazdy, kto grabuje z VHS alebo z analog kamery.
Po prevode na DVD to uz nebude vidno. A to ani na TV, ani na monitore.
Vidno to len v AVI. Ten pruh u VHS nahravky by si videl aj na TV, ale tam je schovany za tienidlom(stinítkem).
Pears (1027)|9.9.2005 19:53
Milosbb
To on ale nemysli. Stahni si nejake to video a uvidis co mu vadi.
Lecco (78)|13.9.2005 18:00
Pears
No vadilo by to třeba ve scéně, kde je černý obraz a dole je bílý proužek.
aleycon (152)|22.9.2005 17:46
Pears: Nastaveni internal ADC v dialogu nastaveni audia ve FLY2000 nema vyznam grabovanu zvuku, ale prehravani, coz je podstatny rozdil. Tato volba rika, odkud se bude brat zvuk pri pouhem prehravani. Chyba je v pocestenem nazvu nastaveni! To je take duvod, proc cestiny pokud mozno nepouzivam. Koukni na original dialogu v priloze.
audio_2__131.jpg