Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Android TV SONY + Amazon Alexa

Kilgore (1)|18.4.2020 22:05
Tak jako nemůžete, pokud nežijete v USA, Kanadě nebo Mexiku, využít plně všech možností hlasového asistenta Amazon Alexa, tak i možnost komunikace Alexy s androidovými TV SONY je pro mnoho zemí implicitně zablokována - v národních lokalizacích není totiž k dispozici systémová aplikace s názvem TV Control Setup with Amazon Alexa. A to ani u modelů, u kterých sám výrobce podporu Alexy uvádí - https://www.sony.com/electronics/support/articles/S1F1709

Aplikace v TV nainstalovaná je, kupodivu ale není přístupná. Jsou v zásadě dvě možnosti, jak ji povolit i v našich končinách: jednou z nich je připojit TV přes VPN k zahraničnímu serveru - tam, kde je aplikace v TV volně spustitelná (např. ve Velké Británii) - aplikace se potom automaticky zviditelní. Tohle mně ale připadá poněkud kostrbaté a jako mnohem elegantnější se mně jeví možnost druhá, která skrytou aplikaci zpřístupní vývojářskými nástroji.

Návod jsem našel zde: https://www.reddit.com/r/AndroidTV/comments/duy72c/sony_android_tv_alexa_integration/ funguje to skvěle a mohlo by to třeba zajímat i někoho jiného než mě :-) tak to po ověření dávám k dispozici:

Nejdříve musíme na Androidu TV zapnout vývojářské možnosti - sedmkrát kliknout na Sestavení (Nastavení - O zařízení - Sestavení), potom v systémových předvolbách v sekci Pro vývojáře povolit ADB (Android Debug Bridge).
Další postup je popsán pro platformu Windows, jde to ale samozřejmě i v macOS nebo v Linuxu.
Předpokladem úspěchu je, že TV i PC se nacházejí ve stejné síti a že jsou obě zařízení zapnutá :)

Ze stránek Android Developers stáhneme SDK platform tools, v jejich složce spustíme Windows PowerShell a zadáme příkaz

.\adb connect xxx.xxx.xxx.xxx:5555 (přičemž xxx.xxx.xxx.xxx je IP adresa vaší TV)

na obrazovce televize se objeví hláška se žádostí o potvrzení vývojářského přístupu z PC - potvrďte. Spojení PC a TV bylo navázáno.

Dále:

.\adb shell pm enable com.sony.dtv.smarthomesettings


- aplikace TV Control Setup with Amazon Alexa je zprovozněna, měla by být vzápětí k nalezení mezi TV aplikacemi.


Užijte si to!