Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 4 z 4

Téma: digitalizace VHS

Nováček
    Registrace
    Mar 2018

Zdravím, mám takový problém při digitalizaci VHS a to takový že mi ten obraz neskutečně skáče a vlní https://youtu.be/Xgqtrixe5Xw tohle je přímo má nahrávka. Nějaký VHS kazety se mi povedli zprovoznit že mi to takhle neskákalo. Zkoušeno na dvou VHS přehrávačích obojí stejný výsledek. Na tu digitalizaci mám převodník scartu na HDMI https://1url.cz/0zeXK + avermedii https://1url.cz/wzeXr . Dočetl jsem se že by to mohlo být díky absenci TBC ale čím víc se v tom šťourám tím víc se do toho zamotávám. Ty přehrávače jsem zkoušel na normál telce a oba krásně fungovaly. Zkoušel jsem to vlastně i čistě přes analog přes starou TV kartu a ty výsledky byli tak nějak stejné. Tady ještě dávám video toho co jsem našel a ze kterého si myslím že by to mohla způsobovat ta absence TBC.
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád
    Registrace
    Apr 2004

Existuji zarucene overene zpusoby prevodu:
    1. zcela nejjednodussi pouzit DVD Recorder - Recorder uz obsahuje filtry na "vylepseni" videa - mpg se hure nasledne striha
    2. kamera Digital 8 s odblokovanym AV vstupem (kvalitni A/D prevodnik) -> Fire Wire (IEEE1394) do compu.
    3. popripade nejakou starsi strihovou analogovou kartu, provozujes-li W10, nainstalovat starsi Win (ovladace ke karte)

V tomto vlaknu je rozebrano mnozstvi variant. Co jsem uvedl, funguje
    Naposledy upraveno uživatelem 1hroch: 02-04-2020 v 18:06

Je tu pořád Avatar uživatele RoPo
    Registrace
    Feb 2007

Přehrávat na videu s TBC. Ale to už asi neseženeš. Použít grabber s TBC generátorem. Starý externí grabbery Canopus to uměly (ale ne všechny modely měly TBC) s připojením do FireWire (kde není FW, tak FW karta do PCIe). Z novějších možná něco od BlackMagicu, jestli má TBC.

Nováček
    Registrace
    Dec 2010

Jak píše RoPo, umí to třeba BlackMagic Design Intensity Pro 4K, ale dají se najít i starší Grass Valley Canopus ADVC300 audio video převodník

Podobná témata

1. Digitalizace VHS v roce 2019
    Od AV buddy v sekci Stará technika (VHS, 8mm...)
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 06-02-2020, 07:25
  2. Digitalizace VHS
    Od Agnus v sekci Stará technika (VHS, 8mm...)
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 01-05-2015, 13:38
  3. Digitalizace VHS na DVD
    Od Alien123456 v sekci Stará technika (VHS, 8mm...)
    Reakcí: 110
    Poslední příspěvek: 13-03-2015, 15:15
  4. Střih a práce s videem: Digitalizace VHS
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 09-10-2013, 12:51
  5. digitalizace VHS přes DVD/HDD recorder
    Od Agnus v sekci DV/HDV
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 25-09-2012, 20:28